Javila nam se ogorčena Dubrovkinja: Ako sjedite u najljepšoj ulici svijeta, naravno da će i kava biti skuplja

Naslovnica Forum Komentari članaka Javila nam se ogorčena Dubrovkinja: Ako sjedite u najljepšoj ulici svijeta, naravno da će i kava biti skuplja

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Apsolutno se slažem s ovom gospođom. Pa što ljudi misle da je ovo Jugoslavija? Da, ako sjediš na mjestu gdje drugi ljudi žele sjediti i ako je veća potražnja nego ponuda, normalno da cijena ide gore. Stvarno, ali svake godine skupo ovo, skupo ono. Svijet je velik, odeš tamo gdje si možeš priuštiti.

u svakom gradu na svijetu…a ja sam ih vidio jako puno……imas kafice i restorane za sve djepove.ne treba se preseravati i ici u centar centra, jedinoako si zelis i mozes to dozvoliti.Glupoje kukati.Podrzavam da ekskluzivna mijesta imaju i takve cijene

Najljepsa ulica svijeta je malo pretjerano. Ali, da ljudi ne placaju tu cijenu, cijena kave bi bila niza. Nema se tu sta vise reci. Ako ce netko platit – nek plati.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Probajte popiti kavu u Veneciji na glavnom trgu. Blizu je 10 eura

nisam ćuo da se netko bunio kada su uvodi porez na imovinu, gorivo poskupi, kada glavica salate košta 10 kn ili kila trešanja 70kn ali kad su kafići u pitanju onda svi imaju neku kritiku …pa nemojte onda ići u kafiće, oijte kavu doma, pa nije to pod mora se!?

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Svrha ovakvih priloga i objave računa je da se pokaže gdje je čovjek bio i da on to može a ne da se kritizira cijena kave.

Gospođo , smirite se. To je Vama najljepša ulica na svijetu…..ali, nama nije baš ta .najljepša…
ima ljepših lokacija od Dubrovnika, posjećenijih, impozantinijih…. važnijih turistima od dotične ulice..
stvar ukusa turista ..i doživljaja..
Sigurno ti je doživljaj pokvaren , ako kavu platiš- neuobičajeno skuplje..??? Čemu?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Nenad Stazic SDP komunjarski kadar je ljetovao na Brijunima za 7 kn dnevno puni pansion

Ovo najljepša ulica ? Jao. Ovo je neugodno čitati. Dakle treba proći malo Zagreb pa ostala lijepa mjesta… Daleko je ovo od najljepše ulice. Ljudi na moru osim što su sretni po rođenju pa mogu sve od nekretnina pretvoriti u odličan prihod tu još i misle da su ovakve ulice lijepe.

Točno, 2 kave / ne baš naukusnije / u Florianu , Trgu sv.Marka u Veneciji , i mali kolačić .. preko 40 Eura!
Sviraju klasičnu glazbu, koju već vrapci znaju…ali, svejedno stojimo i čekamo na slobodno mjesto…..
Ili Fikec u Parizu, na Champ- Elizeju..dva čaja s keksićima ..tako nekako 26 eura..ali, crveni baršun,
deset naočitih momaka u uniformama ko salivenim…nije bitna kava….nego doživljaj,,
Ja iz Dobrovnika samo pamtim SEGREGACIJU..
Kad vide da si domaći- NIŽA RASA TURISTA,..niti te poslužuju kulturno, niti te gledaju…čekaš…
ma, koma..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Možda bi trebala država subvencionirati ove koji hoće sjediti na Stradunu i piti kavu.


Nenad Stazic SDP komunjarski kadar je ljetovao na Brijunima za 7 kn dnevno puni pansion

ali je i dalje nezadovoljan, jer ne može plaćati u dinarima, kakve mi još imamo protuhe u Hrvatskom Saboru

Ovdje ću napisati problem koji stoji na Jutarnjem / kao što sam napisala nigdje nisma drugdje ulogirana,
tj. ne komentiram nigdje osim ovdje/.

U Jutarnjem ovih dana piše, da je NEMOGUĆE STATI NA KRAJ PREVARAMA U KAFIĆIMA, gdje čak programski vlasnici kafića / obrtnici/ varaju nas fiskalizaciji – jer muljaju sa računima i programom
za ispis računa.

Meni nema goreg čuti ovakvu GLUPOST , koju izriču eminentni stručnjaci. To je isto, kao kad
mi brokeri vele – da ništa ne mogu , poduzeti , jer je program takav -kakav je – i nitko ne može
kontrolirati nadogradnje bla bla…

EVO RJEŠENJA: Rješenje je tu- samo ga ne vidite – i ne slušati kad Vam se stavlja pred OČI.

Prvo: Rješenje za kafiće: Svaki kafić bi uz Rješenje o radu kafića, kojeg izdaje nadležni ured u
Županiji- trebao PRILOŽITI SKLOPLJEN UGOVOR SA INFORMATIČKOM KUĆOM, koja će
održavati i podržavati rad kafića.

Na JAVNOM NATJEČAJU – kojeg bi objavilo MINISTARSTVO OBRTNIŠTVA , prijavile bi se
zainteresirane informatičke kuće – sa svojim PONUDAMA ZA KAFIĆE / fiskalizacijom/
DRŽAVA IH IZABERE 10-15 / najboljih , najkvalitetnijih i LIMITIRA IM CIJENU ODRŽAVANJA
kako bi spriječila monopol.
Sklapa se ugovor između IT – društva i Ministarrstva obrta ili poduzetništva ..

Pa, ako – nadograde bilo kakvu piz-dariju na software , gube ugovor I UNOSNO održavanje !
Ipak, radi transparentnosti rada na tržištu i prilike da posao daju svima – NATJEČAJ SE
PONAVLJA svakih 3 -ili 5 godina …gdje se javljaju novi IT – članovi , nove tvrtke i td.

Kad ti Županija , dade dozvolu za rad, dobiješ spisak licenciranih TVRTKI , koje će ti voditi
program – i koje su pod kontrolom DRŽAVE !
Nema zlouporabe.
/ ista priča je sa trgovanjem na BURZI a natječaj objavljuje HANFA /.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close