Ministar Tolušić napao Lidl i Kaufland

Naslovnica Forum Komentari članaka Ministar Tolušić napao Lidl i Kaufland

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Jer lakse je pljuvati po stranim lancima nego rasteretiti poduzetnike i maknuti im uhljebe sa grbace kako bi bili konkurentniji.

Ovo mi je najjače kad se raju poziva na nacionalnu osviještenost a ovi punoglavci bi i majku prodali za pare. Bljak!

mi smo ipak zemlja slučaj

o kupovini hrvatskih proizvoda ćemo razmisliti u zadnjoj godini mandata kada se siva ekonomija stavi pod kontrolu, dotad ćemo guliti 25% i kupovati jeftinije da je neznam čije

slijedi nam precesija

tenkre

neka kupi nesto od koncara, znj klasa

Cekaj malo,zasto onda ja kao poduzetnik i Hrvatski proizvođač koji zaposljava preko 100 djelatnika vec 25 godina,kada sam na svim svojim poslovnicama napisao KUPUJMO HRVATSKO! Dobio opasku od drzavnog inspektorata da to ne smijemo pisati jer kao diskriminiramo tuđe proizvode a ministar poljoprivrede to javno objavljuje?! Tko je lud?!

ministar Tolušić je za mene jedan od najboljih ministara koje je Hr vlada ikada imala, međutim, najlakše je kritizirati i ništa ne poduzeti…

stoga dragi ministre, da sada ne nabrajam o kakvim sve regulatornim nebulozama i drž. reketima, stvorite vi i vaša vlada bar slićne uvijete poslovanja Hr tvrtki kakve imaju lidl i kaufland u njemačkoj pa onda s pravom kritiziraj sve koga to ide…

inaće, lidl i kaufland, osim što ostvaruju večinu dobiti prije unosa robe u Hr u kojoj na skoro maloprodajne cijene u njemačkoj samo uračunaju neku sitnu maržu i pdv i osim što su skuplji 20etak% nego u njmačkoj, austriji pa i u sloveniji, u Hr ne plačaju skoro ništa poreza(osim pdv koji plačaju kupci) jer niti nemaju dobiti, u svojim dučanima prodaju svoje robne marke za istočno tržište, dakle lošije kvalitete nego u eurozoni, po cijenama vrhunskih brandova a hrvati ko ludi samo bezglavo kupuju…

također, dragi ministre, kako je moguće da, kao što je sada aktualno, da se Hr lubenice i dinje bacaju ili prodaju u bescjenje a trgovački lanci prepuni uvoznog smeća…pa vi ste država, regulator, možete doslovce donjeti zakon kakav hoćete kao što ste npr donjeli ovršni zakon, zakon o koncesijama, porez na nekretnine…pa zašto takvu nepravdu ne ispravite zakonom ili je “samostalno i suvereno” gaženje rezervirano iskljičivo za hrvatske državljane da budu sluge i kmetovi svakome stranome a sada po novome ćak i rumunjima???

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Jedino što su kruh i peciva u Lidlu bolji i ukusniji od dobrog dijela naših pekara , da ne spomonjem one koji su katastrofa zbog političke korektnosti , pa sad ti budi pametan !?

baš i nisu bolja peciva iz lidla

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Ministre, kriva adresa; prozvati ste trebali hrvatske građane, oni su ti koji kupuju uzovne proizvode.Prozvani trgovački lanci rade u korist građana tj. omogućuju im da probaju “loše i jeftine” uvozne proizvode te se okrenu domaćoj “kvaliteti”! I sam sam probao kruh iz nekih spomenutih dućana, kupujem ako imam izbor, samo Mlinar pekarske proizvode.

Opet jeftini populizam. Sada ce ljudi kupovati jos manje hrvatske prozvode jer ce misliti da tako podupiru HDZ.

Kupci, a ne trgovacki lanci, odredjuju sto se kupuje.

Neka Tolusic smanji poreze i namete pa ce hrvatski proizvodjaci moci ponuditi bolji omjer cijene i kvalitete.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

……”odmah nakon što je odradio staž u Europskom parlamentu i Europskoj komisiji kao stipendist Zaklade Robert Schuman”
E moj Tomislave dok su te financirali onda je bio dobar njemački kruh.


Opet jeftini populizam. Sada ce ljudi kupovati jos manje hrvatske prozvode jer ce misliti da tako podupiru HDZ.

Kupci, a ne trgovacki lanci, odredjuju sto se kupuje.

Neka Tolusic smanji poreze i namete pa ce hrvatski proizvodjaci moci ponuditi bolji omjer cijene i kvalitete.


Ne razumijem, pa HDZ je pobjednicka stranka, pa zasto bi ljudi sada manje kupovali domace proizvode?


inaće, lidl i kaufland, osim što ostvaruju večinu dobiti prije unosa robe u Hr u kojoj na skoro maloprodajne cijene u njemačkoj samo uračunaju neku sitnu maržu i pdv i osim što su skuplji 20etak% nego u njmačkoj, austriji pa i u sloveniji, u Hr ne plačaju skoro ništa poreza(osim pdv koji plačaju kupci) jer niti nemaju dobiti, u svojim dučanima prodaju svoje robne marke za istočno tržište, dakle lošije kvalitete nego u eurozoni, po cijenama vrhunskih brandova a hrvati ko ludi samo bezglavo kupuju…

također, dragi ministre, kako je moguće da, kao što je sada aktualno, da se Hr lubenice i dinje bacaju ili prodaju u bescjenje a trgovački lanci prepuni uvoznog smeća…pa vi ste država, regulator, možete doslovce donjeti zakon kakav hoćete kao što ste npr donjeli ovršni zakon, zakon o koncesijama, porez na nekretnine…pa zašto takvu nepravdu ne ispravite zakonom ili je "samostalno i suvereno" gaženje rezervirano iskljičivo za hrvatske državljane da budu sluge i kmetovi svakome stranome a sada po novome ćak i rumunjima???

Hajde pretpostavimo da su Hrvati ludi, kao sto ti tvrdis, pa kupuju smece po cijenama vrhunskih brandova. Kako to da je i ostatak svijeta lud pa ne kupuje hrvatske proizvode vrhunske kvalitete? Ako imas kvalitetne dinje i lubenice, to ne bi trebalo biti problem prodati na trzistu od 400 milijuna ljudi. Kako god okrenes mora biti barem 10 milijuna kupaca u EU koji ce platiti kvalitetu bez obzira na cijenu. Proizvodjac kvalitetne hrane ne bio uopce trebao ovisiti o zemlji koja cini 1% EU populacije.

Ja se slazem da su robne marke trgovaca obicno lose kvalitetete. Proizvode ih tvrtke koje nisu uspjele razviti svoj brand, uglavnom zbog manjka kvalitete. Medutim, zabrinjavajuce je kada netko nemoze pobijediti cak ni takve proizvode.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close