Nitko ne želi raditi za 10.000 kuna mjesečno, uz plaćen stan i hranu

Naslovnica Forum Komentari članaka Nitko ne želi raditi za 10.000 kuna mjesečno, uz plaćen stan i hranu

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Ovo je takvo obmanjivanje javnosti da je to smiješno. Satnice za majstore se kreću od 30kn pa do 40kn sat s tim da ovu zadnju rijetko tko daje.
Da bi majstor zaradio 10000kn morao bi raditi 250h.
Druga strana priče da brutto nitko ne daje u cijelosti osim velikih tvrtki gdje muljanje sa isplatom u kešu zbog veličine postaje prekomplicirano. Zato u Hrvatskoj postoji fenomen obrnut od zapadnih zemalja da velike tvrtke imaju slabije plaće od ovih malih ‘poduzetnika’.
Fali radnika to je istina ali da ovaj daje 10000kn (cca17000brutoo) za redovno radno vrijeme sumnjam da bi imao problema sa pronalaskom dobrih radnika.

samo bedaki još žele raditi u Hrvatskoj. Kao prvo niti je 10000kn zato jer za to se mora raditi 250-280 sati na mjesec da bi se toliko dobilo. A i da sam npr tesar da mi netko ponudi 10000kn samo bi mu se nasmijao, da nebi slučajno. kada u normalnoj zemlji za takve poslove se dobiva 3-4x više i za normalan broj sati..plus penzija, 13. plaća, dječji dodatak i normalan život.

Naše su plaćali 3000 kn,Albanci vrijede 8000 do 10000 kn,sad ih nema čudno kak neće raditi?!

Pišete gluposti,ja radim u jednoj građevinskoj firmi i imamo kooperante koji su zaposlili ukrajince i indijce a plaća im je 4500kn plus hrana i smještaj i rade sve dane osim nedelje a ako je i potreba i nedelju i još s tim da dobiju od države poticaj za zapošljavanje stranaca…mislim koga vi to blamirate…znam osobno za ovo jer sam pričao sa poslovođom što koordinira te ljude

Apsurdno je da novine koje imaju nekakav status nacionalnih novina pišu ovakve gluposti.

Profesionalni novinar je trebao napraviti dvije stvari: provjeriti stvarne podatke o plaćama u tim tvrtkama, i intervjuirati bar jedan broj potencijalnih radnika, da čuje i njihovu verziju priče.

Ovako, tekst je samo bijedni pamflet u korist nesposobnih vlasnika građevinskih tvrtki.

Tržište radi svoje, i da marksističke vlade nisu svojim bezumnim intervencijama godinama sprječavali razvoj tržišnih odnosa, 90% ovih šalabajzera već bi propali, ali bi se pojavile nove, tržišno usmjerene tvrtke i na tom tržištu bi se napokon počeo stvarati red osnovan na pravilima struke i ekonomskim zakonima.

Tko god išta zna o građevinskom menadžmentu, lako moža ustvrditi da vlasnici velikih tvrtki u Hrvatskoj u toj branši nemaju pojma s pojmom o tom poslu. Oni ne znaju napraviti kvalitetnu kalkulaciju, što je osnova poslovanja izvođačke tvrtke; ne znaju planirati resurse, ne cijene struku i stručne radnike, ne znaju postaviti organizacijsku strukturu, ne znaju koordinirati i voditi projekte – ne znaju ama baš ništa, i dok ne propadnu, ništa se ni ne može očekivati.

Što da kažem nego još jedna hrvatska manipulacija da se prikaže kako građevinarce plačaju, ali nitko neće radit.
Sve same laži i manipulacije.
Znam također jednu malu građevinsku firmu gdje naši rade ovisno o spremi oko 6000 Kn, dok ukrajinac radi za oko 4500 Kn uz smještaj i prijevoz. U Ukrajini plače su oko 1500 Kn pa im je ovdje dobro dok se ne snađu i ne odu negdje na zapad. Ljudi rade za manju lovu nego naši, ali 10000 Kn kod nas možda radi neki uhljeb koji je ionako nepotreban.
Kod nas je sve laž, laž pa neistna i na kraju dezinformacija.
Plačeni članak od nekog obrtnika dragi hrvati sad nemojte raditi ni za 15000 odite i Vi na zapad, a ovdje neka rade imigranti i više neće biti potrebno ništa osim vremenskog perioda malo lošeg vremena da sve ode u 3 pm.

a jel stan velik, imal grijanje, kolko puta se dnevno jede, kolki su obroci, imal desert i pića kolko oćeš, jab išo radit, jer od ove burze više ni bureka, a kamol zaradit 10 ijad, eto nounaru, malo prošir taj tekst i napiš kog treba pozvat

Nije istina da nitko neće raditi, već je istina da se ljude laže o stvarnoj isplati, i da se dogovorene plaće ne isplaćuju.Poslovi u građevini ne prelaze 6600 kn plaće, i sve drugo je apsolutna laž koja se namjerno plasira.Pokažite mi dvije stvari : 1.) Iti jedan Ugovor na 10.000 kn za građevinca, i 2.) Iti jednu kopiju Uplatnice na ime radnika.U Dalmaciji ima previše Bosranaca koji neznaju raditi svojbposao, nego zaseru pa bježe dalje, a daleko su plaćeniji od hrvatskih radnika, domaćih ljudi.Ne pričajte bajke, na to više nitko ne nasjeda! Iz čiste ZAVISTI JER VIŠE NEMAJU KOGA VARATI ( UTEKOŠE LJUDI RADIT U INOZEMSTVO!) PIŠU SE OVSKVE NEBULOZE! DA 10.000 kn, pa to nema ni dr.Primarius u najboljoj bolnici, a kamoli plitičar u Saboru Tukaca!

poticaj od drzave za zapisljavanje stranaca??
vecu glupost u zivotu nisam cula

New Report

Close