Dva ključna razloga zbog kojih Hrvati jedu skupo voće i povrće

Naslovnica Forum Komentari članaka Dva ključna razloga zbog kojih Hrvati jedu skupo voće i povrće

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

U Berlinu cijena lubenice je 1,5 eura za kg (naravno ne u supermarketu), a cijene smokava, trešanja, borovnica, nektarina su trenutno probile svaku “razumnu” cifru. I što sad? Ako nemaš kupuj jeftinije i lošije (u supermarketu), ako imaš kupuj bolje i skuplje (tržnice, samostalni ponuđači).

Ja stvarno ne vidim zašto se ljudi konstantno bune na cijene voća i povrća. Zakon ponude i potražnje – ako ti je preskupo, nemoj kupit. Ako većina ljudi ne kupuje, proizvod će postati jeftiniji ili se neće prodati.

Koliko vidim, sve se proda, stoga sve jadikovke su zapravo čisto licemjerje i zazivi socijalizma i ostalih retardacija.

Pa tko će proizvodit kada svi odoše u Njemačku prati gujice. To im je valjda kao bolje

Romel, 31.08.2017. u 19:43
Hrvatska ima jedan veliki problem, a to je da proizvodi sve manje i sve skuplje.

A koji kuratz se vi s diplomama agronomskih fakulteta uhljebljujete u Savjetodavnoj službi , Ministarstvu poljoprivrede, Agenciji za plaćanje i drugim parazitskim službama? Zašto vi ne proizvodite jeftino voće , povrće , mlijeko i meso ? Zašto bakica mora brati par sto kila šljiva a tisuće “stručnjaka” su na državnim jaslama?

I na većini hrvatskih tržnica je kilogram lubenica do 4 kune, nektarina 10 kuna… Naći neki štand vjerojatno na rivi i onda pričati o visokim cijenama je nebuloza. Pola litre Becksa na Zrču je 40 kuna, boca vode 17, Aperol na Visu u kafiću uz more je 40, kava na Stradunu je ne znam koliko…
Gemišt u Novalji je 12, kava s mlijekom 10-12 kuna, Aperol u Komiži 25. Većina cijena je normalna.

Sjećam se jedno vrijeme nisu radile trgovine nedjeljom pa su bila snebivanja nekog lika kako je kupio paštetu na Ininoj benzinskoj 12 kuna. Koji uopće kupuješ paštetu na benzinskoj, a ako je kupuješ onda plati.

………..ako će HDZ podijeliti sve viškove novaca političarima…… putovanjima na NOVI ZELAND..
povlasticama saborskih zastupnika…doživotnim fianncijskim rentama …….svima na vlasti…
neće više biti HRVATA….ovdje kod nas u MEĐIMURJU …na vlasti će biti ROMI, potaknuti
demografskom politikom njihov udio će narasti preko 51% …… a ostali MEĐIMURCI će raditi
u Njemačkoj, AUSTRIJI I OSTATKU EUROPE…

Ne treba nam ništa….. pustite te programe i analize oko voća i povrća..

Treba ti cijelo bogatstvo – da u ovoj državi proizvedeš hranu… platiš radnu snagu, kupiš
enormno skupu zaštitu, formiraš cijenu prema istoku Europe……nemoguće je preživjeti
od poljoprivrede..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


………..ako će HDZ podijeliti sve viškove novaca političarima…… putovanjima na NOVI ZELAND..
povlasticama saborskih zastupnika…doživotnim fianncijskim rentama …….svima na vlasti…
neće više biti HRVATA….ovdje kod nas u MEĐIMURJU …na vlasti će biti ROMI, potaknuti
demografskom politikom njihov udio će narasti preko 51% …… a ostali MEĐIMURCI će raditi
u Njemačkoj, AUSTRIJI I OSTATKU EUROPE…

Ne treba nam ništa….. pustite te programe i analize oko voća i povrća..

Treba ti cijelo bogatstvo – da u ovoj državi proizvedeš hranu… platiš radnu snagu, kupiš
enormno skupu zaštitu, formiraš cijenu prema istoku Europe……nemoguće je preživjeti
od poljoprivrede..


znate li zašto ove vijesti u RH prolaze s tako malim naslovima u sredini portala, a nisu preplavili naslovnice, nije li ovo za Hrvate novi Dan oslobođenja ? Tito je davno nestao u mnogim hrvatskim gradovima i selima, samo se u ZG održao do jučer, ima li to kakve veze s oduzetom(otetom) imovinom, tko je toliko zainteresiran da se ne dira oteto ?
http://www.jutarnji.hr/vijesti/zagreb/skupstina-odlucila-zagreb-ostao-bez-titova-trga-hasanbegovic-ovo-je-povijesni-trenutak-ostojic-tko-je-sljedeci-hrvat-kojem-cete-uzeti-ulicu/6509143/


neće više biti HRVATA….ovdje kod nas u MEĐIMURJU …na vlasti će biti ROMI, potaknuti
demografskom politikom njihov udio će narasti preko 51% …… a ostali MEĐIMURCI će raditi
u Njemačkoj, AUSTRIJI I OSTATKU EUROPE…

*** to kaj će u Međimurju biti preko 51% roma ima veze jedino sa protuhrvatskim strankama sdp, hns i satelitima…ovdje hdz-a nema zadnjih 18-20 godina… i nije da branim hdz, ali daj odrasti više, koliko godina imaš, a još ne vidiš da su svi oni isti, zvali se hdz. spd, hns, ista protuhrvastka bagra koja rade protiv naroda za strane interese… mi smo vazali gdje se smjenjuju izdajničke stranke, ali konstano je samo da nam je guverner Pupovac

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!

Prije par dana me je moj prijatelj Rom obavijestio – DA ME TREBA NJEGOVA ŽENA…
KOliko god mi mislili da su Romi patrijarhalno odgojeni, tamo je isti vrag u familiji sve određuju babe,
ko i u Švedskoj…
Ona treba kredit……a kao jamstvo – nudi mi DJEČJI DOPLATAK?
Treba novce, počela je ko fol škola, pa, knjige , pa , stvari….nešto ima duga i tako to…
U meni ogorčenje na 500.
Prvo- SVE JOJ JE BESPLATNO….za djecu, za školu. za drva i ostala stranja..
Drugo, raspolaže dječjim doplatkom…pa, da mi je zadnje u životu, tu svetinju , ne bih ni pogledala,
jer pripada djecu i ne znam otkud ljudima pravo da time trguju na takav način, ma makar bili i ROMI…
Treće – sve stoji na muža, ali, on bogec nema nikakva prava- to smo već objasnili….
Jao, što da radim…… on mi treba za pripomoć….ona je muštra svoje vrste…dogovaramo polovinu
iznosa….on će to nekako odraditi poslovima u vrtu bla bla…….

U bolnici sve je puno Roma.Gotovo da i nema Hrvata. Nemam ništa protiv njihovog zdravlja, i svih
njihovih prava , ali doista- dajte malo složite taj ZAKON O SOCIJALNOJ ZAŠTITI…. pa, nemojte
da Romi sve rješavaju u krevetu , da bi preživjeli od dječjeg doplatka, a poslije cijelo
društvo radi, da im djecu odgoje, odhrane, školuju, zaposle, i uče živjeti….???

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close