“Na bitcoinu sam zaradio 60 puta”

Naslovnica Forum Komentari članaka “Na bitcoinu sam zaradio 60 puta”

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Vidim da novinari jednostavno ne mogu sastaviti objektivno istražen članak o Bitcoinu pa ću samo navesti par stvari koje bi trebali znati oni koji razmišljaju ulagati u to bezvrijedno smeće:

Tržište Bitcoina je u potpunosti neregulirano. Iako se to spominje kao feature a ne bug svi moraju biti svjesni da mjenjačnice Bitcoina nikome ne odgovaraju za razne ilegalne tehnike pumpanja cijene. Mi danas jednostavno ne znamo pravu USD cijenu Bitcoina jer se za kupnju Bitcoina mogu koristiti i druge kripto valute među ostalima i famozni Tether. Tether se posljednjih mjeseci masovno štampa bez ikakvog dokaza o pokriću (tvrtka koja je vlasnik Tethera dosad nije provela nezavisnu reviziju). Situacije je trenutno takva da je naštampano oko miljardu dolara Tethera kojim se trguje na najvećoj burzi Bitfinexu i takave lažne transakcije koriste se za pumpanje cijene Bitcoina. Pratite @Bitfinexed na Twitteru ako želite saznati više o tome. Druga tehnika pumpanja odnosno kontroliranja cijene Bitcoina jesti i zatvaranje burzi zbog “održavanja” svaki put kad cijena Bitcoina počne padati.

Ovakvi članci nužni su jer je potrebno što više jadnika s pravim novcem navući na kupnju Bitcoina kako bi oni koji su ušli ranije unovčili svoje pozicije.

Kaj sve Prpa nebi dao (izjavio) za malo pozornosti!

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

Na gotovo svim kripto-burzama možete shortati BTC/USD i obogatiti se jednakom brzinom na padu cijene, kao i na rastu. Ali izgleda da su stručnjaci koji “znaju” da je bitcoin bezvrijedan previše zauzeti piskaranjem po forumima, pa eto ne stignu unovčiti svoje znanje.

@Vortac Nitko nemože znati kada će Bitcoin pasti i za koliko. Isto tako nitko nezna hoće li Bitcoin nastaviti rasti i koliko. Sva predviđanja su špekulacija pa mi nema smisla shortati Bitcoine, jbg nisam sklon kockanju. Sklon sam analizi fundamenata i mogu reći da sam došao do zaključka da je Bitcoin 100% bezvrijedno đubrivo.

Treba biti iskren i priznati da je bio je koristan prije par godina za kupovanje narkotika preko dark weba a koliko vidim sad ga i ta industrija napušta jer su cijene transakcije često skuplje od robe koja se kupuje.

Kolega, u jednoj rečenici implicirate da ste analizirali fundamente, a u drugoj da su sva predviđanja špekulacije i kockanje. Previše kontradiktorno da bi bilo uvjerljivo. Transaction fees su za bitcoin stvarno postali izrazito visoki, ali ukoliko vam je to glavna prepreka za ulaganje, imate cijeli niz altcoina koji se hvale praktički zanemarivim transakcijskim troškovima. Trenutačno je u toj domeni naročito popularan Bitshares (BTS): brzina transakcije max 3 sekunde, troškovi transakcije 6-7 centi.

Da poslovni andjeo. Da se useres od smjeha.Usricili su se oni sta su ulozili u njegov HG spot.

Covjek iskace iz pastete vec mjesec dana sa tim bitcoinima, a u stvari ima samo 10 komada. I to mu je najbolje ulaganje nakon propasti hgspota

Čisti lanac sreće – dok ima bedaka koji ne znaju šta bi sa lovom pa ulažu oni koji su prvi bogate se, dok se bedaci opamete lukavi su već daleko sa njihovom lovom, bedaci i dalje bedaci.


Čisti lanac sreće – dok ima bedaka koji ne znaju šta bi sa lovom pa ulažu oni koji su prvi bogate se, dok se bedaci opamete lukavi su već daleko sa njihovom lovom, bedaci i dalje bedaci.

kao i zlato, dionice itd.

poanta je u svemu tome na vrijeme uci i na vrijeme izaci.

“Ja još uvijek očekujem pomak prema gore, ali sve sam sigurniji da smo blizu vrha. Možda smo ga čak i dosegli. Moja osobna procjena je da bi Bitcoin mogao još pet puta gore, a Litecoin tri puta.”

Sve sigurniji da je blizu vrha ali ide gore još 5x… WTF?
Da li uopće zna što govori ili samo da se govori…

Ak je prodao, onda moze reci da je zaradio…. do tada jos samo misli da je zaradio 🙂

U malo afričko selo, došao jednom gospodin, lijepo obučen, odsjeo u jedinom hotelu koji je postojao u selu i objavio na cijeloj stranici lokalnog lista da kupuje majmune i plaća za svakog majmuna kojeg mu donesu 10$.

Seljaci koji su znali da je šuma puna majmuna pojuriše loviti majmune i …

… čovjek ih je uredno isplaćivao, kako je i objavio.

Kad je ostalo malo majmuna i postalo ih teško uloviti, seljaci su ih prestali donositi. Gospodin je tad obećao 20$ za majmuna i seljaci su ponovo potrčali loviti. Opet je ponestalo majmuna i gospodin je povećao cijenu na 25$, a lovci su ulovili onih nekoliko preostalih, ali i tome je došao kraj. Sad je gospodin obećao 50$, ali majmuna više nije bilo….

On je otputovao i njegov partner se uputio seljacima i rekao: Pogledajte ove kaveze, puni su majmuna koje je moj šef kupio za svoju kolekciju. Predlažem vam da ih kupite za 35$ i kad se šef vrati on će vam ih kupiti za 50$, što je bila posljednja cijena.

Seljaci skupiše ono što su uštedjeli cijelog života i kupiše tisuće majmuna koji su bili po kavezima, očekujući povratak gospodina.

Od tog dana nisu više vidjeli ni jednog ni drugog. U selu su ostali majmuni, oni u kavezu i oni izvan njega.

Ovaj tip je prodao 35% HG Spota i očito potrošio novce na luksuz i putovanja i poneku lošu investiciju i odlučio prodavati maglu. Glavno da se ima i da se ništa ne radi, moš mislit. Sve je ukazivalo da je muljator kada je pompozno najavljivao da će svoje biznice (propale očito) prebaciti iz Hrvatske. net.hr/danas/novac/jos-jedan-uspjesan-poduzetnik-odlazi-iz-hrvatske-i-hrvoju-prpicu-prekipjelo/ Običan folirant koji se fura na poslovnjaka, ali mu ponestalo novaca pa vidio da mnogi drugi prodaju maglu pa odlučio da će i on.


Ovaj tip je prodao 35% HG Spota i očito potrošio novce na luksuz i putovanja i poneku lošu investiciju i odlučio prodavati maglu. Glavno da se ima i da se ništa ne radi, moš mislit. Sve je ukazivalo da je muljator kada je pompozno najavljivao da će svoje biznice (propale očito) prebaciti iz Hrvatske. net.hr/danas/novac/jos-jedan-uspjesan-poduzetnik-odlazi-iz-hrvatske-i-hrvoju-prpicu-prekipjelo/ Običan folirant koji se fura na poslovnjaka, ali mu ponestalo novaca pa vidio da mnogi drugi prodaju maglu pa odlučio da će i on.

Nije on loš dečko samo ne kuži da dobitak na lutriji nije trajan business, a lažna slava udarila u glavu….

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

New Report

Close