Mladi Hrvati otkrili ‘trik’ kako si povećati plaću u Njemačkoj za dodatnih 400 eura

Naslovnica Forum Komentari članaka Mladi Hrvati otkrili ‘trik’ kako si povećati plaću u Njemačkoj za dodatnih 400 eura

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

rekla kazala, a možete točno izračunati..

even better than the real thing

Bruttogehalt, bruto plaća: 1.475,06 Euro

Steuer-Brutto Lohnsteuer Solidaritätszuschl. Kirchensteuer Steuer. Abzüge, ukupni porez
1.475,06 Euro 70,83 Euro 0,00 Euro 0,00 Euro 70,83 Euro

KV/PV-Brutto: 1.475,06 Euro RV/AV-Brutto: 1.475,06 Euro
Krankenversicherung 122,43 Euro, Pflegeversicherung 22,49 Euro, Rentenversicherung 137,18 Euro, Arbeitslosenvers. 22,13 EuroSV-rechtl. Abzüge sva osiguranja skupa: 304,23 Euro

Ausgezahltes Gehalt, neto plaća 1.100,00 Euro
Sada plaća porez od 73,83 €.
U kalkulacijsku tablicu nisam uzeo porez za crvku. Kako može dobiti tri puta više poreza nego što je platio!?
Sigruno imate nekoga u redakciji, tko zna nejmački, te prije objavljivanja ovakih neboloza treba provjerit navode.


Bruttogehalt, bruto plaća: 1.475,06 Euro

Steuer-Brutto Lohnsteuer Solidaritätszuschl. Kirchensteuer Steuer. Abzüge, ukupni porez
1.475,06 Euro 70,83 Euro 0,00 Euro 0,00 Euro 70,83 Euro

KV/PV-Brutto: 1.475,06 Euro RV/AV-Brutto: 1.475,06 Euro
Krankenversicherung 122,43 Euro, Pflegeversicherung 22,49 Euro, Rentenversicherung 137,18 Euro, Arbeitslosenvers. 22,13 EuroSV-rechtl. Abzüge sva osiguranja skupa: 304,23 Euro

Ausgezahltes Gehalt, neto plaća 1.100,00 Euro
Sada plaća porez od 73,83 €.
U kalkulacijsku tablicu nisam uzeo porez za crvku. Kako može dobiti tri puta više poreza nego što je platio!?
Sigruno imate nekoga u redakciji, tko zna nejmački, te prije objavljivanja ovakih neboloza treba provjerit navode.

U pravu si, u krivu su… ali poanta je tocna, da se isplati biti npr u 3. klasi umjesto u 1.

Ja imam preko 5000 bruto, a kao sto znas, Tariffvertrag u Njemackoj znaci cesto 14x placa, bonus za Bozic, za odmor, dijeljenje profita itd.

Iz osnovne place, dobijem jos 40% gore skoro. takoder, svaki prekovremeni sat placa mi se duplo. I PLACA se, a ne kao u HR, gdje radis beskonacne sate za smece i sitnis.

Sad, ako sam u 3. klasi umjesto 1., dobijem stotine eura vise neto. Razlika je znacajna. Ne racunam djecji doplatak.


rekla kazala, a možete točno izračunati..

Mozes, ovisi o placi. Istina je da se isplati ozeniti, i imati djecu, ali na minimalac neces dobiti 400eur.

@razer, u tekstu se navodi da čovjek ima 1.100,00 € netto, to je satnica od cca. 9,00 € brutto, odnosno mjesečno 1.475,00 € brutto. O tome se ovdje govori. Ne govori se o četiri, pet, šest..tisuća eura plaći. Ja sam godinama plaćao preko 20.000,00 € poreza, tu naravno igra porezni razred puno veću ulogu nego u ovom slučaju.



@razer
, u tekstu se navodi da čovjek ima 1.100,00 € netto, to je satnica od cca. 9,00 € brutto, odnosno mjesečno 1.475,00 € brutto. O tome se ovdje govori. Ne govori se o četiri, pet, šest..tisuća eura plaći. Ja sam godinama plaćao preko 20.000,00 € poreza, tu naravno igra porezni razred puno veću ulogu nego u ovom slučaju.

U pravu si, to sam i rekao gore. Ta razlika moze biti i preko 500eur, ali to nije na ove male place. Ne mozes dobiti natrag poreza vise nego si platio, hah.

Ja nazalost nisam jos ozenjen, tako da sam “pogoden” klasom 1.

Imas li i ti i privatnu penziju od firme?

Kod nas je slična situacija, ali u zdravstvenom sektoru je POMODARSTVO – biti samac,
a ka ti poslodavac obračuna plaću – onda se ide na razgovor s pitanjem…
JESAM LI JA KAŽNJEN JER NISAM U BRAKU I NEMAM DJECU ? NE RADIM DOBRO ?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Mene samo zanima da li je gluplji autor ovog texta, ili oni biseri sto se idu vjencati da bi imali 300-400€ vecu placu.
Ako je doticni kao samac imao oko 1100€ netto placu, to znaci da mu je brutto placa oko 1500€.
Nakon vjencanja njemu ostaje ista brutto placa od 1500€ i onda ako uzme “najbolju” Steruerklasse(3),
netto placa mu se poveca za 75-80 € netto !!
Da bi mu se netto placa povecal za na primjer 380-ak € , kao sto se ovdje navodi, treba imati oko 4500€ brutto placu!!!(u sto cisto sumnjam da ima ITKO od novopridoslih)

Text je istinit ! Na 2000 € brutto, razlika poreza je preko 200 €. Ukoliko oboje imaju takav bruto, razlika je nekih 400 €. Ma neka je razlika i 200 € ali x 12 mjeseci je 2400 € !


Mene samo zanima da li je gluplji autor ovog texta, ili oni biseri sto se idu vjencati da bi imali 300-400€ vecu placu.
Ako je doticni kao samac imao oko 1100€ netto placu, to znaci da mu je brutto placa oko 1500€.
Nakon vjencanja njemu ostaje ista brutto placa od 1500€ i onda ako uzme "najbolju" Steruerklasse(3),
netto placa mu se poveca za 75-80 € netto !!
Da bi mu se netto placa povecal za na primjer 380-ak € , kao sto se ovdje navodi, treba imati oko 4500€ brutto placu!!!(u sto cisto sumnjam da ima ITKO od novopridoslih)

Racun ti je tocan, to smo komentirali i gore… no ja sam dosta nov, i imam preko 5000eur bruto. Ima nas koji jako jako dobro zaradujemo. No ako i radis na aerodromu, npr Fraport imas 13x placu, bozicnicu, dodatke, nakupi se to- isto bude fino.

U Njemackoj i radnici u privatnom sektoru imaju prava, plati se prekovremeno, dodatci itd. a u HR SAMO paraziti i stranacki uhljebi crpe. neka si nadu novu budalu da financira stranacki i kumski kriminal.


Text je istinit ! Na 2000 € brutto, razlika poreza je preko 200 €. Ukoliko oboje imaju takav bruto, razlika je nekih 400 €. Ma neka je razlika i 200 € ali x 12 mjeseci je 2400 € !

On ne govori o takvoj placi(gore je bilo 1100 eur neto), a i ako oboje imate 2000, tada nema prednosti biti u klasi 3 o kakvoj se pise.

U klasi 3. se jako isplati biti ako zena ne radi, ili zaraduje puno manje. Jasno ima jos olaksica, i za djecu itd. ali cista placa… ne dobivaju oni 400eur na tih 1100. To je zato sto ti ni ne platis 400eur poreza na to, pa ne mozes dobiti natrag vise.

Npr u mom slucaju, meni se isplati da zena ni ne radi nista, jer dobio bi skoro jos jednu hr placu.

New Report

Close