Vlasnik OPG-a nudi 30.000 kuna za 60 dana branja mandarina, ali treba ih ubrati tonu dnevno

Naslovnica Forum Komentari članaka Vlasnik OPG-a nudi 30.000 kuna za 60 dana branja mandarina, ali treba ih ubrati tonu dnevno

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Jer što, “fer” bi bilo da berači uberu 2 gajbe i budu plaćeni 500 kn po danu? Plaćeni su po učinku, dobar oglas.

Zašto nevjerojatnih? Supruga i ti i uberete skupa 70 gajbi dnevno. Zašto uvijek taj negativistički pristup?

Pa neznam, meni je logično da je berač plaćen po gajbi ili po kili još bolje, jer gajba može biti od 5-10-20kg… a ne po satnici !! pa onda lako ćemo, ajmo malo pauza, cigara, vrag odnia i prišu.

a smije li se tresti, to bi išlo puno brže

500 kuna po danu ili 0,5 kuna po kili. ovo neki test inteligencije? recimo da sam beračka mašina pa mi treba 3 minute po kili u prosjeku. 20 kila po satu ili 10 kuna sat.. ako sam superman i berem kilu po minuti to je 30 kuna po satu tj 60 kila po satu tj. 9 sati bez prestanka.. zaključak-mandarine su prejeftine.

even better than the real thing

ako dan produžimo na 12 sati, 7 dana tjedno, za čovjeka u vrhunskoj snazi i izdržljivosti.. mooožda. ali ono vrhunski sportista

even better than the real thing

plaćanje treba biti po 1 kg ubranih mandarina i onda nema problema, svi odmah znaju na čemu su

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Jedini ispravan obračun bi bio plaćanje po komadu jer nije svejedno jesu li velike ili sitne mandarine 🙂

Tko bi ih pobrojao, a i ne kupuješ u dućanu po komadu nego po kg.

Tako da ovako imaš točnu računicu, koliko ti je vrijednost nasada, održavanja, branja, distribucije…..


500 kuna po danu ili 0,5 kuna po kili. ovo neki test inteligencije? recimo da sam beračka mašina pa mi treba 3 minute po kili u prosjeku. 20 kila po satu ili 10 kuna sat.. ako sam superman i berem kilu po minuti to je 30 kuna po satu tj 60 kila po satu tj. 9 sati bez prestanka.. zaključak-mandarine su prejeftine.

3 minute po kili? pa neznam jedino ako šetaš i gledaš gdje su mandarine,, ako si na poziciji uz stablo, kilu ubereš čas posla

Bereš i brojiš i ne razmišljaš o bezizlaznoj ekonomskom stanju

Ja plaćam milju kuna dnevno zidare…uvjet…sazidati 10 kuća u danu

..PREVARENI BERAČI…

Svoje iskustvo u branju jabuka ispričala je majka djevojke, koja se zajedno s prijateljicama dogovorila
da će zaraditi džeparac branjem jabuka kod privatnika OPG-a—
Cijena po satu iznosila je 25 kuna, uz uvjet – norme tj. izvjesnog broja sanduka , koji , puni-
zadovoljavaju cijenu po satu 25,00 kuna.

No, normu je bilo nemoguće ispuniti, te su djevojke na suncu kolabirale. Sa slabom užinom koju
su same donijele i vodom,….nisu izdržale—–te im je obračunata satnica 18.00 kuna !

Cijelo popodne su izmrcvarene spavale……i naravno, odustale..

Ja sam isto popizdila na svoje nadničare , Rome..kojima se nije radilo…nikako…nikako da krenu
s voljom…..kad je prošlo podne i kad sam vidjela da nisu niti blizu planiranog dovršetka…otkazala sam
im daljnju suradnju…………. odradili smo ručak, novac sam im isplatila i zbogom…. drugi …!!!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Ja plaćam milju kuna dnevno zidare…uvjet…sazidati 10 kuća u danu

zovi Fižulića, to jedino on može s 3Dprinterom, i to manje kućice, manje

New Report

Close