Nogomet teško može biti alibi za mršav turistički start srpnja

Naslovnica Forum Komentari članaka Nogomet teško može biti alibi za mršav turistički start srpnja

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Treba nam više pješčanih plaža, to turisti vole, pogotovo engleski koji su naučili na španjolske pješčane plaže, pa se šokiraju kada dođu u Hrvatsku. Veliki broj turista voli jadran, ali mrze naše šljunčane plaže, užasavaju se kada vide veliko kamenje kada ulaze u more. Trebaju malo gradovi i općine na jadranu obratiti pažnju na to. Nedavno sam bio na Hvaru, uvala i šljunčana plaža odmah pokraj crkve je bila puna morske trave, kada se ulazi u more sve je puno kamenja i to velikih, treba urediti malo morsko dno, odnosna prvih nekoliko metara kada se uđe u more da nema tog velikog kamenja netko tu travu ljigavu sa plaže treba pokupiti, pa ne može se samo čekati da priroda odradi svoje u usitni kamenje i makne travu.

Možda novinaru nije poznato da je to stara i kroz desetljeća mnogo puta doživljena i provjerena stvar. Kada je god svjetsko ili europsko prvenstvo, tih nekoliko tjedana osjetan je pad dolaska starnih gostiju. To se onda nadoknadi u kasnijim tjednima i mjesecima.

Ima u Medjevi, bogomdana pješčana plaža a totalno zapuštana. Trebalo bi ih sve bičevati. Bio sam prije neki dan. Plaža poluprazna kod okolnih iznajmljivača apartmana 40% slobodno.

Dizanje cijena ne prolazi i to je upozorenje svima. Ako u jednoj lijepoj Budimpesti mozete naći 4zvjezdice za 75 USD po cemu to isto u nas kosta 140 USD?
To ce se razbiti o glavu pohlepnima.
Ne pate bas svi za morem kako mi mislimo.

Turizam je ionako lutrija. A i navalili svi u iznajmljivanje tako da se će sve stabilizirati kada mnogi propadnu i ostanu samo profesionalci. A nije lako držati cijene kada svi oko nas spuštaju, valjda misle da će tako preživjeti a ustvari će uništiti sebe i svoj turizam. Mi trebamo držati cijene pa šta bude, od jeftinih turista ništa dobra, čak su i lošijeg ponašanja osobno vidio više puta. Dolazi klinčadija pa se opija i drogira jer im je jeftino.

Domaćih gostiju nije bilo jer su svi gledali svjetsko prvenstvo i to je to. I sam sam prije išao početkom 7 mjeseca a sada idem poslije 15. 8. A dobar dio mojih prijatelja je iz istih razloga ostao kući i promjenio termin.

Nogomet se može gledati i na godišnjem. Kod nas cijene ne prate ponudu i uslugu. Egiptu i Turskoj se ponovo vraćaju gosti. Nije dobro kad se precijeni. Nismo mi toliko poželjni, koliko smo bili izbor zbog sigurnosti.

Trebao je autor malo se potruditi pa dati podatke za druge turisticke zemlje oko nas.
Ako je i u Italiji, Francuskoj i Spanjolskoj slicno kao kod nas, ok, onda mozda ima smisla da su Turska i Egipa i slicni povukli goste, ali ako talijani i drugi imaju pluseve, a mi minuse, onda teza ne stima

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Trebao je autor malo se potruditi pa dati podatke za druge turisticke zemlje oko nas.
Ako je i u Italiji, Francuskoj i Spanjolskoj slicno kao kod nas, ok, onda mozda ima smisla da su Turska i Egipa i slicni povukli goste, ali ako talijani i drugi imaju pluseve, a mi minuse, onda teza ne stima

A sto se cijena i odnosa demand/supply tice….nedavno,sam citao da smo povecali kapacitete ove godine za 6,5% (u broju kreveta)..
To bi znacilo da bi i demand isto tu negdje treba rasti da bi generalno zadrzali cijene inace ce prosjecne cijene poceti padati (govorim o prosjeku…onaj tko je dizao kvalitetu sigurno je digao i cijene)

To je bazicna fundamentalna analiza…

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close