Magistar kod nas bezuspješno poslao 1000 molbi za posao, pa otišao raditi u Irsku

Naslovnica Forum Komentari članaka Magistar kod nas bezuspješno poslao 1000 molbi za posao, pa otišao raditi u Irsku

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Znam lika koji je završil višu u ITu i sve je bilo dobro dok nije dosel na razgovor di bi uvijek pal. Zakaj? Nebi u to ulazil, al nije diploma jedini faktor za zaposlenje.

nakon 5-e morao se zapitati
da li negdje griješim
možda bi pronašao odgovor
ne vjerujem da je 999 ljudi pogriješilo
statistika nije na njegovoj strani


nakon 5-e morao se zapitati
da li negdje griješim
možda bi pronašao odgovor
ne vjerujem da je 999 ljudi pogriješilo
statistika nije na njegovoj strani

Hrvatsku u par godina napustilo oko 200.000 stanovnika, kakva je statistika na njihovoj strani?



nakon 5-e morao se zapitati
da li negdje griješim
možda bi pronašao odgovor
ne vjerujem da je 999 ljudi pogriješilo
statistika nije na njegovoj strani

Hrvatsku u par godina napustilo oko 200.000 stanovnika, kakva je statistika na njihovoj strani?
[/quote]
vjerojatno šarolika
ne kažem ja da ljudi ne odlaze s razlogom
ali ovaj se specijalizirao za pisanje zamolbi
i prešlo mu u naviku
možda sve piše malim slovima ka mi

Da se razumijemo, ekonomija nije nesto ni vani trazena, zato ljudi i idu na medunarodno priznate i prestizne fakultete. Ali racunovode mogu dosta zaraditi, ali to je cesto diplomskij studij, a ne kao kod nas- tecaj

Ekonomija je u rangu plesnog tečaja koji svaka šuša može završit. Možda dečko nije pokazao žar za poslom i učenjem!?

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

Eto savjet za covjeka. Neka tamo zavrsi diplomski ili postdiplomski specijalisticki studij tako da ima njihovu diplomu i moci ce lakse naci posao uz to upoznati ce buduce kolege. Nije moj savjet nego ljudi koji su otisli van i sami su rekli “e da sam znao/la”

Možda je taj magistar jedan moj kolega koji me dok smo čekali ispit pred vratima pitao: “Što je to bilanca?”
Ovo je istinit događaj.Istina je i da je prošao ispit.

Imam frenda koji preko 3 mjeseca traži posao. Bio je na nekoliko razgovora (inženjer tehničkog usmjerenja), ali traži u različitim sektorima posao(nema iskustva u struci). Znam kakve su situacije po firmama. Ljudi odlaze van ili u konkurentske firme pa se poslodavci moraju krpati s ljudima koje su prije 2 godine bez razmišljanja odbijali. Ne žele čak ni osrednje platiti čovjeka osim ako nema “uber” reference i ne “sjedne” na prvu na intervjuu (čak i kad ispunjava uvjete) – to je stav. Isto tako, 90% poslodavaca si ne može priuštiti da plate čovjeka koliko on stvarno vrijedi, a ni ne žele ulagati u nekoga s potencijalom. Na kraju završe s nekim tko im baš ne odgovara, u koga rijetko i ulažu i tko ima slabu perspektivu za napredovanje, a visoke pozicije čuvaju samo za vunderkindove koji će ih vjerojatno brzo napustiti. Uvijek ciljamo visoko i završimo s rušenjem prosječne kvalitete rada, umjesto da se ljudima da šansa za napredovanje i solidna plaća u startu. Ne znam dokle to može tako ići, ali vidim da se taj sustav lagano urušava.

sam je sebi kriv,
što se nije javio za povjerenika u Agrokor, eno Ramljak uzeo milju, a Peruško isto radi


Imam frenda koji preko 3 mjeseca traži posao. Bio je na nekoliko razgovora (inženjer tehničkog usmjerenja), ali traži u različitim sektorima posao(nema iskustva u struci). Znam kakve su situacije po firmama. Ljudi odlaze van ili u konkurentske firme pa se poslodavci moraju krpati s ljudima koje su prije 2 godine bez razmišljanja odbijali. Ne žele čak ni osrednje platiti čovjeka osim ako nema "uber" reference i ne "sjedne" na prvu na intervjuu (čak i kad ispunjava uvjete) – to je stav. Isto tako, 90% poslodavaca si ne može priuštiti da plate čovjeka koliko on stvarno vrijedi, a ni ne žele ulagati u nekoga s potencijalom. Na kraju završe s nekim tko im baš ne odgovara, u koga rijetko i ulažu i tko ima slabu perspektivu za napredovanje, a visoke pozicije čuvaju samo za vunderkindove koji će ih vjerojatno brzo napustiti. Uvijek ciljamo visoko i završimo s rušenjem prosječne kvalitete rada, umjesto da se ljudima da šansa za napredovanje i solidna plaća u startu. Ne znam dokle to može tako ići, ali vidim da se taj sustav lagano urušava.

Neka gleda poslodavce za koje nitko ne zeli raditi. Ako to znaci raditi za 3500 220h mjesecno neka pregrize pola godine i ide dalje. Znam dosta inzenjera i svi su poceli s jadnim novcima i jos bili sretni sto ne rade preko strucnog osposobljavanja. Dvije godine poslje imaju oko 1000 eura placu.
Kako prepoznati poslodavce koji bi u normalnim zemljama bili iza resetkama, a kod nas su uspjesni poslovni ljudi? Oni koji stalno po HZZ-u objavljuju natjecaje za isto mjesto. Samo neka ne potpisuje ugovor na duze od 6 mjeseci, mjesec po mjesec je idealno. Odmah je fleksibilniji i moze pregovarati o uvjetima, placi pred kraj ugovora.

New Report

Close