SDP prihvaća skidanje zastupničkog imuniteta Sauchi, kažu – potrebna brza i pravedna istraga

Naslovnica Forum Komentari članaka SDP prihvaća skidanje zastupničkog imuniteta Sauchi, kažu – potrebna brza i pravedna istraga

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Nabili ga na kolac, a ukrao je samo trecinu milje

Treba naprije prije postupka utvrditi da li Saucha priznaje
hrvatsko pravosuđe ili samo neki ad hoc sud Partije (SDP-a)

Konačno kvalitetan premijer:

Premijer Andrej Plenković jutros je komentirao MIP-ovo prihvaćanje zahtjeva DORH-a za skidanjem imuniteta Tomislavu Sauchi zbog afere s putnim nalozima u vladi Zorana Milanovića.
– Ja se tu principijelno zalažem za nepisano pravilo Sabora da, kad god se traži od DORH-a skidanje imuniteta, Sabor mora djelovati jedinstveno i imati principijelan stav – rekao je Plenković.
– Prije nekoliko dana sam rekao, kad sam vidio o čemu je riječ, da će oko ovog pitanja DORH imati puno posla. Očito ima. Proces je u tijeku pa ga ne želim detaljnije komentirati. Mislim da je loše da se takva situacija događa, vrlo je loša za vjerodostojnost onih koji su u to umiješani. Nije dobro da se izrazito lakonski odgovornost prebacivala na neke državne službenike. To nije u redu, oni rade svoj posao korektno – rekao je Plenković, dodajući da ova situacija ima druge dimenzije.Novinari su ga pitali hoće li nakon ove afere pojačati kontrolu u Vladi.– Ljudi trebaju korektno raditi svoj posao. Ja, kad idem na službeno putovanje, potpisujem putni nalog – rekao je Plenković.

Kao prvo svaki pionir i SKOJevac je posten. Kao drugo po miljuna kuna nije puno i neka mu daju da ocisti 10 kila kumpira ako je vec uzeja tu lovu. Po meni je to s obzirom na korist primjereno,a moguce da on uopce nije bija uracunljiv kad je uzima te pare tako da je i sama kaznena odgovornost upitna.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Saucha može napraviti i odlične stvari. Zapravo i domoljuban čin na kraju u cilju ozdravljenja društva.
Ovo što je uzeo torbu, obukao sportsku jaknu i tako dalje je jasan znak
priznanja teških kaznenih djela pronevjere, krađe i zloupotrebe položaja
u Vladi Zorana Milanovića.

Međutim, ima šansu. Ima veliku šansu da evoluira i kaže sa kime je
djelio novac, kako je novac raspoređivan u kojim omjerima i tko je bio nalogodavac i
organizator cijele operacije. Isto tako treba prijaviti sva kaznena dijela
koja je počinio Zoran Milanović predsjednik Vlade i SDP-a, od zapošljavanja
do financijskih malverzija, javne nabave, bratovih poslova itd.

U tom slučaju bi mogao bi puno kraće u zatvoru, ali mora biti bezuvjetno
kažnjen, ali ne dugo ako propjeva. Imunitet je trebalo skinuti i Zoranu
Milanoviću iz ekonomičnih razloga da se povjerenstvo u Saboru ne
sastaje bez veze dvaput. Ovo je prilika da se i DORH pročisti jer će se
sada vidjeti tko u DORH-u štiti Milanovića. Isto tako Saucha je prilično
neiteligentan i vrlo naivan tip kada je pristao potpisati ono što nitko
pošten nikada ne bi potpisao. Poslužio je kao prezervativ i bio opijen
vlašću i moći kojoj nije niti malo dorastao. Zokiju nema mirnoga sna.
Sigurno da će MUP pripaziti gdje se kreće i nije mu zgodno sada
putovati izvan granica Republike Hrvatske, jer je prilično jasno tko je slijedeći.

Treba vidjeti tko je zataškavao slučaj vrijeđanja policajaca
koji su radili svoj posao od strane Sauche na Sljemenu i
postupiti prema zakonu u tim slučajevima.

Kaže Zoki da je radio korektno svoj posao 8 godina.
Kaže Saucha da su to ukrali obični državni službenici tajnica ili blagajnica.

Osobno u HRV nisam vidio “brzu i pravednu” istragu?? Cak i kod vrlo jasnih slucajeva kao npr. Lovric Menzel ili par exelance slucaj hohsta.lera Horvatincica odluke cu ispod razine Alan Forda

Hahaha rektalni spelolog na muci! Svi kradu samo ovaj nije imao ime napisano na đonovima pa nisu znali kojeg Zokiju izvlače..

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

Ostavljao je dojam da posao u kabinetu radi vrlo pedantno: jednom prilikom prije četiri godine pohvalio se da je unutarnja pravila posložio tako da nitko ne može koristiti državni zrakoplov Challenger CL-604 bez njegova dopuštenja.
– Nitko ne leti bez moga potpisa – rekao je, prezentirajući to kao uvođenje reda u korištenje zrakoplovom, na koji ima pravo i predsjednik države, ne samo premijer. Sauchin je potpis, primjerice, bio potreban za slanje državnog zrakoplova po generale Gotovinu i Markača u Haag nakon oslobađajuće presude.
Dao keš da ne bi bilo problema
Da je bio “picajzla” svjedoče i članovi stranke i bivše Vlade. Navodno je uvijek bio škrt na dnevnicama, troškovima reprezentacije, prevrtio bi svaki zahtjev nekoliko puta, zbog čega i nije bio preomiljen.

pa toliko svaki klo sar-politicar na lokalnim razinama zamagli !
neznam cemu sad iscudjavanje?
to da nije vjerojatno unutar stranacki obracun u sdp, nebi doslo do uskoka !
e to je onda nas najveci problem, jer lo pov je onaj tudji a ne nas !

New Report

Close