Ugostiteljima se upalio alarm: Cijene će morati gore

Naslovnica Forum Komentari članaka Ugostiteljima se upalio alarm: Cijene će morati gore

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Nemam ni zivaca citati ovaj populisticki intervju. Koliko je lazi lik izrekao cudo da je jos živ. Ako vam se neisplati raditi u HR,zatvorite i pravac Irska.

Pa ne isplati se.
Zato se i ide u Irsku već odavno.

Nitko niti ne pomišlja investirati u privatni biznis u hr kad zna da je nahebo.
Cijeli Set idiotta kreće u napad dok ne otjeraju čovjeka u zatvaranje lokala.

Da, odnijeli smo cjenik na novo printanje s novim cijenama…na žalost..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Za danas funkcionirati u prosječnom kafiću trebaš dva -tri dobavljača..
Prvo
KAVA ….cijene su enormno previsoke.. nabavna cijena 1 kg kave se kreće od 120-200 kuna sa pdv-om..
Ako imaš aparat za kavu od dobavljača ..prodaješ njegovu kavu…u koju je obračunato sve..

SOKOVI….Jamnica , ostali….pa, oni imaju stravične marže… to malo tekućine u povratnoj ambalaži..???

PIVA, VINO……trošarine na alkoholna pića…troškovi transporta….marže malo manje… u svezi vina..
ima svega na tržištu…………od OPG.a …do uvoza..

Najviše zarade proizvođači.

Problem kod kave. Pokušavaju prodavati kavu na crno , kafićima koji drže obrtnici…
Već smo nekoliko puta upozorili dobavljača- da to ne rade / ostave robu i čekaju keš /

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

problema ima u svakom biznisu, nameta, davanja, reketarenja od strane države, a pdv je najmanji problem od svih njih

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

“….da animiramo djecu kako se od turizma može živjeti cijele godine u Hr….????
Braco pa ti brkaš pojmove, živjeti i preživjeti su 2 vrlo razlicita pojma!
Pa dobro znaš da sezonski ugovor traje oko 3-4mj. pa di onda da kuhaju i konobare ti ljudi, u zemlji snova?
Ajde ti preživi s 4 mjesečne plaće 12 mj. a ako nemaš svoj stan/kuću, misli matematika je egzatna znanost i brojevi nelažu, kakve gljive tebi poslužuju?
U unutrašnjosti ljudi imaju od 3(Slavonija)-5k(Zg) i to je to a ove ostale silne desetke tisuća ljudi koji trebaju samo po ljetu….što s njima, da otspavaju zimski san 8mj i dođu nagodinu????
Ee vi direktori i uredski crvi, najpametniji ste kad treba filozofirat i pravit ko gdje treba što napravit i super vam se čini to na papiru, a niste vidjeli ni nemate pojma ni T o turizmu i ugostiteljstvu!
Ja sam 12 sezona odradio na Jadranu i to sve što ti kažeš da nisi vidio i da se nedešava…sve se dešava, samo ti imaš nekog organiziranog “vodića” koji te voda po crvenom tepihu.

Aj da napisem jedan polupismen poluclanak.
Volim komentirati clanke o ugostiteljstvu jer sam silom prilika radio taj posao, a posto sam perfekcionist jako brzo sam ima jako veliku placu i dobru reputaciju. Nije to neka pamet.
Sto se tice konkurentnosti mogao bi napisati doslovno jednu recenicu kako biti konkurentniji s kavom, ali necu ponistiti trud mojih bivsih gazda, samo cu reci pratite trendove, prvenstveno talijanske.
Negativna slika ugostitelja je pristuna jer je jednostavno istinita, ne moze bas bilo tko otvoriti kafic ili restoran, jednostavno ne moze, pogotovo na moru. Ipak, veci je problem birokracija, kad su mi rekli da im je trebalo oko godinu dana da otvore lokal nisam mogao vjerovati. A tek papiri, gazda je morao placati dodatnu osobu samo za papire jer nije sve stigao. Cemu to?
Novac, e da. Pa slusajte. Prvo nebi nikako nekoga bez iskustva, pati posao, znam, ali morate zaposliti ljude bez iskustva, inace dugorocno stetite sami sebi. Onda tu je klasika da su ljudi aljkavi, i jesu velika vecina je. Zato je bolje uzeti nekoga bez iskustva, iskaliti ga po sebi i ponuditi mu iduce ljeto bolju placu.
Danas su svi povezani, bez obzira gdje se nalazili, bilo to u NY ili Berlinu ili Zadru uvjek se nade netko iz tvog kraja, koliko god on bio mali i pricati ce se prvo o uvjetima rada i placi pa tek onda kako zivot.
Tada dolazimo do trazenja radne snage iz BiH i Srbije. Znaci totalni bezobrazluk, zelite nama rusiti cijenu rada, jer ce bosnac raditi za 4000kn 300+h, dok mi necemo. Eto o tome se radi. A da ne mozete zaraditi je cista laz, istina da je teze u kontinentalnoj Hrvatskoj, ali ionako svaka balavac ima kafanu, treba se to malo procistiti. Za kraj, ugostiteljstvo je obrt, postoji neki red, prvo se taj posao radi godinama, bira se da se radi kod najboljih, nauci se pa tek onda neko otvaranje. Koliko od vas zna zidarski obrt u kojem gazda nije zidar. Doslovno ista usporedba.
Danas svaki blaonja otvara lokal. To se odmah vidi po higijeni. Toaleti i u srcu sezone moraju biti cisti mirisati, ma da se moze jesti s njih i da zenama nije odvratno sjesti na dasku, da citiram bivseg gazdu, lokal mora konstantno izgledati kao da se sada otvorio.
O brojevima nebi, samo cu reci da su restorani su tvornice novaca s marzama preko 3000%.
Ustvari najveca glupost od svega je maksimalni fond mjesecnih sati, pa mislim ono, tko tu koga. Posteno se radi 300+ sati, a papir kaze cca 170h, bezveze.
Jos jedna jako vazna stvar sto sam cuo od jednog vlasnika koji nije mogao dobiti dobiti dozvolu za rad 0-24h jer mu lokal nije bio preko 100m2. Sam covjek kaze, rade bi platio veci porez, samo da duze radim, sada su novci.
Mi smo sustavnim unistavanjem dosli do toga da smo mi najgora verzija drzave, turisticka drzava , koja nema mehanizme maksimalnog iskoristavanja potencijala. Sve mora biti brze, sve mora biti mogucnost.

Proizvodaci su ti koji nesto i rade, nes ti posla uzet narudbu i donjet je. Al aj, nekima je sve problem

U lancima hotela pripreme za sezonu pocinju u 1-2mj i ugovori im u pravilu traju 9-10 mjeseci.
Istina, od 3-5, al fora je da matematika nalaze da je isplativije raditi za 3 u slavoniji nego za 7 na moru.

A slusaj, koliko te ispadne ta salica kave ako je prodas za 10 ili 12kn. Nemoj mi reci da se ne isplati, evo i u slavoniji je kava skocila na 8-9kn. Sve je pitanje koliko se puta izmjeni terasa.

Nabavna cijena

KAVA S MLIJEKOM …………………………1.67 KUNA…………….bez PDV-a !

Ako hoćete detalje , može sutra iz kompjutera……izvađeni i preračunati iznos kave i mlijeka…ostalo
je marža….do 9.00 kuna / sa PDV-om od 25 %./.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Nabavna cijena

KAVA S MLIJEKOM …………………………1.67 KUNA…………….bez PDV-a !

Ako hoćete detalje , može sutra iz kompjutera……izvađeni i preračunati iznos kave i mlijeka…ostalo
je marža….do 9.00 kuna / sa PDV-om od 25 %./.


Aj. Volim detalje

New Report

Close