Želite raditi u Irskoj? Njihova vodeća agencija za zapošljavanje dolazi u Zagreb

Naslovnica Forum Komentari članaka Želite raditi u Irskoj? Njihova vodeća agencija za zapošljavanje dolazi u Zagreb

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Ovo sve se možda odnosi na vozače.Moja su oba sina u Dablinu,i kažu mi da baš i nije tako bajno kako se priča.Najamnine za neke prčvarnice, od takozvanih stanova kreću se preko tisuću Eura,dobro plačen posao,
i za stalno, i nakon 6 mjeseci, ipak nije lako naći.Također i punu satnicu od 40 sati, malo će Vam poslodavaca ponuditi.Rade obojica, ali sa srednjom spremom,s faxom je jako teško naći posao,osim onih koji su najtraženiji(liječnici,informatičari,etcc…).Isto tako ni papirologija se baš tako brzo ne dobiva.U biti sve je to
jako upitno,kada se konkretno govori o Irskoj.Prvenstveno moraš imati jako puno sreće.Irci cijene znanje, ali baš da ga basnoslovno plačaju,nije tako.Vrijeme je grozno,kiša,vjetar,oblačno,vrlo malo sunca.
Jedino im je hrana dosta povoljna.Možete normalnije živjeti,nego kod nas,ali da se razbacujete,to nikako,jer će te se brzo vratiti odakle ste došli(ako budete imali za avionsku kartu).

P.S.Jeli tako zml?

@bujica Vrlo dobro rečeno, mislim da svi tako kažu koji su gore u Irskoj. To samo ne znaju oni koji nisi još bili. Zato mnogi kasnije ili odu za UK ili više za Njemačku.

@bujica kakve to gluposti lupas?

Vjetar puse ko i kod nas (nekad da nekad ne, nije stalno), kisa nije ni priblizno kao kod nas da kad krene padat da sere 2 dana… Ovdje sere svaki dan ali pomalo, ja sam eto godinu i pola u irskoj, kisobran jos korisito nisam, a nisam ni promocio… Kritika na vrijeme je ko da smo dosli za havaja… Pa nije ni kod nas uvijek sunce plus zima je ovdje puno blaza i ugodnija (ispod nule bude svega 3 dana u godini…)

A sto se posla tice sve je stvar radnog iskustva i zanata odnosno radne sposobnosti… Kao i kod nas… Neki rade u konzumu za 2700, a neki rade i za 6000-7000 poslove… I sad to usporedi sa irskom konzum bi bio nekih 1300 eur mj, a ovi konkretniji poslovi 2000+.

Ja sam dosao totalno nespreman bez ikakvih informacija. Sjeo na avion i dosao. Mjesec dana sam se zajebavao po gradu, polako sastavljao CV te se nakon 10ak dana javio na 5-6 oglasa na internet stranici sa oglasima za posao… 10ak dana kasnije zvalo me na razgovor njih 4. Da bude bolje radilo se o 5 vrsta poslova i ja imam samo srednju skolu koja nema veze s tim… Prihvatio sam prvi te jos uvijek godinu i 5 mjeseci kasnije radim u istoj firmi, 2 puta dobio povisicu, slali me na usavrsavanja u englesku, dobio sluzbeni auto sa karticom za gorivo… (za usporedbu u hr nakon 4 godine dobio sam sporazumni otkaz, a ne da su me poslali na usavrsavanje i naravno da nisam imao sluzbeni auto). Stvarno ne valja ova irska…

A i ti tvoji sinovi sto su ovdje, tako im je lose da su i dalje ovdje… Racunaj da za 1400 eur nades pristojan stan, ako ga dijelis na dvoje 700 svaki, a placa minimum 1300 eur… Sto bi znacilo 600 eur svakome ostaje za zivot, a hrana je recimo u ducanu jeftinija nego kod nas gdje od 600 eur moras platit i stan i hranu… I sad na to dodaj da neki rade i za vise od 2000, kolko ti ostane za zivot?? Taman negdje dvije prosjecne hr place…

A price sa njemackom… Eto vise njih mi kuka kako rade po 10-12 sati 6 dana u tjednu za ukupno 1500 eur mj… Stanovi su priblizna cijena i isto prcvarne ako je za manje novaca… Ovdje zaradis skoro iste novce uz 8 sati rada…

New Report

Close