Javne službe u pregovore ulaze sa zahtjevom 15% većih plaća

Naslovnica Forum Komentari članaka Javne službe u pregovore ulaze sa zahtjevom 15% većih plaća

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Ja sam za 15-postotno povećanje plaća(brutto) uz 15-postotno smanjenje broja zaposlenih u državnim i javnim službama.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

Ova drzava ima terminalni rak… dok su mladi nezaposleni, na minialcu, ili idu van, ovi opet hoce jos. Za cca 2,3 mjeseca mene vise ne budu muzli za ovo srecom.


Ja sam za 15-postotno povećanje plaća(brutto) uz 15-postotno smanjenje broja zaposlenih u državnim i javnim službama.

Zasto? Place su im vece nego u priv sektoru, sigurnost posla apsolutna, rad cesto nula… pojedinacno, trosak za administraciju nam je veci 50% nego u EU. No svaka nova stranka ubaci svoje, i tako to ide.

15% povecanje place i 70% manje zaposlenih, automatiziranje svega mogucega.
a da ne pricam o smanjenju poreza pred iducu sezonu.
oni imaju realne place za ono koliko i sto rade, jedino lijecnici zasluzuju vise i nitko drugi

Romel, 03.10.2017. u 18:15
ulaze sa zahtjevom 15% većih plaća

Ne razumijem čemu skromnost?
Zašto ne traže 50% pa nakon teških pregovora ne prihvate 35% ?

Pa šta se bunite,i Microsoft je isto povećao plaće.:)

"Only dead fish swim with the stream"

Jel ovi sindikalci imaju kakve izbore unutar organizacije jer u zadnjih 20g stalno isti na vrhu. Mijenjaju se predsjednici, premijeri, ministri, države ali Ribič, Matijašević, Sever, Spomenka, Stipić, Perić, Matić, Jozić, Ivić ko Tito, do senilnosti.
Pa kaže neoliberalni kapitalizam. Jadna nam majka koja je ovo stoka.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Za one koji hoće veće plaće – imate realni sektor, široko vam polje…


Za one koji hoće veće plaće – imate realni sektor, široko vam polje…

realni sektor u HR je total kaputt. Cijel drzava ima 50ak “postenih” oglasa za posao… pitanje i koji od tih su namjesteni… realni sektor je vani, gdje se slijevamo 5000-10 000 mjesecno. Ovi u javnom sektoru, koji nas crpe, oni nece otici- oni ce crpiti. Dokle ide.

Romel, 04.10.2017. u 09:23
oni nece otici

Hoće.
U mirovinu.

više od 60% bdp-a stvara država .privatni sektor se guši.socijalizam na najjaće.di ste vidjeli da se država bavi proizvodnjom juhe .kuba možda .

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.


Za one koji hoće veće plaće – imate realni sektor, široko vam polje…

te jasle su davno izjeli i malo su previsoko za njihove sposobnosti i stručnosti

Moze, ali broj zaposlenika smanjiti 20%. I onda nakon godine dana jos dignuti place 10 %, a broj zaposlenika jos 20% smanjiti. E to bi bili ponosni radisni drzavni sluzbenici.


više od 60% bdp-a stvara država .privatni sektor se guši.socijalizam na najjaće.di ste vidjeli da se država bavi proizvodnjom juhe .kuba možda .

A gdje se kod nas država bavi proizvodnjom juha?

Osim ako ne misliš na tete kuharice po vrtićima i školama!

Podravka je privatna kompanija, Renault je kao i Podravka sa sličnim udjelom “državna kompanija”, kao i DT – Deutsche Telekom, pa mislim da nitko ne predbacuje Francuzima ili Nijemcima odnosno državi što se bave proizvodnjom motornih vozila ili pružanjem telco usluga.

https://group.renault.com/en/finance-2/financial-information/key-figures/

https://www.telekom.com/en/investor-relations/company/shareholder-structure

New Report

Close