Cigarete i alkohol poskupit će za 50 posto?

Naslovnica Forum Komentari članaka Cigarete i alkohol poskupit će za 50 posto?

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

bolesno

Ako je tako kako u ovom članku piše onda ministre niste za ovaj posao jer ste točno isti kao i svaki drugi ministar zdravstva,
a 2 milijarde se sigurno neće sliti u zdravstvo, ljubitelji cigareta i alkohola neće riješiti nesposobnost ministra

ministar koji očekuje da mu pušači i alkoholičari ozdrave zdravstvo u najmanju ruku je malo žešći pušač

Brutala, razmisljam vec neko vrijeme da odselim, a ovi me definitivno stimuliraju.

pa prestat ćemo pušiti.. vrlo jednostavno

even better than the real thing

Država mi pušačima morala barem dvostruko naplaćivati doprinose za zdravstveno osiguranje i ne bi trebala pokrivati troškove zubara. Po zubima se lako vidi tko je pušač, a zubi se od dima cigareta raspadaju.

10 kn više po kutiji cigareta je odlična mjera za početak. Istodobno treba uvesti zatvorske i rigorozne
kazne za šverc cigareta. Oduzimanje stanova, poslovnih prostora i automobila koje služe za šverc duhana, uz obavezan zatvor od najmanje 3 do najviše 10 godina za prijestupnike.


Država mi pušačima morala barem dvostruko naplaćivati doprinose za zdravstveno osiguranje i ne bi trebala pokrivati troškove zubara. Po zubima se lako vidi tko je pušač, a zubi se od dima cigareta raspadaju.

10 kn više po kutiji cigareta je odlična mjera za početak. Istodobno treba uvesti zatvorske i rigorozne
kazne za šverc cigareta. Oduzimanje stanova, poslovnih prostora i automobila koje služe za šverc duhana, uz obavezan zatvor od najmanje 3 do najviše 10 godina za prijestupnike.

***kak si ti pametan u pm, ziher si negdje u blizini tog veleuma Kujundzića kojem ni Tesla nije do gležnja… samo ponavljaš ko papiga kaj čuješ na partijskom sastanku…a da sagledaš širu sliku vidio bi da ako se to uvede kaj si nadrobio uprihodilo bi se ravno 0 kuna poreza i zdrastvo bi fakat procvalo(nešto slično poput turbo mega bedastog poreza na dionice od kojeg je burza postala bolja od NewYorkše))…zatim jel negdje duhan proglašen ilegalnom supstancom da bi se ljudima uzimale pokretnine i nekretnine? nije, štoviše duhan je na popisu ljekovitih biljaka.. jel ijedan političar odgovarao što u današnjim cigaretama ni nema duhana nego neka nepoznata parfimirana supstanca? a oni su im to omogučili zakonima… sad bi trebalo poduplat cijene duhana, alkohola i auto osiguranja jer nema dovoljno love za zdravstvo nakon kaj se podijeli oko 5 milijardi kuna godišnje raznim protuhrvatskim udrugama, milijarda na mirovine pazi ovo četnicima koji su se od 1991 do 1995 borili PROTIV Hrvatske da dalje ne nabrajam pa do Uljanika i Petrokemije…nek bude frajer pa kaže da je lova za Uljanik i Petrokemiju, a ne kaj kaka o zdravstvu

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!

objasni mi onda zašto ti smrdi iz usta i smrdiš cijeli dok ti se zubi rapadaju ako pušiš, a očito
si na nikotinu ? I zašto bi ti HZZO plaćao lijekove za ne daj Bože karcinome grla itd…jer
se upravo to događa pušačima ne svima ali 97% njih a znanstvena je činjenica da je obolijevanje
raznih bolesti uzrok pušenje. Plati kutije i plati si liječenje uzrokovano pušenjem i sve 5.

Pitaj malo nekog pametnog zubara što cigarete rade zubima, a gdje je sve ostalo…

pušenje i žestice uzrokuju valjda pola današnjih bolesti i treba ih bitno jače oporezovati upravo radi održivosti i opstanka sustava koji više ne može liječiti tolike bolesne ljude, od kojih je velik dio bolestan upravo zbog promjena u organizmu uzrokovanih otrovima iz duhana i alkohola iz žestica! …tko se želi trovati i dalje, samo naprijed, ali neka dodatno i plate za dodatne troškove koje sustavu stvaraju njihovi poroci!
no ne bi trebalo stati na tome, nego pojačano oporezovati gazirana pića puna šećera, kao i slatkiše krcate šećerom koji uzrokuju pretilost i brojne bolesti
upravo lako dostupni i jeftini otrovi poput cigareta, alkohola i previše šećera u hrani uzrok su velikog broja bolesti današnjice i to treba destimulirati visokim nametima

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


objasni mi onda zašto ti smrdi iz usta i smrdiš cijeli dok ti se zubi rapadaju ako pušiš, a očito
si na nikotinu ?

***objasni ti meni zašto ja imam SVE SVOJE ZDRAVE zube, a prešao sam 40 godina života? zašto masu stogodišnjaka puši(duhan naravno) cijeli život… problem je čisto drugačiji, kao što sam gore napisao u cigaretama gotovo da nema duhana nego neka parfimirana sintetika, a to su omogučili političari svojim zakonima… i najbitnije većina ovih koji puše cigarete se i opijaju sa smećem tipa 2 litre nazovi pive za 9,90…od toga godinama počneš obolijevati i da ne pušiš… debeli ljudi daleko više troše resurse zdravstva pa zašto onda nema kod nas zakona kao u Njemačkoj gdje te stručnjaci pregledaju, odrede ti rok od recimo 9 mjeseci da dodješ na normalnu težinu, možeš dobiti i toplice i terapiju, pa ako ne smršaviš, gubiš zdrastveno osiguranje i dalje plaćaš sve sam… sve se svodi na to da tematika nije dovoljno proučena iz jednog jedinog razloga, ovo služi samo kao izgovor da se svima utrape još 3 nova poreza… pa tak svaka b.udala zna voditi financije

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!

***kao što sam rekao u prvom postu, još jedan privatni ispad “genijalca” Kujundžića, evo kak izgleda naslovnica yutarnjeg danas i vidi kaj Marić kaže o tome To nije dobilo zeleno svjetlo u Vladi

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!

Romel, 24.07.2018. u 12:34
Novi Zakon o zdravstenom osiguranju donosi nova poskupljenja

HDZSDP može financijske probleme riješiti prilično jednostavno.

Pijance i pušače treba dodatno oporezovati zato što piju i puše. Debele zato što su debeli. Bolesne zato što su bolesni . Vozače zato što troše naftu i štete okolišu .
Sve ostale još više oporezovati zato što nemaju auto , ne piju,ne puše ,nisu debeli i nisu bolesni.

Pelinkovac od Maraske trebalo bi izuzeti od novoga oporezivanja jer je starohrvatsko
tradicionalno piće. Još od malih nogu sjećam se plave boce sa “babom” na slici.
Mislim da brojka popijenih boca u mojoj nazačnosti bliži 10.000 komada.

Dobar je za želudac, aperitiv, digestiv, ludu zabavu, prije, a obavezno poslije seksa. Odlično piće tko ga je
složio Bog mu dao zdravlja njemu i njegovima.

Demižon imaš dobru genetiku ako ti uz intezivno pušenje nisu ispali zubi do 40-e godine.
Ali pazi sigurno od 45 godine počinju se lomiti zubi, a onda ispadati. Pripremi lovu za implantate ako imaš
dobre kosti čeljusti mogu ti i ja to sredit. Pošalji ct ili barem rdg panoramski.

New Report

Close