Vraća se obaveza ugradnje razdjelnika, iako je studija dokazala da su – neisplativi

Naslovnica Forum Komentari članaka Vraća se obaveza ugradnje razdjelnika, iako je studija dokazala da su – neisplativi

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Šta razdjeljnik ima sa ispaltivošću? On bi trebao biti samo jedan od parametara za pošteno obračunavanje potrošene energije. Koliko smo smo mi zatucani da ne možemo niti logično razmišljati. Ovdje se radi samo o tome, da ti ne plaćaš za susjeda, koji temperaturu u stanu regulira tako, da otvori prozor a ti solidarno plaćaš.


Šta razdjeljnik ima sa ispaltivošću? On bi trebao biti samo jedan od parametara za pošteno obračunavanje potrošene energije. Koliko smo smo mi zatucani da ne možemo niti logično razmišljati. Ovdje se radi samo o tome, da ti ne plaćaš za susjeda, koji temperaturu u stanu regulira tako, da otvori prozor a ti solidarno plaćaš.

Studija je pokazala da ima veze – nije isplativ. Čitaj s razumijevanjem. Ali bez obzira, to bi trebala biti domena i odluka stanara same zgrade, a ne birokrata na Markovom trgu koji će to regulirati zakonima.

viewer, pojam nemas.
da bi to bilo tako onda bi se regulatori trebali postaviti i n a kolicinu tople vode, jer tu se radi ta nepravda.
mene nema po 6 mjeseci u stanu a po zim platim cca 500 kn kjada je ostalima rata 900. a ne bi trebao vise od 150 .
i sada kada gledam racune i torskove koje imam s razdjelnicima (recimo ugradnja i godisnja clanarina) nema tu lipe ustede za mene.
stoga ne trkeljaj bez brojeva a kamo li da spominjes neku kulturu

Ja sam 40 godina stanovao u Njemačkoj, jedino u svojoj kući nisam imao razdjeljnike. Kad sam imao svoj stan u zgradi s dvadesetak stanova, normalno su bili razdjeljnici i firma koja je vršila obračun grijanja i tople/hladne vode. Za toplu i hladnu vodu sam imao vodomjere i na osnovu njih je vršen obračun. Divim se Hrvatima sveznalicama, kojima je najveća vrlina diskvalificirati nekoga. Tipa, pojma nemaš, ti nisi normalan… Nikakve kulture argumentiranog dijaloga nema. Inače slažem se, da većina stanara mora donijeti odluku, ma kakva ona bila.


Ja sam 40 godina stanovao u Njemačkoj, jedino u svojoj kući nisam imao razdjeljnike. Kad sam imao svoj stan u zgradi s dvadesetak stanova, normalno su bili razdjeljnici i firma koja je vršila obračun grijanja i tople/hladne vode. Za toplu i hladnu vodu sam imao vodomjere i na osnovu njih je vršen obračun. Divim se Hrvatima sveznalicama, kojima je najveća vrlina diskvalificirati nekoga. Tipa, pojma nemaš, ti nisi normalan… Nikakve kulture argumentiranog dijaloga nema. Inače slažem se, da većina stanara mora donijeti odluku, ma kakva ona bila.

Ne pricajte nesto o cemu ne znate. U vecini stanova u hrvatskoj nemate odvojene instalacije za toplinsku energiju koje su horizontalno provedene po svakoj pojedinacnoj stambenoj jedinici.
Imate vertikalne cijevi koje idu kroz nekoliko pa cak i nekolikl desetaka stanova. U Hrvatskoj u vecini stanova je nemoguce temeljem razdjelnika placati onoliko koliko ste potrosili zato sto vise stambenih jedinica dijeli iste cijevi.

Razdjelnici su u Hrvatskoj PREVARA. Ali to je za ovu zemlju posve normalno.

Status Quo: Roll Over Lay Down

ima u´njemackoj i jedno i drugo i drugo i trece. samo treba uzeti u obzir da to nije trajno rjesenje.. naime, razdjelnici se moraju redovito mijenjati (svakih 5 godina ili tako nekako)..
recimo da bi trosak u ‘hrvatskoj bio oko milijardu kuna godisnje… trajno… to je de facto minus u robnoj razmjeni sa inozemstvom…
ako uzmemo u obzir slucajeve kogeneracije struje i topline (sto bi u principu trebao biti cilj) usteda je zanemariva jer je kolicina proizvedene topline fiksna..

even better than the real thing

mene vise brinu ovi kondenzacijski bojleri…

even better than the real thing

Treba vidjeti tko ima korist od ovoga, nakon Prdoljaka, i počet dokazivat namjeru……I s boilerima će bit ista spika! To je novi oblik reketarenja!

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

Nema šanse da mjenjam bojler. Nabijem ih na kitu.

New Report

Close