Poljoprivreda zaslužna za 22 milijuna radnih mjesta u EU

Naslovnica Forum Komentari članaka Poljoprivreda zaslužna za 22 milijuna radnih mjesta u EU

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

ako je to tocno onda ne znam kako se ovo kod nas zove jer mi gubimo radna mjesta u tom segmentu kao ludi


ako je to tocno onda ne znam kako se ovo kod nas zove jer mi gubimo radna mjesta u tom segmentu kao ludi

Poljoprivreda u Svicarskoj cini 1.2% GDP-a, ali zato u Chadu cini 50% GDP-a. Sto drustvo postaje bogatije to manje ljudi radi u poljoprivredi. Sto je drustvo siromasnije to veci broj ljudi radi u poljoprivredi.

Poljoprivreda zaposljava 1/3 svjetske populacije. Zbog tolike konkurencije place ljudi koji rade jednostavne poslove u poljoprivredi ne mogu biti visoke. Jednini nacin da budes velesila u proizvodnji jabuka je da imas jako puno siromasnih ljudi koji su spremni brati jabuke za manje od $5 dollara po satu.

Bogate zemlje mogu biti konkurentne u poljoprivrednoj proizvodnji jedino ako je automatiziraju odnosno ako smanje broj zaposlenih u poljoprivredi.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close