FOTO: Iz Karisme objasnili zašto njihovi hoteli i kampovi imaju popunjenost od 89 posto

Naslovnica Forum Komentari članaka FOTO: Iz Karisme objasnili zašto njihovi hoteli i kampovi imaju popunjenost od 89 posto

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Dragi moji, ako hotel radi samo 189 dana, popunjenost ne moze biti 89%. To je nakaradna matematika

kome vi lazete sto se tice obnove i saniranja kampa Dole. Pa taj kamp desetljecima nije dirnut. Uvezli ste bungalove gdje stanuju radnici a saniratije, osvjetljenje, put kroz kamp, opale grane i sisarike, voda, spoj struje, personal, sve skoro ispod nule. Boravila sam godinama jer mi je blizu bio Mostar i familija a ja sam dolazila iz Hamburga. U tome kampu je jedino predobar geografski polozaj i zbog toga ljudi dolaze. Koliko ste stalnih gostiju izgubili bas zbog sanitarnih urerdzaja. Nema se gdje beba ili malo dijete okupati, nema se gdje posudze oprati, betonske rupe u kojima ima bakterija i bolesti. Gdje ves oprati, u rupama od betona koje se ne mgu ni zatvoriti, potrosi se na stotine litara vode dok se opere nesto malo vesa. Personal stalni, nikavo obezbjedzenje, nikakvi redari. Nocu se pije i pjeva i vice, zoves telefonom recepciju, niko ne dize slusalicu, tako godinama. Prodavnica je za jutarne budzenje uz pivu, sto turisti kao i domaci. Taj kamp je uzas, taj kamp je po uredzenju -3 zvijezdice a uzimate novac kao da je +4 zvjezdice. Dobar personal se odpusta, covjek koji 6 jezika tecno govori, koji je kulturan i obrazovan, koji ima gospodski prilaz gostima, taj nema mjesta na recepciji. Molim vas, ne govorite o kampu, radije recite mjesto okupljanja zagradzeno u zicanu ogradu kojoj mogu prici i drugi ljudi, ne gosti, od strane kampa Boban koji granici sa Dolama kao i iz mjesta Blato. Nikakav red, nikakva ponuda za malu djecu. Nista, apsolutno nista nema gdje djeca da se igraju. Ako padne kisa, sve je potopljeno a ko je dosao sa satorom, tome je roba i kao sve ostalo puno blata.

Sa obzirom da su preuzeli hotele džabe, te da im je država oprostila 70% dugova dok se sa druge strane oni nisu odrekli potraživanja od države na račun ratne štete, šta reći na njihovo ulaganje i porast prihoda od 110%. Hoteli Živogošće su samo još jedna pljačka državne imovine u nizu, a koja se odvila čak dok smo već bili u EU, a kroz ‘legalne’ predstečajne nagodbe!
Dakle, koliko se sjećam, preuzeli su hotele za 21 mil. kuna kroz dokap u kojemu mali dugogodišnji dioničari nisu imali pravo sudjelovanja (što je teški kriminal). Od tih 21 miliona kn koje su uplatili (tj. sa kojim su preuzeli Hotele Živogošće), 19 miliona je odmah bilo uplaćeno za dio ostatka duga na osnovi poreza. Sa obzirom da imovina vrijedi 10 puta više od onoga što su oni platili, nije se bio problem zadužiti i investirati tih 20 mil. eura. što je potpuno dovoljno kako bi hoteli konačno radili normalno.

Dakle, 20 godina država kao većinski vlasnik nije bila u stanju otpisati, tj. prebiti dugove hotelima Živogošće sa potraživanjem, kako bi se isti mogli sami zadužiti i ovo napraviti, već su se isti morali pokloniti Todoriću kako bi on uzimao vrhnje kad sve krene. E jbmti državu i lopove koji sjede u vrhu iste!

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

smart@
sve točno sve potpisujem,mali sam dioničar.
oplljačkali nas ali i porezne obveznike isto žestoko,država dozvolila tajkunu da otme,možda jednog dana epilog tipa vidošević,materijala ima a volje?
ali što bi rekli stari ljudi “oteto prokleto”,”kako došlo tako ošlo”…
ima možda jedna dobra stvar na vidiku a to je da rusi na todexu forsiraju odmah prodaju non-core pa bi se ovo moglo brzo naći na prodaji a ostala dva suvlasnika su TUI i Karisma pa je i trenutn avaluacija na0,25 BV vrijedna razmatranja,nekretnine atraktivne a sa TUI “punjenjem” profitabilnost zagarantirana.
likvidnost je slaba ali i svi drugi turisti su na tim valuacijama imali slabu likvidnost jer nije mudro ,pametno prodavati,poklanjati…
da se cijena digne bilo bi i volumena.
možda i griješim,nebi bilo….

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close