Plenković: “Pričali smo s Amerikancima i Šveđanima u vezi nabavke novih borbenih aviona”

Naslovnica Forum Komentari članaka Plenković: “Pričali smo s Amerikancima i Šveđanima u vezi nabavke novih borbenih aviona”

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Proljev cemo dobiti od vasih strucnih poteza !! Ne znam koji ministar ti je pametniji i poduzetniji … Bravo Plenky.;)

Što nebi trebalo ići po natječaju da se ide na drugu ponudu a ne da oni sad odlučuju od koga će uzeti?


Što nebi trebalo ići po natječaju da se ide na drugu ponudu a ne da oni sad odlučuju od koga će uzeti?

Ama kakvi natječaji. Pa zar ne vidiš da se tu radi kako god koja baba sprdne … sutra cemo kupit avione s buvljaka u Prištini .. 😉 Ne brinimo se mi, “stručnjaci“ ce sve rjesit

Pa sta nisu rekli da su vec
odabrali amerikance i samo
cekaju ponudu…
Tak se trguje sa tudjim
novcima od poreznih
obveznika…

Treba 12 kom Gripen E varijante koji je potpuno novi avion koji je tek u sijecnju usao u serijsku proizvodnju. Avion ima izuzetno naprednu elektroniku zbog cega ga zovu Sukhoi killer. Jak motor, moze letiti preko 2x brzine zvuka I izuzetno je jeftin za letenje. Moze sletit bilo gdje npr bez problema na bilo koji dio ravnine od cca 800m na bilo kojoj autocesti u HR (autocestu naravno treba privremeno zatvoriti). Svedska je blizu za servis I avion za 2 sata odleti na servis bez problema. Svedska je i pouzdaniji partner.

F16 je stari avion I kad je novi. I prestat ce se proizvoditi do 2023. Support ce postat skup. To se ne isplati. I amerikancima mi nismo toliko bitni te necemo dobiti nikakav offset.

mislim da nama ne trebaju nikakvi avioni, ministar Krstičević bi se mogao angažirati u protuzračnu obranu (prema viđenoj reakciji u Saboru)
ovako
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwi3koub58TgAhWEjosKHVh9DzYQwqsBMAF6BAgAEAQ&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DNoD85qZhkWY&usg=AOvVaw1FM6P_WrUcNtsd_4pnywf8

Umjesto da taj novac predviđen za kupnju aviona preusmjere u davanje poticaja malim poduzetnicima, i da taj novac upumpaju u proizvodnju, poljoprivredu, turizam, da zadrže ljude da ne odlaze u druge zemlje, državu ne brane avioni nego ljudi, za one koji su zaboravili pobijedili smo JNA bez i jednog aviona, ali smo imali ljude koji su vjerovali da se bore za pravu stvar, i zato smo pobijedili, a zamislite si da sad izbije rat, da imamo stotinu aviona, svemirske brodove, laserske zrake… rat ne bi dobili…

New Report

Close