AIKB (AIK banka a.d. Niš)

AIK Banka A.D. Niš je nezavisna srpska banka, savremenog tipa, koja posluje više od 25 godina. Osnovana je 1976. godine kao interna banka Agroindustrijskog kombinata Niš. 10. avgusta 1993. godine AIK Banka dobija licencu Narodne banke Jugoslavije (NBJ) i počinje sa radom kao banka. Prilagođavajući organizaciju novom Zakonu o bankama i finansijskim organizacijama, 27. juna 1995. godine AIK Banka je registrovana kao akcionarsko društvo za obavljanje klasičnih bankarskih poslova: depoziti, krediti, diskontni poslovi, emisioni poslovi, depo i garancijski poslovi, platni promet sa inostranstvom. AIK Banka je registrovana i za obavljanje parabankarskih poslova: finansijskog konsaltinga, menadžmenta i inženjeringa.

Od svih tih komp. koje si pootvarao u koju je po tvojoj procjeni najbolje uložiti?

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

U znanje Barbosa, u znanje [smiley]

Suricata suricatta


U znanje Barbosa, u znanje [smiley]

Pa vidiš da da učim, učim na tuđim iskustvima, možda je kol.makmik dobar učitelj!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Simbol AIKB
Izdavalac /prospekt AIK banka a.d. , Niš
Naziv hartije AIK banka a.d. Niš. obične akcije sa pravom glasa
ISIN RSAIKBE79302
CFI kod ESVUFR
Sektor oznaka I
Sektor naziv Finansijsko posredovanje
Valuta RSD
Broj hartija 7.031.478
U trgovanju od 18.10.2005
Statistički prikaz vlasništva preduzeća Centralni registar HoV

Tržišna kapitalizacija 31.529.147.352
Pokazatelji izračunati prema podacima iz poslednjeg godišnjeg bilansa.

EPS 567,22
PE 7,91
PB 1,24
ROE 15,67

Sa preko 14 000 dinara na cca 4500 dinara, uz malu dokapitalizaciju, ali opet…

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

Bas bacim pogled na belex i nemos vjerovat… evo AIKB po 4382 !!! [lol]
Kako su Srbi pridavili cijeli belex i AIKB na celu – strasno.
I dok se kod nas svi tiskaju pokupit ove nase "blue chipove" na PE=20-25 i PB=2-3 cim crobi propadne , AIKB je trenutno na PE=7,7 i PB=1,2 !
Par informacija za neupucene da skuze koliko je ovo profitabilna banka u expanziji. Broj 1 banka – od ovih sta su dostupne na burzi.

http://www.emportal.co.yu/data/Image/antrfile/2008/09/1ca95b51.gif
http://www.emportal.co.yu/data/Image/antrfile/2008/09/1f776a7f.gif
A ovdje se vidi da su banke na 2008Q2 ostvarile gotovo cijeli profit iz citave 2007.
http://www.emportal.co.yu/zines/bankar/61267.html
Strasno!!! [thumbsup]

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

Što kažete na današnju cijenu? 🙂 Sve sama logika prisutna, jel? 😉

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.


Što kažete na današnju cijenu? 🙂 Sve sama logika prisutna, jel? 😉

A vidi danas!!!! [cry]
CIJENA = 2700
PB = 0,74
PE = 4,76
ROE = 15,6

STRASNOOOO!!! Jucer se valjda opet istovario neki nas fond. Komparirati sa ostalim srpskim bankama koje su daleko NEprofitabilnije… http://www.belex.co.yu/srp/trzisne_informacije/pretraga.php?t=3&e=I
PS METALS banka ima neku falingu! Uvedena je prinudna uprava od strane NBSa

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

zadnje vrijeme se istovaruju east capital i zb aktiv

Jel ima ko fundamente uz sadasnju cijenu?

upisi beogradska berza,,onda klikni aikb ili upiši tamo di ti piše hartija pa onda klikni ostalo i tamo imas sve.tako mozes sve dionice.

Ima li tko živ ovdje.
Ja upravo počeo kupovati u BG, počeo s AIK-bankom. Ostale opcije još imam na razmatranju.
Prometi nikakvi.
Ekonomska situacija jako loša. Opasnost od deprecijacije dinara i dalje prisutna.
No ako sam kupio banku ispod pola booka, da i otpišu pola imovine, a banka ne propadne, još sam uvijek na dobitku. Koliko sam u pravu vidjeti ćemo za godinu dvije.
Pozdrav

EPS 650,56
PE 2,44
PB 0,39
ROE 16,09

…ah,sjećam se kad sam ovo kupovala na 10 000 dinara…a nije bilo tako davno…srećom izletila na vrijeme…,a možda bi bilo dobro uletit ponovno… [rolleyes]

AIK Banka nema pad depozita u 2008.

AIK BANKA
Ukupna aktiva 83 milijarde din.
Ukupne obaveze 49 milijarde din.
Ukupni kapital 34 milijarde din.

ZABA
Ukupna aktiva 89 milijarde kuna
Ukupne obaveze 76 milijarde kuna
Ukupni kapital 13 milijarde kuna

New Report

Close