Ksenofobija zbog uvoza radnika iz regije dok Hrvati pune autobuse za Njemačku

Naslovnica Forum Komentari članaka Ksenofobija zbog uvoza radnika iz regije dok Hrvati pune autobuse za Njemačku

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

morati ćemo se više internacionalizirati i orvoriti svijetu, inače ćemo izgubiti konkurentnost

vjerujem da ima dovoljno gostiju koji bi platili višu cijenu, da ga poslužuje lokalno stanovništvo, a ne globalno najjeftinija radna snaga.
pa čak i u rijetkim prilikama kad zatekne u sobi bilo spremačicu, bilo majstora.

hoteljerima savjetujem osnove ekonomije: ako neke usluge nema po niskoj cijeni, to ne znači da se te usluge uopće ne nude na tržištu. gostu dajte do znanja da ga ovdje čeka hrvatska, a ne globalna usluga bez lokalnih specifičnosti.

da se odmaknemo od hrvatske, ali ne tako daleko da nam ne bude strano: vjerujem da bi baščaršija propala da tamo zavladaju kinezi i afrikanci, koliko god njihova usluga bila jeftinija. ionako je u bosni usluga dovoljno jeftina. kao što su usluge dovoljno jeftine i u hrvatskoj. samo što neki žele još jeftinije.

Ljude samo treba platit, i neće nitko u inozemstvo!

nije stvar u ksenofobiji nego u očuvanju nacionalnog identiteta jer kad gledamo jednu njemačku sa 83 mil.stanovnika, to su za njih male brojke došljaka, ali da kod nas gdje nas ima samo 4 mil. dođe 50.000 ljudi iz regije to bi već počelo stvarati ozbijnije promjene u demografskoj strukturi RH, pogotovo da dođu na samo par područja…

Ignore: KressoM, delux


nije stvar u ksenofobiji nego u očuvanju nacionalnog identiteta jer kad gledamo jednu njemačku sa 83 mil.stanovnika, to su za njih male brojke došljaka, ali da kod nas gdje nas ima samo 4 mil. dođe 50.000 ljudi iz regije to bi već počelo stvarati ozbijnije promjene u demografskoj strukturi RH, pogotovo da dođu na samo par područja…

Pa dolasci iz Bosne itd su dosegli mozda i 10% populacije… pa nismo propali.

No mislim da uvoz stranih radnika, kad domaci 1-2% populacije godisnje odlaze, ne stima. To nema smisla. Drzave kao Njemacka uvoze, ali nezaposlenost je tamo jako niska i domaci ne odlaze radi gladi.

Mislim da se HR polako gasi… jos 10g, otici ce bar 500k ljudi… shutdown phase.


Ljude samo treba platit, i neće nitko u inozemstvo!

Slazem se kolega. Kad bi vecina tu mogla dobiti solidan posao, s ok primanjima, ne bi odlazilo 60k i vise godisnje. Znam hrpu mladih koji ne mogu dobiti ni strucno, to je 300eur i godinama lutaju ovdje. S druge strane, neki bez faksa potezu i 2k vani i bez ikakvog faksa.

nacionalni identitet ?? pa najveće hrvatine su izvor najećeg zla za ovu zemlju .pa zar možeš tako besramno uništavati zemlju ako si domoljub ??? pa u stanju su bili krasti lovu za oružje , a sada otimaju djeci od usta bez srama .kita smo mi od naroda .velika kita .svi to mi znamo.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

New Report

Close