Ekonomski analitičar: ‘Zaboravite Njemačku ili Irsku, Hrvati će uskoro put Češke i Slovačke’

Naslovnica Forum Komentari članaka Ekonomski analitičar: ‘Zaboravite Njemačku ili Irsku, Hrvati će uskoro put Češke i Slovačke’

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Kvalitetni kadrovi u javnom sektoru??!
Ovo je teški oksimoron, mora da ovog analitičara još uvijek nije popustilo od proslave Martinja.

“oporezovati više potražnju koja je neelastična, a to je turistička potražnja”..

“predlaže i poskupljenje sezonske vrste usluga, da cijena vode bude viša jer se tada više troši, a to uključuje i lokalne cijene, javna poduzeća, struju, sezonsko zapošljavanje, itd.”

Naravno, to će zadržati ljude i povećati potrošnju u turizmu..

joj moš misliti stručnjaka. je li on ikad bio u češkoj ? tamo naših ima već 20 godina koliko ti bog hoće.

who dares, wins

Radio sam i živio u Pragu točno 3 godine – 2014-2017.

Mogu slobodno reći da samo to mogu stavit u CV i netko bi me trebao zaposlit na poziciju na kojoj treba izdržat….ne znam……da te lupaju kolcima po grbači 6 mjeseci u komadu bez hrane i pijače…..

Sada sam u Njemačkoj i u Češku se vraćam kad ostatak svijeta sravnaju sa zemljom……ajde…barem Europu….

Da se razumijemo, posao je bila najsvjetlija točka života u Pragu. S time sam stvarno bio zadovoljan.

Ako mislite da znate kako je u Češkoj/Pragu temeljm 5 dana maturalca……..grdo se varate….


joj moš misliti stručnjaka. je li on ikad bio u češkoj ? tamo naših ima već 20 godina koliko ti bog hoće.

Nisam baš siguran. 2016. u HR ambasadi u Pragu su mi rekli 300 registriranih…… 🙂

Mladi dođu radiit po 6 mjeseci – godinu dana max te koriste Prag kao odskočnu dasku u Njemačku, zapad općenito i gore Norveška, itd.

Sve ljude koje sam upoznao, a da su “s naših krajeva” te rade i žive u Pragu duže vrijeme (10+ godina), došli su 90-ih godina…..


Kvalitetni kadrovi u javnom sektoru??!
Ovo je teški oksimoron, mora da ovog analitičara još uvijek nije popustilo od proslave Martinja.

Ne, ovo je ozbiljno nas ekonomski model… zaduzuj se do limita, i samo mnozi stranacke uhljebe u drzavi. Uzas. Iseljavanje ne da ce se nastaviti, nego ce se ubrzati.

New Report

Close