Kuna oslabila prema svim važnijim ino valutama

Naslovnica Forum Komentari članaka Kuna oslabila prema svim važnijim ino valutama

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Koje slabljenje, za 0,004 kn, realan tečaj je minimalno 8 kn za euro.

Kuna na ovoj razini jamči stabilnost, iako je trenutno malčice jača od onog gdje bi trebala biti. To mnogi ne vide. Te stabilnosti neće biti ako HNB bude dopustio da kuna slobodno i nezaustavljivo pada. To što su nam proizvodi za izvoz preskupi nema ništa s tečajem kune, te cijene treba smanjiti pa će biti i većeg izvoza. Jednako tako su cijene na domaćem tržištu previsoke na sve proizvode i usluge domaće proizvodnje i iz domaćih izvora. Uvođenje eura bi pojednostavilo mnoge stvari. No imam dojam da će EU i euro prije nestati nego što bi mi došli u takvu priliku. EU i euro s njom su u velikoj gabuli. No lokomotiva EU-a, Njemačka se bavi drugim stvarima. Arapskim izbjeglicama, Trumpom, Rusijom, Ukrajinom, Asadom i sličnim stvarima. Birokracija, nemar i pogrešna politika u EU-u nikoga ne brinu. EU tone sve više. Kad prva veća članica koja vodi euro napusti Uniju, to će biti kraj za euro i nagovješatj kraja EU-a. Tu prije mislim na mogući izlazak Francuske u slučaju pobjede populista.

New Report

Close