Teorija vjerojatnosti

Naslovnica Forum Razno Ostalo Teorija vjerojatnosti

Ljudi moji,ako želite spaliti svoj mozak u pravom smislu te riječi,onda si kupite ovu ‘knjižicu’.
Ruska škola ‘vjerojatnosti’ (Kolmongorov,Ljapunov…) ovdje su iznjeli svoje rezultate koji definitivno spadaju u vrhunac produkcije ljudskog uma.Na kraju im se pridružuju Lindeberg i Feller (zagrebački student) sa svojim rezultatima u ‘centralnom graničnom teoremu'(dokaz njihovog teorema o konvergenciji po distribuciji prema centraliziranoj normalnoj razdiobi,sigurna je ulaznica za Vrapče ili Jankomir)
Inače,ovaj kolegij se predaje na 4.godini PMF-a,smjer MSR-a.
Ako volite sigma-algebre,repne algebre,distribucije slučajnih varijabli i spaljen mozak svakako si priuštite ovu knjižicu.Ona definitivno daje odgovor na pitanje ‘Tko je ovdje lud’?

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

Ovo o cemu vi pričate su klasični rezultati teorije vjerojatnosti, pogotovo Central Limit Theorem. Svakako pohvalno da to netko čita, jer je teorija vjerojatnosti prereq. za ozbiljnu ekonometrijsku analizu ili analizu vremenskih serija. Naravno tu treba dodati taylorovu aproksimaciju (delta metodu), stohastičke procese itd. Thumbs up.

In a strict sense, there wasn't any risk-if the world had behaved as it did in the past.

New Report

Close