Gospodarska grana u Hrvatskoj kojoj nedostaje 10.000 radnika

Naslovnica Forum Komentari članaka Gospodarska grana u Hrvatskoj kojoj nedostaje 10.000 radnika

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Tko god odbije posao briše se iz zdrastvenog, odnosno neka plaća sam.

Nemamo nezaposlenih nego veliku gomilu neradnika i uhljeba od kojih je jedan (dobar) dio u javnom sektoru, a drugi na burzi!

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

U ovoj drzavi svi stalno kukaju, jeli vam nedostaje radnika- izucite nove, jeli vam radnici odlaze-platite ih da ostanu.

Zanimljivo kako je Valamar uspio zadrzati svoje radinke, i nisu imali problema s manjkom radne snage, sto su to oni radili?

Ja sam na biro bio godinama, prvi prijavljen posao sam uspio uloviti s 23, na birou nitko nikada mi nije ponudio posao.
Kada mi je mama zavrsila na biro jer su privatizirali firmu u kojoj je radila(citaj pokrali sto se moglo i otjerali u stecaj) na biru je trazila da je prekvalificiraju u slasticarku i nisu joj dali(!) jer je previse skolovana, inzenjer je, i eto od tada je na birou, nitko joj nikada nije ponudio posao.
Biro je farsa, jos jedan uhljebnicka agencija koja bi savrseno funcionirala sa 50% manje zaposlenih.


Nemamo nezaposlenih nego veliku gomilu neradnika i uhljeba od kojih je jedan (dobar) dio u javnom sektoru, a drugi na burzi!

Ovo je cisa desnicarska retorika. Ljudi ne zele raditi i zato ne rade.
Istina je da sam se nagledao neradnika i ljencina, ali nisu bili u vecini. Ali isto tako ja sam bio taj na birou i nisam mogao naci nikakav posao, ni na lopati dok me nije netko preporucio negdje pa vise nisam morao raditi 12h/80kn, nego raditi za 100 kn/8h.
Eto ti jedan od mnogih primjera tvoj neradnika. Velika vecina tih tvojih neradnika jednostavno nema veze ni preporuke. I zato ljudi idu van.

@nekoime33-ja pak nisam sreo čovjeka koji je istinski vrijedan da je bez posla! Tako da je ovo s vezama čista ljevičarska demagogija! I vani ljudi sigurno sjede i čekaju da ih burza zove na vrhunki plaćene poslove za koje nema odgovornosti i nije potrebno znanje!? Kod nas ekipa ne teži poslu nego uhljebljivanju!

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

Ja nisam ljevicar, samo kazem da je to isprazna desnicarska logika koju bi podrzavao u drzavama koje imaju jaku ekonomiju, i u izdvojenim dijelovima Hrvatske, ali generalno ne kod nas.
Ja sam iz Slavonije sto znaci da moje iskustvo u zivotu je da se posao bez iskustva dobiva iskljucivo preko veze.
I to nije isprazna demagogija, to je ono sto sam ja sa svojih 29 godina dozivio i vidio ne samo kod sebe nego kod nebrojeno ljudi.
Zivio sam gradovima u kojima se moze primjeniti logika da onaj tko ne radi zaista ne zeli raditi, ali nije svugdje tako.
Zasita ces povlaciti kako je vani?



@nekoime33
Kod nas ekipa ne teži poslu nego uhljebljivanju!

Istina, prijatelji i poznanici koji nisu uhljebljeni idu u druge djelove drzave ili van i to taman faks i iskustvo a ispod 30.

Krah neće doživiti one firme koje počnu dobro plaćati svoje radnike. Za dobru plaću sigurno će se naći i dovoljno radnika. Ali sve dok se od radnika očekuje da crnči za minimalac nitko se neće pokrenuti. Tržište će se samo regulirati, nisu potrebne nikakve olakšice. Samo si gazda neće moći kupiti najnoviji mercedes.

A Ranogajec želi ucijeniti radnike da pristanu na minimalac da ne izgube pravo na zdravstvenu zaštitu. Sramotno. Zbog tog bi prijedloga trebao odstupiti s mjesta na kojem grije stolicu. Čovjek koji bi kao trebao predstavljati obrtnike zagovara ukidanje zdravstvenog ljudima koji ne pristanu na izrabljivanje?! To je na tragu fašizma.


Ja sam na biro bio godinama, prvi prijavljen posao sam uspio uloviti s 23, na birou nitko nikada mi nije ponudio posao.
Kada mi je mama zavrsila na biro jer su privatizirali firmu u kojoj je radila(citaj pokrali sto se moglo i otjerali u stecaj) na biru je trazila da je prekvalificiraju u slasticarku i nisu joj dali(!) jer je previse skolovana, inzenjer je, i eto od tada je na birou, nitko joj nikada nije ponudio posao.
Biro je farsa, jos jedan uhljebnicka agencija koja bi savrseno funcionirala sa 50% manje zaposlenih.

Slazem se s tobom. Ja znam puno nezaposlenih, i s faksom i bez…ili podzaposlenih.

Manje vise svi koji su nesto dobili, 100% preko stele, neki varijanta drzavne uprave. Drugi, bez veza, godinama cuce na burzi.

Postoje ljudi koji ne zele raditi, ali onaj tko je nesto slao na natjecaje, i vidio kako to izgleda kod nas, zna o cmeu pricam. Jedan lik kojeg znam mi je rekao, da nakon godina slanja, uocpe da dobije odgovor, je cudo. Kasnije je nasao neku curu, koja ima uzasne dobre veze, i ona ga je negdje ubacila negdje za nesto.

Cijela zemlja ima ukupno oglaseno posla manje od jeddog bavarskog sela, a tu se fantazira o nekom manjku. Drugi problem je uzasno malo placanje i izrabljivanje.

U drzavi u kojoj ima posla, ne odlazi 3,4% radne populacije godisnje van.


Ja nisam ljevicar, samo kazem da je to isprazna desnicarska logika koju bi podrzavao u drzavama koje imaju jaku ekonomiju, i u izdvojenim dijelovima Hrvatske, ali generalno ne kod nas.
Ja sam iz Slavonije sto znaci da moje iskustvo u zivotu je da se posao bez iskustva dobiva iskljucivo preko veze.
I to nije isprazna demagogija, to je ono sto sam ja sa svojih 29 godina dozivio i vidio ne samo kod sebe nego kod nebrojeno ljudi.
Zivio sam gradovima u kojima se moze primjeniti logika da onaj tko ne radi zaista ne zeli raditi, ali nije svugdje tako.
Zasita ces povlaciti kako je vani?

Nije ti to samo Slavonija, manje vise sve tu u HR je tako. Meni su na jednom mjestu gdje sam radio praksu, doslovno rekli da su ti natjecaji samo farsa… sve se to vrti, a vec se zna tko je usao. Tako je vecina mjesta. Najgore je sto ta firma vrti ta neka testiranja, cak katkad i obavlja razgovore itd. i trosi se novac na farsu. Apsurdistan.

Kad je pofalio stanova cijene su išle u nebo. Kad pofali maslaca cijena ide 30% gore. 🙂
Treba Vam stručne radne snage? Udružite se, otvorite privatne građevinske škole i ponudite ugovore nakon školovanja. U čemu je problem s ovim likovima?


Kad je pofalio stanova cijene su išle u nebo. Kad pofali maslaca cijena ide 30% gore. 🙂
Treba Vam stručne radne snage? Udružite se, otvorite privatne građevinske škole i ponudite ugovore nakon školovanja. U čemu je problem s ovim likovima?

Problem je sto hoce povecanje kvota za stranu radnu snagu koju mozes citati kao BiH bagatelne radnike.
Ako im bas toliko nedostaje Bugarska je u EU, neka uzimaju bugare.

New Report

Close