Dubioze škverova i Petrokemije industriju sveli na stagnaciju

Naslovnica Forum Komentari članaka Dubioze škverova i Petrokemije industriju sveli na stagnaciju

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

U brodogradnju je upucano milijarde da se održe tisuce radnih mjesta. ( ima brodogradnji koje su samoodržive i nije upitna tradicija HR brodogradnje )

Da su u Puli napravili hotele, golf terene itd. Ustedili bi milijarde, zaposlili preko 10 000 ljudi + uz samu ustedu milijardi zaradili bi jos milijarde. Isto vrijedi za Rijeku i Split.

@Podravina
Pa ne zele svi raditi u ugostiteljstvo, biti profesionalni ulizice. Mrzio sam taj posao. Price gdje i sta je tko jeo, kakav je koktel, kvaliteta vina, kave, jela. Vrhunac snobizba. Radio sam u ugostiteljstvu jer sam morao, savjesno obavljao svoj posao i bio dobro placen, ali bi radije radio neki zanat pa makar i za manje novaca.
Na kraju dana bogatasi tog grada su bili zanatlije. Kovopokrivaci, limari, elektricari, automehanicari itd. Nitko od njih nije naslijedio bogatstvo, a bili su bogati i za zapadne standarde. Zato ili zanat ili tehnicki fakultet, medicina ako ce se ici van.

Ima svijetlih primjera, ali to sa skverovima je katastrofa, u prazno ulupani novci. Ocigledno je da treba nesto mijenjati, pocevsi od sefova jer radnici ce raditi ono sto im se kaze, ali to se nece dogoditi.

Pa radi ti zanat, nitko ti ne brani, al nemoj uzimati od poreznik obveznika milijarde da bi netko radio zanat, a nije profitabilan vec 25 godina. I meni se nudila odlična placa, al nema šanse da radim u ugostiteljstvu, al realno je da bi to ZARADILO milijarde, a ovako smo IZGUBILI milijarde.

Da bi istina bila potpuna prerađivačka industrija u koju spadaju i petrokemija i brodogradnja u IV mesecu uopce nije u minusu


Pa radi ti zanat, nitko ti ne brani, al nemoj uzimati od poreznik obveznika milijarde da bi netko radio zanat, a nije profitabilan vec 25 godina. I meni se nudila odlična placa, al nema šanse da radim u ugostiteljstvu, al realno je da bi to ZARADILO milijarde, a ovako smo IZGUBILI milijarde.

Slazem se. Sto je najgore ne trebaju izmisljati toplu vodu. Imamo derutnih hotela koji samo cekaju da ih netko uzme u zakup po principu javo-privatnog partnerstva, zeljeznice imaju poprilicno veliki broj neiskoristenih kapaciteta i tko zna sto jos. Stvar je politicke volje, jer onih koji bi nesto stvarali ima.

New Report

Close