Pevecu prihodi rasli za 18 posto, predsjednik Uprave kaže da je kompanija na prekretnici

Naslovnica Forum Komentari članaka Pevecu prihodi rasli za 18 posto, predsjednik Uprave kaže da je kompanija na prekretnici

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Nažalost krnja prezentacija sadrži svega 3 podataka iz računa dobiti i gubitka te jednu iz bilance. Kao što sam predvidio, sadrži ogroman ispravak zadržane dobiti (94 milijuna kuna) za rezervacije po započetim sudskim sporovima “temeljem računovodstvenog načela opreznosti u cilju iskazivanja poštenog i istinitog poslovnog rezultata”, za koje je g. Lovrinčević u prosincu rekao da im glavnice dosežu iznos od preko 150 milijuna kuna.

Međutim od tog iznosa 80 milijuna kuna otpada na spor sa Zdravkom Pevecom, koji je već nepravomoćno presuđen u korist Društva. Moguće je da je uz stopostotnu rezervaciju za pravne sporove za koje još ne postoji presuda napravljena i djelomična rezervacija za sporove koji su dobiveni na prvom stupnju, inače ne znam nijednu izlistanu firmu koja radi ovakve stvari, mislim da bi sve bile u gubitku… na revizora je sada velika odgovornost upravo jer je i izvješća iz proteklih godina potvrdio i baš me zanima hoće li potvrditi ove podatke.

Mislim da bi Mario Božiković, Jurica Lovrinčević i drugi okupljeni oko ekipe koja je tvrdila prošle godine da je g. Šket bio “produžena ruka Kodrića” koji je htio “preuzeti Pevec za male novce” trebali objasniti zašto g. Šket nije napravio ove rezervacije i umanjio iskazanu dobit. S druge strane, zanimljivo je da je ova prezentacija dana upravo nakon značajnog porasta cijene od početka godine unatoč novim naslovima o navodnim štetama, i nakon najave dioničara da će tražiti sudsko ovlaštenja za sazivanje Glavne skupštine. Bilo bi zanimljivo znati kupuju li na skrbničkim računima osobe usko povezane s članovima Uprave i Nadzornog odbora, međutim kako dionica nije uvrštena na uređenom tržištu nemaju obvezu prijava takvih transakcija. Zanimljivo je i da Uprava, čiji je član jedan od najvećih dioničara firme, kaže kako dionica nije spremna za uvrštenje u ovom trenutku.

Zanimljivo je i da u članku u Nacionalu u kojem Uprava laže o meni piše da je noć prije skupštine napravljena zajednička lista fondova i dobavljača okupljenih oko Dicentre koja je na kraju pobijedila, s obzirom da je zamjenik ministra gospodarstva Leo Prelec u ime države glasao za tu listu. Je li uobičajeno da država glasa za listu za nadzorni odbor koji je sastavljen noć prije glavne skupštine i predložen od strane privatnih fondova, a u kojoj se nalazi osoba blisko povezana s donedavnim poslodavcem predstavnika države? Naime Markica Raič je tjedan dana prije skupštine u svojoj firmi za direktora postavio Marija Mrvelja, koji je uz Pavla Vujnovca jedan od suvlasnika grupacije Prvo Plinarsko Društvo, u kojoj je Leo Prelec radio kao izvršni direktor do kraja veljače prošle godine.

Puno je zanimljivosti ovdje.

Kada se budu riješili repovi od 100 milijuna kuna koje je napravio Šket, biti će i bolje..Čestitam novoj Upravi na trudu i radu!

snowlep
Čitajući Vaše komentare dolazim do zaključka da:
– ne samo da je gospodin Šket bio produžena ruka gospodina Kodrića, nego ste očito vjerojatno i vi
– ne znam čime se bavite ali očito imate puno vremena ili čovjek bio pomislio puno dionica (a znamo da 200komada nije puno) kada na svim forumima i portalima vodite glavnu raspravu i to sve u negativnom kontekstu da bi popljuvali novu Upravu. Što god da ljudi naprave, Vi ste protiv..

Budući da sve znate, trebali bi znati i da se završni račun za 2016. godinu predaje do 30.04.2017. što znači da bi se dao bilo kakav podatak do 01.02.2017. potrebno je jaako puno rada i truda, pogotovo u tako velikoj tvrtki kao što je Pevec. Prema tome ovi ljudi u ovoj Upravi zaslužuju svaku pohvalu!
Ako ste ozbiljan ulagač onda je normalno da budete strpljivi i novoj Upravi date podršku i povjerenje, ali ako niste onda je jasno gdje Vi spadate. Samo nemojte obmanjivati javnost sa svojim pesimizmom i nestrpljenjem.

Činjenica je da je prošla Uprava htjela natući dobit i na lagani način doći do dionica. To im nije uspjelo pa bi sada htjeli izvući lovu van, a za tužbe oni ne brinu. Jer da su i malo brinuli za male ljude, onda im ne bi ukrali 85% njihove robe.


snowlep
Čitajući Vaše komentare dolazim do zaključka da:
– ne samo da je gospodin Šket bio produžena ruka gospodina Kodrića, nego ste očito vjerojatno i vi
– ne znam čime se bavite ali očito imate puno vremena ili čovjek bio pomislio puno dionica (a znamo da 200komada nije puno) kada na svim forumima i portalima vodite glavnu raspravu i to sve u negativnom kontekstu da bi popljuvali novu Upravu. Što god da ljudi naprave, Vi ste protiv..

Budući da sve znate, trebali bi znati i da se završni račun za 2016. godinu predaje do 30.04.2017. što znači da bi se dao bilo kakav podatak do 01.02.2017. potrebno je jaako puno rada i truda, pogotovo u tako velikoj tvrtki kao što je Pevec. Prema tome ovi ljudi u ovoj Upravi zaslužuju svaku pohvalu!
Ako ste ozbiljan ulagač onda je normalno da budete strpljivi i novoj Upravi date podršku i povjerenje, ali ako niste onda je jasno gdje Vi spadate. Samo nemojte obmanjivati javnost sa svojim pesimizmom i nestrpljenjem.

Činjenica je da je prošla Uprava htjela natući dobit i na lagani način doći do dionica. To im nije uspjelo pa bi sada htjeli izvući lovu van, a za tužbe oni ne brinu. Jer da su i malo brinuli za male ljude, onda im ne bi ukrali 85% njihove robe.


Pogubila si se. Ja sam puno optimističniji od tvog (bivšeg?) šefa Lovrinčevića koji otkad je postao predsjednik Uprave Peveca gotovo isključivo govori o navodnim štetama nanesenim Društvu i potencijalnim štetama od sudskih sporova dok istovremeno kupuje dionice na neuređenom tržištu gdje nije dužan to objaviti niti dati ponudu za preuzimanje. Ja mislim da Pevec stoji puno bolje nego što ga on pokušava prikazati.

Također tvrdiš da je prošla Uprava htjela natući dobit i valjda kao nagradu od Nadzornog odbora stjecati trezorske dionice, a tvrdiš da je ta Uprava bila produžena ruka Kodrića koji je htio kupovanjem dionica doći do kontrole? Zar ne vidiš kako je to proturječno? Ako hoćeš kupiti dionice onda ti odgovara što lošije prikazani rezultat, ako hoćeš dobiti dionice kao nagradu onda ti odgovara što bolje prikazani rezultat.

Zašto me bez argumenta povezuješ s nekim koga nazivaš kriminalcem? Zar ti nije jednostavnije prihvatiti objašnjenje da sam običan dioničar koji ne vjeruje Lovrinčeviću koji opetovano i dokazano laže o više i manje važnim stvarima dok kupuje dionice bez obveze davanje ponude za preuzimanje?

Žao mi je ali tvoja priča jednostavno ne drži vodu.

Prije svega, da gospodin Lovrinčević nije optimističan onda ne bi radio to što radi. Hoćete reći da nema štete od bivše uprave i da nema sporova i slično?! Činjenica da stalno podržavate bivšu upravu jer bi i Vama pasalo takvo stanje kao i Kodriću. Nova Uprava iznosi samo knjigovodstvene i transparentne činjenice.
Običan dioničar, kako se nazivate, sigurno niste. Jer interesantno je kad ste kupili dionice i kod koga ste išli na kave. Jel mislite da su svi dioničari išli na kavu kod Šketa?! Sumnjam..zato običan dioničar niste.

Interesantno je da ne vjerujete gospodinu Lovrinčeviću koji pošteno radi u branši koju zna, a vjerujete ekipi koja je povezana sa cca 50 različitih firmi (većina otjerana u stečaj) koje su se bavile sa svim i svačim..hoćete reći da su oni pošteniji?! Morate biti svjesni činjenice da će i Vas zgaziti kada Vas više ne budu trebali.

Dionice su rizik. Ako ne vjerujete novoj Upravi otkupite dionice, prezumite Pevec..Ako po novoj Upravi pljujete onda znači da podržavate staru. A znate kako se kaže..S KIM SI, TAKAV SI.


Dionice su rizik. Ako ne vjerujete novoj Upravi otkupite dionice, prezumite Pevec..Ako po novoj Upravi pljujete onda znači da podržavate staru.

“Ako pljujete po HDZ-u znači da podržavate SDP.”
Nažalost opetavno pokazujete nesposobnost razumnog prosuđivanja i vođenja argumentirane rasprave, žao mi je.

Rezultati su takvi kakvi jesu. Očito se promijenila računovodstvena politika koja nema za cilj stvari gurati pod tepih radi milijunskih menadžerskih bonusa. Ovakve rezultate treba netko i potvrditi, sigurno nisu pali s neba.

Bilo kako bilo zanimljivo je vidjeti kako bivšu upravu svim silama nastoji opravdati predsjednik udruge malih dioničara, a znamo i zašto.
Imaju zajedničku poveznicu a to je kako pokušati izbjeći plaćanje poreza. Doduše, netko pokušava izbjeći plaćanje poreza na uvozu običnog laptopa iz Luxemburga, a netko pokušava na milijunskim iznosima kao u slučaju Pevec-Hypo.

Prevara i izbjegavanje plaćanja obveza kao model vladanja…


Rezultati su takvi kakvi jesu. Očito se promijenila računovodstvena politika koja nema za cilj stvari gurati pod tepih radi milijunskih menadžerskih bonusa.

Vi ste stvarno smiješni. Prošla uprava je htjela dobiti milijunske bonuse guranjem sudskih sporova pod tepih, a u isto vrijeme je bila produžena ruka Kodrića koji je htio preuzeti Pevec za male novce? hahahaha
Bilo kako bilo zanimljivo je vidjeti kako bivšu upravu svim silama nastoji opravdati predsjednik udruge malih dioničara, a znamo i zašto.
Imaju zajedničku poveznicu a to je kako pokušati izbjeći plaćanje poreza. Doduše, netko pokušava izbjeći plaćanje poreza na uvozu običnog laptopa iz Luxemburga, a netko pokušava na milijunskim iznosima kao u slučaju Pevec-Hypo.

Ja ne opravdavam bivšu Upravu za ništa čime su oštetili Društvo. Ali sad jedno ozbiljno pitanje: što fali izbjegavanju poreza?

Citiram: …“još ako bi ovaj postupak uzrokovao dodatni posao za našu carinu, a bez dodatnog troška meni, bilo bi mi jako drago.”

Zašto bi se platio porez Hrvatskoj kada se može npr. Lihtenštajnu?
Čemu tolika ogorčenost na sve, pa i na našu carinu? Što su oni krivi pobogu? Što provode zakone za čiju se primjenu toliko “dosljedno” zalažeš?

Vidjeli smo kako završava izbjegavanje plaćanja poreza. Na kraju ga netko ipak plati, kao u slučaju PVC-HYPO, a ako je vjerovati Upravi to će biti sam Pevec na štetu svih dioničara.

Moram reći da mi laska što mi netko kopa po javnim Facebook objavama premda mislim da sam dosta nezanimljivo osoba općenito. Inače nadam se da sve Uprave firmi kojih sam dioničar maksimalno izbjegavaju plaćanje poreza.

Ja inače ne vjerujem ljudima koji opetovano i dokazano lažu o štetama firmi u kojoj kupuju dionice dok imaju povlaštene informacije.


Inače nadam se da sve Uprave firmi kojih sam dioničar maksimalno izbjegavaju plaćanje poreza.


Ovdje se slažem. Sve dok to ne ide na štetu Društva. Onda posredno i na tvoju/moju štetu.



Inače nadam se da sve Uprave firmi kojih sam dioničar maksimalno izbjegavaju plaćanje poreza.


Ovdje se slažem. Sve dok to ne ide na štetu Društva. Onda posredno i na tvoju/moju štetu.
[/quote]
To nikako nije na štetu društva, nego na korist društva i na stvaranje nove vrijednosti, čime profitiraju svi, pa i država (jer kasnije naplati više poreza). Što se tiče ovog ovdje slučaja, što bi tu Pevec trebao biti kriv? Ako je vjerovati upravi društva, to je stvar Hypo banke i države, a ne Peveca!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]



Dionice su rizik. Ako ne vjerujete novoj Upravi otkupite dionice, prezumite Pevec..Ako po novoj Upravi pljujete onda znači da podržavate staru.

"Ako pljujete po HDZ-u znači da podržavate SDP."
Nažalost opetavno pokazujete nesposobnost razumnog prosuđivanja i vođenja argumentirane rasprave, žao mi je.
[/quote]

Haha..kad nestane argumenata ajmo okrenuti na HDZ i SDP..
Hrvoje, odmorite od ovoga..nastavite istraživati kako oštetiti državu i unijeti laptop bez carine..Vjerujem da će Vam Šket i Golubić pomoći svojim savjetima iz iskustva kako oštetiti državu..oni to ionako jako dobro znaju..pozdrav!

Lj001=Ljiljana Kolobarić (nagađam)

Budući da se nagađa da bi prihodi mogli ovako izgledati, citiram „Budući da sve znate, trebali bi znati i da se završni račun za 2016. godinu predaje do 30.04.2017. što znači da bi se dao bilo kakav podatak do 01.02.2017. potrebno je jaako puno rada i truda, pogotovo u tako velikoj tvrtki kao što je Pevec.“

i budući da nagađam da ste upravo Vi na spisku novih magistara iz 2014.godine
http://www.glas-slavonije.hr/236377/3/Diplome-primilo-59-magistara-ekonomije
pitam se koliko ste završnih računa do sad izradili ? Pogotovo ovako zahtjevnih.

Što je za vas običan dioničar? Istina je, ako se borite kao dioničar i pri tome vodite računa o vlastitom ali i o interesu ostalih dioničara, onda ste neobičan. Ili bolje rečeno, rijedak.

Kako znate s kim gdin Šket pije kavu? Da li je i uhođenje na popisu vaših radnih zadataka?

Pomislim, niste li vi osoba za koju je ovaj smiješni natječaj objavljen?Aludiram na onaj dio-nemate puno radnog iskustva, što Vi očito s obzirom na dob ne možete imati.
http://www.posao.hr/oglasi/asistent-u-upravi-m-z/464381/

A ovaj dio Vašeg komentara, citiram „- ne znam čime se bavite ali očito imate puno vremena“ govori o Vama i više no što ste svjesni. Jer, ako se ne varam, veoma ste aktivni s komentarima (o nivou da ne govorim) na sve objave vezane za „Pevec“ a i prilično brzo reagirate po objavama. Da biste mogli pratiti rasprave i čitati komentara na koje često odgovarate, morate i sami potrošiti poprilično vremena. Pa dođemo na onu “rugala se sova sjenici..” Samo što vaši komentari nisu argumentirani….. Bljak!

New Report

Close