Nuklearku 120 km od Osijeka gradit će Rusi

Naslovnica Forum Komentari članaka Nuklearku 120 km od Osijeka gradit će Rusi

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Nije u Černobilu bila tehnologija u pitanju (još uvijek se koriste tri reaktora), već glupost zaposlenih, koji su radili pokuse usred noći…. Koliko km od Zagreba se nalazi NE Krhko kojoj je rok trajanja bio 20 godina (isteklo krajem devedesetih), a još uvijek radi. Odlaganje otpada je riješeno. Odite na google earth, grad Penza u rusiji. Jugoistočno od njega je bivša baza za ICBM rakete koja je pretvorena u skladišta. Napravljen i moderna tvornica za preradu, obradu opasnih tvari i uskladištavanje….Bio bih sretan da MI na Dravi napravimo jednu NE, a ne da budemo najveći uvoznik struje u EU.

jel se to meni čini ili apsolutno svi u EU posluju sa rusima , osim nas…mi ne smijemo jer su sankcije..jedni grade mercedes tvornicu, drugi renault tvornicu, trećima rusi grade nuklearku…

...povijest se ponavlja...


jel se to meni čini ili apsolutno svi u EU posluju sa rusima , osim nas…mi ne smijemo jer su sankcije..jedni grade mercedes tvornicu, drugi renault tvornicu, trećima rusi grade nuklearku…

A mozda Rusi placaju da bi se tebi tako cinilo.

Sankcijama su obuhvaceni uglavnom ruski politicari i vodje raznih paramilitarnih snaga u Ukrajni. Od Ruskih firmi sankcije obuhvacaju samo 11 firmi. Zabranjen je izvoz neke vojne opreme i tehnologije sto Hrvatska i onako nikada nije izvozila u Rusiju. Vecinu Ruske vojne opreme i dalje mozes kupovati.

Tako je isto EU uvela sankcije Srbiji kada je okupirala dio Hrvatskog teritorija. MIlsim ako su sankcije bile uvedene zbog Vukovara, Dubrovnika ili Srebrnice bile opravdane zbog cega se ne bi isto primjenjivalo i zbog Krima?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



jel se to meni čini ili apsolutno svi u EU posluju sa rusima , osim nas…mi ne smijemo jer su sankcije..jedni grade mercedes tvornicu, drugi renault tvornicu, trećima rusi grade nuklearku…

A mozda Rusi placaju da bi se tebi tako cinilo.

Sankcijama su obuhvaceni uglavnom ruski politicari i vodje raznih paramilitarnih snaga u Ukrajni. Od Ruskih firmi sankcije obuhvacaju samo 11 firmi. Zabranjen je izvoz neke vojne opreme i tehnologije sto Hrvatska i onako nikada nije izvozila u Rusiju. Vecinu Ruske vojne opreme i dalje mozes kupovati.

Tako je isto EU uvela sankcije Srbiji kada je okupirala dio Hrvatskog teritorija. MIlsim ako su sankcije bile uvedene zbog Vukovara, Dubrovnika ili Srebrnice bile opravdane zbog cega se ne bi isto primjenjivalo i zbog Krima?
[/quote]

zato što je krim ruski, a dan je ukrajini na “čuvanje” u vrijeme sovjetskog saveza, a i nadalje, ali pod uvjetom da ne ulaze u bilo kakve zapadne integracije. pošto je legalna vlast svrgnuta pučem u kijevu, na vlast su došli prozapadni političari bez volje naroda, krim je vraćen u rusiju. ionako tamo živi 95% rusa i tamo se nalazi crnomorska ruska flota…zašto onda naše mandarine ne mogu u rusiju? kako to objašnjavaš? nije poanta trgovine sa rusima nego je poanta da su našima vrata zatvorena zbog toga što smo članica EU, dok ostale države EU nesmetano trguju i krše sankcije.

...povijest se ponavlja...

[IMG]https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a0/PressurizedWaterReactor.gif[/IMG]

Pa u Cernobilu su koristili RBMK reaktore koji su kao moderator imali grafit, a danas se koristi BWR sa vodom kao moderatorom… kako je to ista tehnologija?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

jel se to meni čini ili apsolutno svi u EU posluju sa rusima , osim nas…mi ne smijemo jer su sankcije..jedni grade mercedes tvornicu, drugi renault tvornicu, trećima rusi grade nuklearku…

Kada se sjetim da su nam zabranili graditi brodove za Iran (bez oštete) ,
kada su nam naredili da (bez oštete) (i bez ispaljenog metka) ostavimo nalazište nafte i plina u Siriji vrijedna barem 20 miliardi dolara…izgleda da si u pravu.

Nakon Krškog , graditi Rusku nuklearku tako blizu Lijepe Naše signal mi je da poćmem tražiti kuću u Konavlima kao rezervni položaj za sebe i obitelj.

.


jel se to meni čini ili apsolutno svi u EU posluju sa rusima , osim nas…mi ne smijemo jer su sankcije..jedni grade mercedes tvornicu, drugi renault tvornicu, trećima rusi grade nuklearku…

Kada se sjetim da su nam zabranili graditi brodove za Iran (bez oštete) ,
kada su nam naredili da (bez oštete) (i bez ispaljenog metka) ostavimo nalazište nafte i plina u Siriji vrijedna barem 20 miliardi dolara…izgleda da si u pravu.

Nakon Krškog , graditi Rusku nuklearku tako blizu Lijepe Naše signal mi je da poćmem tražiti kuću u Konavlima kao rezervni položaj za sebe i obitelj.

[/quote]

Oštete? Meni je ovo signal da nisi završio ni osnovnu školu. Ali ajde, bar se lako uklapaš u profil prosječnog HDZ-ovog birača.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

New Report

Close