Iako upravo odgođen, porez na nekretnine čeka nas prije ili kasnije

Naslovnica Forum Komentari članaka Iako upravo odgođen, porez na nekretnine čeka nas prije ili kasnije

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Autor ovog sramotnog članka Krešimir Lipovšćak je jedan odurni lažov.

A sad da vidimo nakon svih ovih litanija s kojima naš Krešo pokušava skrenuti pažnju a to je ona strašna istina.

Uvođenjem ovog poreza ukida se privatno vlasništvo, a nije obveznik poreza vlasnik nego sama nekretnina. Ako se porez ne plati, trenutnog stanara(vlasnika) se tera van na ulicu.

Nadalje, uvođenjem ovog poreza u istom trenutku se smatra da ste preko noći potpisali koncesiju na vlastitu kuću sa državom.

Krešo lažljivi, aj budi pošten i reci da se ukida privatno vlasništvo te potpisuje koncesija za vlastitu kuću.

Srami se lažove.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]


Autor ovog sramotnog članka Krešimir Lipovšćak je jedan odurni lažov.

A sad da vidimo nakon svih ovih litanija s kojima naš Krešo pokušava skrenuti pažnju a to je ona strašna istina.

Uvođenjem ovog poreza ukida se privatno vlasništvo, a nije obveznik poreza vlasnik nego sama nekretnina. Ako se porez ne plati, trenutnog stanara(vlasnika) se tera van na ulicu.

Nadalje, uvođenjem ovog poreza u istom trenutku se smatra da ste preko noći potpisali koncesiju na vlastitu kuću sa državom.

Krešo lažljivi, aj budi pošten i reci da se ukida privatno vlasništvo te potpisuje koncesija za vlastitu kuću.

Srami se lažove.

to je jako bitno…za neplacanje komunalne naknade nitko nikad nije izbacen na ulicu…i to treba narodu pojasniti..
ovo im nece proc nikada jer necemo dopustiti..

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

znimno ako porezni obveznik nije poznat, obveznikom plaćanja poreza bit će onaj kojeg odredi porezna uprava

Potpisujem gore napisano

mi smo ipak zemlja slučaj

Još u katastru ne mogu vratiti 500 kvadrata koju su mi ukrali iz gruntovnice.
A gamad bi da im plaćam porez, a još nisu uskladili katastar s gruntovnicom.
Privatno je vlasništvo neprovredivo, i ne mogu se neki žmukljeri upisati u katastar jer su platili geodetu da im doda nekoliko stotina kvadrata.

Bumo na takve službe bacali novac od poreza.

Ili na onog općinskog načelnika koji je zajedno s tajnicom potrošio milion kuna.
A još zakon i nije stupio na snagu.

Treba poreze drastično povećat, a ne ovako da svaki put kad dođe nova-stara garnitura kokošara na vlast da se prepucavamo!

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.


Autor ovog sramotnog članka Krešimir Lipovšćak je jedan odurni lažov.

A sad da vidimo nakon svih ovih litanija s kojima naš Krešo pokušava skrenuti pažnju a to je ona strašna istina.

Uvođenjem ovog poreza ukida se privatno vlasništvo, a nije obveznik poreza vlasnik nego sama nekretnina. Ako se porez ne plati, trenutnog stanara(vlasnika) se tera van na ulicu.

Nadalje, uvođenjem ovog poreza u istom trenutku se smatra da ste preko noći potpisali koncesiju na vlastitu kuću sa državom.

Krešo lažljivi, aj budi pošten i reci da se ukida privatno vlasništvo te potpisuje koncesija za vlastitu kuću.

Srami se lažove.


O cemu vi to?Porez na nekretnine postoji u skoro svim zemljama EU i svim drugim naprednim i razvijenim demokratskim drzavama!

A zašto nas uvođenje ovog pljačkaškog poreza čeka “prije ili kasnije”? A što ako građani Hrvatske referendumom odluče da do ovog poreza nikada ne dođe??? Da li će se poštovati volja građana RH???
Kao prvo: “u većini zemalja (EU?) se plaća taj porez, i po tome je Hrvatska iznimka”(?). Dragi novinaru… da, PA ŠTO, ako se u većini zemalja plaća taj porez??? Pa što ako se i u ama baš svim državama plaća taj porez (a ne plaća se u svim)??? Ma što me se tiče ako se to plaća i u drugim državama??? Zašto – nužno – to mora biti i u Hrvatskoj??? Vani, “u uljuđenim demokracijama” se i dva muškarca žene, i usvajaju dijete, pa zar to mora biti i u Hrvatskoj? Građani Hrvatske su tu društvenu devijaciju odbacili na “Markićkinom” referendumu, pa sam siguran da će referendumom zauvijek zatrti i ovu suludu ideju, o oprezivanju nekretnina, kojom bi se građani Hrvatske, vlasnici stana, kuće, zemljišta, sveli na PODSTANARA u vlastitoj kući ili stanu, ili na KMETA na svojoj zemlji. Osim toga, ne treba zaboraviti da je “kultura življenja” različita, od države do države, od naroda do naroda. Vani, npr. u Njemačkoj, ni izbliza toliko ljudi nema u vlastitom vlasništvu stan ili kuću, nego iznajmljuju stan (kuću). U SAD još manje. A, i kod njih, u SAD, im je još uvijek “u krvi”onaj “pionirski duh”, i tamo je najnormalnije da netko živi i radi, npr. u Atlanti, pa dobije bolji posao i veću plaću u, npr. Chicagu, ili u Seattleu, i on, s obitelji i psom, sjeda u “karavan”, potrpaju nužne stvari, i – pravac Chicago, ili Seattle. Ili, čak ne ni u veći grad, oni će odmah, radi boljih uvjeta preseliti i u neku selendru, ne mora nužno biti Chicago, Seattle, ili LA. I stoga, zbog njihove mobilnosti, fluktuacije, tamo nema previše ljudi u vlasništvu svoju nekretninu, nego istu iznajmljuju, a onda porez na tu nekretninu plaća vlasnik koji im iznajmljuje, a koji to – naravno – debelo uračuna najmoprimcu. Kod nas je situacija potpuno drukčija. Mi smo “sjedilački” raspoloženi, mi smo inertni. malo tko će se odlučiti mijenjati mjesto življenja, čak i za (nešto) bolje uvjete. Ja živim u Rijeci, i čak i za duplo veću plaću (i plaćen stan i režije) ne bih išao živjeti i raditi u Pulu ili Karlovac, pa čak ne ni u Zagreb…, a u selendru da ne govorim. Ima, naravno, i drukčijih pogleda na to, netko bi išao, ali većina građana Hrvatske je takva, inertna, i nama je u krvi “imati svoja vlastita četiri zida”, dijelom i zbog razloga koje je novinar naveo u članku, kao vid zaštite ušteđevine, kapitala, ali i zbog našeg mentaliteta. Ja se toplo nadam da će se raspisati referendum kojim će se unijeti u Ustav RH da “nekretnina ne može biti predmet oporezivanja” čime će se “zabiti kolac u srce” ovoj suludoj ideji, da nikada više ne “povampiri”. A, i činjenica da se sama porezna pitanja ne mogu rješavati referendumom, nego se istim mora mijenjati sama ustavna odredba, je priča za sebe. Sutra se netko može sjetiti da ti uvede porez na zrak koji udišeš, ili na svaki seksualni odnos sa ženom, pa nećeš više moći ni j….i svoju ženu badava…, i narod neće to moći srušiti referendumom??? Zato, ja, kao običan građanin – nikakav tajkun – koji ima u vlasništvu stan (kupljen kreditom, pod čijim teretom već “stenjem”, i građevinsko zemljište (kao nasljedstvo od pokojnih roditelja, a koji su se svega svojevremeno odricali da bi kupili to zemljište) apeliram na svih da izađu na referendum i zauvijek pokopaju ovu suludu ideju o uvođenju poreza na nekretnine. Pa, ako zatreba, i svi na ulice!!!! Ne želim biti PODSTANAR U VLASTITOM DOMU, plaćati državi najam podstanarstva (da, to bi “de facto” bilo plaćanje podstanarstva državi, iako bi to “de jure” bio “porez na nekretnine”), ne želim biti KMET na mom zemljištu, a mojoj očevini!!! Svi na referendum! Proklet bio onaj tko digne ruku za ovaj porez!!!

I, gdje ti je logika da će porez “samo” zamijeniti komunalnu naknadu, spomeničku rentu, itd, što li već…? Čemu onda uvođenje istog? Čemu “iz Bosne pobjeći u Sarajevo”??? Ovim porezom, vi, ja, svi mi, prestajemo biti vlasnici svoje nekretnine, i – praktički – plaćamo državi “najam”, nema veze što se to zove “porez”. Pa će te država, ako ne platiš nekoliko “najamnina” izbaciti iz stana, kuće, otjerati sa tvog zemljišta. Kažu: napokon će tajkuni, bogataši masno plaćati???? To će meni biti utjeha??? Ma što me briga za bogataše, što će, eto, sada i oni plaćati porez na silne nekretnine…. kad ću u paketu s njima na*ebati i ja???? To mi je strašna utjeha???? Proklet neka je zauvijek onaj kome uopće padne na pamet ovaj porez!!!
Kažu neki: ne bi trebalo oporezovati jednu nekretninu, u kojoj se živi, a ostale da. Znači, ako netko ima svoj stan koji ne bi – po tome – trebao biti predmet oporezivanja, a (kao u mom slučaju) umru mu roditelji i ostave, npr., svoj stan, i komadić zemlje koji su pak njima ostavili njihovi roditelji… iznenada ovaj (vlasnik jednog stana) postaje oligarh kojem treba udariti porez na taj stan od umrlih roditelja i na taj komadić zemlje??? E, pa sada bi on trebao “budzašto” i u bescjenje proda(va)ti tu očevinu, djedovinu… jer neće imati para za taj harač??? /// Drugi primjer. Imam znanca koji je strahovito vrijedan i sposoban, privatni je građevinski poduzetnik, i – doista, to znam – sve je stekao svojim trudom i znojem, svaki je dan u radnom odijelu, na bageru, po gradilištima i iskopima, u prašini. Zarađuje dobro, sve doprinose i poreze plaća, a sve zarađeno ulaže u nekretnine, sagradio je tri kuće, i uložio u još tri građevinska zemljišta, i sve, ama baš sve poreze je uredno platio. I sada bi država trebala njemu reći: “E, zato što si radin, marljiv i sposoban… kažnjavamo te ovim porezom na to što si radom i trudom stekao.” Ma, dajte, molim vas…. ovaj porez je ništa drugo nego obična pljačka!!! Treba izaći na referendum, a ako zatreba, narod treba izaći na ulice!!! 1991 smo se skupili i izašli na ulice za Hrvatsku, sada se moramo organizirati i izaći na ulice braniti svoje vlasništvo, ono što smo ili stekli, ili su nam ostavili naši stari, a u svakom slučaju ono što želimo ostaviti svojoj djeci…. ako nam država u međuvremenu to ne otme! Je li to Hrvatska koju smo željeli 1991.???????????? Ja se za ovakvu Hrvatsku (u kojoj sada, btw…, živim lošije nego u Jugi koju sam rušio), nisam borio, a još manje za Hrvatsku koja će mi – zato jer ne mogu platiti porez na MOJ VLASTITI DOM i na MOJU OČEVINU (zemljište, u mom slučaju) to oteti!!!



Autor ovog sramotnog članka Krešimir Lipovšćak je jedan odurni lažov.

A sad da vidimo nakon svih ovih litanija s kojima naš Krešo pokušava skrenuti pažnju a to je ona strašna istina.

Uvođenjem ovog poreza ukida se privatno vlasništvo, a nije obveznik poreza vlasnik nego sama nekretnina. Ako se porez ne plati, trenutnog stanara(vlasnika) se tera van na ulicu.

Nadalje, uvođenjem ovog poreza u istom trenutku se smatra da ste preko noći potpisali koncesiju na vlastitu kuću sa državom.

Krešo lažljivi, aj budi pošten i reci da se ukida privatno vlasništvo te potpisuje koncesija za vlastitu kuću.

Srami se lažove.


O cemu vi to?Porez na nekretnine postoji u skoro svim zemljama EU i svim drugim naprednim i razvijenim demokratskim drzavama!
[/quote]

PA ŠTO ako “postoji u svim drugim ‘naprednim’ državama”??? Pa što onda? Da li to automatski znači da mora postojati i kod nas??? Zašto mora? Ne mora! Svojevremeno, na “Markićkinom” referendumu smo odbacili mogućnost da brak može biti zajednica dvije istospolne osobe, što također postoji “u svim drugim ‘naprednim’ državama”! Na referendumu ćemo – ako da dragi Bog – odbaciti i ovu pljačku.

Romel, 16.09.2017. u 11:19
“postoji u svim drugim ‘naprednim’ državama”

Jadan naš HDZSDP i 300 patuljaka s takvim zaostalim narodom koji se opire napretku.

ako je to – porez na nekretnine – napredak…., onda sam ja radije za totalno nazadovanje.



Autor ovog sramotnog članka Krešimir Lipovšćak je jedan odurni lažov.

A sad da vidimo nakon svih ovih litanija s kojima naš Krešo pokušava skrenuti pažnju a to je ona strašna istina.

Uvođenjem ovog poreza ukida se privatno vlasništvo, a nije obveznik poreza vlasnik nego sama nekretnina. Ako se porez ne plati, trenutnog stanara(vlasnika) se tera van na ulicu.

Nadalje, uvođenjem ovog poreza u istom trenutku se smatra da ste preko noći potpisali koncesiju na vlastitu kuću sa državom.

Krešo lažljivi, aj budi pošten i reci da se ukida privatno vlasništvo te potpisuje koncesija za vlastitu kuću.

Srami se lažove.


O cemu vi to?Porez na nekretnine postoji u skoro svim zemljama EU i svim drugim naprednim i razvijenim demokratskim drzavama!
[/quote]

Kada Hrvatska bude demokratska i napredna razvijena država onda se javite. Prije nas nemojte uspoređivati s ovima kaj imaju plaće tri puta veće od hrvatskih za iste poslove. A troškovi života veći. Hvala.


ako je to – porez na nekretnine – napredak…., onda sam ja radije za totalno nazadovanje.

Kolega. Slažem se sa svime što ste napisali.
Ja isto imam problema s pradjedovinom još po ovim zakonima.
Bez obzira što plaćam komunalnu naknadu, porez na kuće za odmor i dalje ne mogu izgraditi kuću u bližem centru Zagreba.

A zašto? Jer nisu usklađen katastar s gruntovnicom.
Zato jer ovi iz katastra nisu radili svoj posao i uspoređivali svoje izmjere sa stanjem u gruntovnici.
Jer katastar ne priznaje privatno vlasništvo iz gruntovnice.

I ja sada ne da ne mogu na 3000 kvadraza zemlje graditi već ne mogu dobiti niti kanalizaciju i vodu.

Jer kada dođete u općinu ili grad (a plaćam jebeni prirez 18%) oni ne gledaju gruntovnicu i vlasništvo već samo katastar.

Da nemam puta do svoje zemlje. Bez obzira što u katastru piše da KATASTARSKA čestica odgovara z.k čestice kojoj sam ja vlasnik.

I tako me zahebavaju zadnjih 20 godina.

A sve sa ciljem da prodam tu zemlju nekom Bandićevom kumu, vrlom bosanskom “građevinaru” za male novce.

Uglavnom moram otići sa svoje djedovine nakon 400 godina jer mi ne daju da izgradim kuću, već žele izgraditi zgradu s 100 -ak stanova.

I onda mi neki tu pričaju zbog čega mladi odlaze iz Hrvatske?

Ma ne samo mladi već i ljudi u najboljim godinama jer smo dozvolili da kriminal i korupcija ovladaju Hrvatskom.

Dok god će ovoj državi biti važniji lopovi i kriminalci od Hrvata, državu Hrvati neće imati.

Koliko vidim ljudi su počeli pucati po šavovima.

Jedina je šansa da pošteni ljudi se počnu boriti protiv mafije i kriminalaca.

Od policije, sudstva i političara više ništa ne očekujem.

Oni svi brane ovu mafiju koja vlada zbog vlastitih interesa.

Ispričavam se onima koji nisu u tom plemenu, ali iskreno malo se čujete.

New Report

Close