Preživjet ćemo bez Agrokora i Uljanika, ali bez ovog će nam biti uzaludne sve tvornice i ulaganja

Naslovnica Forum Komentari članaka Preživjet ćemo bez Agrokora i Uljanika, ali bez ovog će nam biti uzaludne sve tvornice i ulaganja

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Apsolutno točno. Ali razlog zaostalosti ove zemlje treba tražiti u njenoj ogromnoj centraliziranosti i bankocentrističkom sustavu. Kada jedan slabić kao što je Plenković predstavlja svemoćnu silu zemlji, onda znamo koliko je sati. Ljudi odlaze iz zemlje jer nemaju više vjere da će se išta promijeniti, a zemlju vode odnarođene elite sa sumljivom prošlošću.

Njima je u interesu da ljudi odlaze jer s njima odlazi i onaj, nazovimo ga, revolucionarni potencijal za promjenama. Hrvatska nikad nije bila podijeljenija. Ovaj put podjela nije na ustaše i partizane nego na one koji su (bili) spremni mijenjati sustav i kriminalan oratkluk na vlasti i onu tihu većinu, koja zbog uronjenosti u svakodnevicu, starosti ili “privilegije” da si priušti tjedan dana mora i tjedan dana snijega na 12-24 rata nije spremna na radikalizaciju društvenih procesa i brže promjene.

Dok s druge strane pojedinci organizirani u udružene zločinačke pothvate pljačkaju privatnu i društvenu imovinu zagrnuti u demokratska načela, kockaste zastave i vlastitu taštinu jasno poručuju svima – i onima koji su otišli, kao i onima koji ostaju – ne možete nam ništa!

Dobro jutro! Sve tocno.
Ali malo ste se kasno sjetili!
Proces koji je poceo ulaskom u EU ne moze i nece se vratiti unatrag.
Ali gledajte, mala zemlja kao sto je Hrvatska se more opredijeliti: 500M dolara za F16 ili niski porezi na placu. Hrvatska se opredijelila za F16 i visoke poreze. Sto znaci da ce ljudi nastaviti bjezati iz zemlje. I sto tu sada nije jasno? Birali ste jadnike sad ih gledajte. Nema zaljenja.

Evo našao se sa sinom u Munchen u na 3 dana, on došao iz Dublina ja iz zg, jbg ne volim letjeti! Malo popričali i kaže on stari ja se nikad neću vratit u onu vukojebinu, jbt pa od radnika došao do šefa za 9 mjeseci a u končaru mu govorili budi sretan da dobivaš plaću! Pametnom dosta

Evo našao se sa sinom u Munchen u na 3 dana, on došao iz Dublina ja iz zg, jbg ne volim letjeti! Malo popričali i kaže on stari ja se nikad neću vratit u onu vukojebinu, jbt pa od radnika došao do šefa za 9 mjeseci a u končaru mu govorili budi sretan da dobivaš plaću! Pametnom dosta

Št. gl. urednik je prstom upire na političare, a mediji (kojim isti jedino i vjeruju) jednako odgovorni na navedeni uredak.

Čitam članak, čini se da je ključna riječ – nada.
Odrasla sam u vremena kada je bilo nade da će nam svima biti bolje,, mada po sadašnjim standardima nije bilo ničeg drugog. Crno- bijeli televizor ponegdje u peterokatnici, ako si imao nove hlače nije bilo za cipele., jedan kaput, prve traperice sa dvanaest godina. Sašila ih je majčina prijateljica od traper platna koji se nedokučivo pojavio u trgovini. Sada imamo navodno svega , osim nade. Kažu nam da se sami moramo pobrinuti za svoje mirovine. Divno da je izrečeno, pa nam djeca mogu sjesti u autobuse i poći se pobrinuti. O zdravstvu ne smijem javno izreći što mislim. Ovo nije grijeh sadašnje vlade, ovo je grijeh svih vladajućih, iz dvije stranke, u pet saziva. Ovo sada, ovo se prelijeva iz davno pune čaše.

Imamo birokraciju na razini Njemačke, ali nemam taj mentalitet, nama treba jednostavnija birokracija, treba pustiti ljude da rade (samostalno), Npr. uvesti paušalni porez na kojekakve samostalne zanatlije; Npr. dozvola za građenje / nadograđivanje privatne kuće bi trebao biti jedan A4 papir na kojem se na milimetarskom papiru ucrtaju samo vanjski obrisi kuće, to službenik poštembilja i možeš odmah počet graditi isti dan, bez višemjesečnog čekanja i strepnje hoće li “uzvišena” gospoda birokrati to odobrit. Elite tako nešto nebi mogle podnijeti jer previše je tu piskarala (odvjetnici, bilježnici, inženjera) koji bi na tuđem radu, lako uredski, mlatili pare – prije bi smo uspjeli zadržati ljude kad bi tako radikalno smanjili birokraciju, nego da ćemo uspjeti dići plaće na razinu njemačke – to se neće dogoditi jer proces dizanja plaća već do sada predugo traje a mi vremena više nemamo.

Gluposti. Mediji zadnjih godina doslovno vode kampanju i potiču iseljavanja. Svakakvih nebuloza ima u toj kampanji od toga da je na zapadu med i mlijeko do nebuloza da je na zapadu nemoguć otkaz. Čista propaganda anacionalnih medija i novinara koji naravno ne idu nigdje jer im je Milanovićeva Vlada poklonila PDV od smiješnih 5% nauštrb svih nas!!. I ovaj tekst ima takve nebuloze recimo u dijelu gdje za smrt djeteta piše da je kriv sustav -“..umrlo je prije svega zbog pogreške sustava”- iako je i Ministarstvo Zdravstva i Hr udruga lijecnika izvjestila da je riječ o o ljudskoj pogrešci i neprepoznavanju dijagnoze!! Pa valjda je autor pročitao ta izvješća prije nego piše kolumnu!!

Statistika 2018. govori da manje ljudi barata sa više novca u HR. (Šalju se Euri kući)
To je za elite, izvrsno i dokaz da rade dobro će doći, BDP će ići gore, per capita još i više, jer ga procijenjuju po potrošenom. a ne stvorenoj ili dodatnoj vrijednosti. To će se opet na statistiku pozivati pred kraj mandata. Popit ćemo priču 100%

pišem samo na dionicama koje držim..

Ma moze i Zivi Zid, samo da se maknu ovi paraziti

Romel, 31.12.2018. u 16:38
Ma moze i Zivi Zid, samo da se maknu ovi paraziti

Prije će izumrijeti Hrvatska nego što će nestati HDZSDP.

Raja bleji (lupeta), gubi zalogaje! Svima je netko kriv, a mentalitet kokošara! Ako želimo promjene treba krenuti od sebe! Dakle, di je problem?

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

Kad se vjerenici ne boje Boga a komunisti partije i daš im vlast dobiješ ovo ….

Moj primjer …… imam susjeda bespravnog graditelja koji me maltretira ( preizgrađenost ) ….
U svakom slučaju tri put sam zva policiju jedan put iša na sud i na kraju prijavio građevinskoj inspekciji …… e ta inspekcija nije donila rješenje 7 god. a ja ne znam kome da se obratim da riješim problem ( zva sam ih nedavno kažu mi ide Plenkoviću ….. znaju da nemam vezu ).
Moraš bižat od ovoga zla …. hebi ga.
A uvik sam govorija ……ne moraš biti r.om da bi bio c.iganin. …… a toga kod nas ima na tone!!!!!!!!!!!!!!!!!!

DAJ PET !!!

New Report

Close