Marić sprema zaduženja za otplatu 14 mlrd. kuna

Naslovnica Forum Komentari članaka Marić sprema zaduženja za otplatu 14 mlrd. kuna

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Nije loše.

Sa ovim kreditom koji će imati niže kamate napraviti će se ušteda.

Loše je to što su u proračunu za 2017. isplanirali daljnji deficit i trošenje nezarađenog.

.

Dugovi se riješavaju novim zaduženjima. To je jedini način na koji se nikada neće riješiti problem duga, a upravo se novo zaduživanje ( presipanje iz šupljeg u prazno – prodaj inu ( novac potroši na uhljebe ), prodaj hep ,pa kupi inu) kod nas koristi kao jedina politika , ali se predstavlja svaki put kao nešto novo.

zašto “naša” HNB drži novac vani s nižim kamatama, nego su one, po kojima se država zadužuje, ima li tu neko pravilo i mora li to tako

zašto “naša” HNB drži novac vani s nižim kamatama, nego su one, po kojima se država zadužuje, ima li tu neko pravilo i mora li to tako, je li to samo radi sigurnosti?

To su zakonska rješenja po kojima smo mi, tj. HNB, dio centraliziranog bankarskog sustava.
Nema posuđivanja novca iz HNB-a. Točka.
Može jedino HNB osloboditi pare bankama pa se onda s njima moraš dogovoriti, tržišno, rizik vs. kamata.
I bolje da je tako inače bi to vrlo brzo došlo kao u Jugi: daj za škver, daj za kombinat, daj za Petrokemiju, daj za Peru, Matu i eto ti 1600% inflacije.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

ocu li ja dozivit da mi smanjimo glavnicu a ne da stari kredit zatvaramo novim ne vrativsi ni lipu od glavnice?

“Marić sprema zaduženja za otplatu 14 mlrd. kuna.” koja je ovo formulacija. Umnisto da napisu da cemo se sad zaduzit za glavnicu i kamate oni pisu sprema zaduzenja za otplatu. U biti mi necemo otplatit nista nego cemo bit jos vise duzniji.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

“SREDIŠNJA BANKA JE PREVAŽNA INSTITUCIJA DA BI SE PREPUSTILA SAMO SREDIŠNJIM BANKARIMA“
Vaš link …[/url]

free flow information

NE(značajnost) Marića se mogla vidjeti sinoć Vaš link … …pored naučene financijske frazeologije govor tijela je konstantno bio usmjeren ka viceguverneru u kojem je tražio podršku svojih Bruxelles tlapnji…

free flow information

Superoptimizam

Meni ova ideja o obveznicama na 10 godina uz 3% izgleda super-optimistična. Nisam siguran da će nam uopće htjeti prihvatiti obveznice s dospijećem od 10 godine a ako tako dug rok i prihvate kamata će sasvim sigurno biti bito viša.

Da opet ne bude “iznenađenja” kao prošli put u Londonu ?

Konačnio neki hurac ovaj Marić radi..
Mariću….sada ili nikada…ajde po lovu vani…cili dug šta imamo reprogramiraj…diži lovu kad je najjefrinija i minjaj stare skupe kredite sa ovim bagatelnim..ušparat ćemo samo na kamatama godišnje 7 milijardi kuna…
Ali to ovi naši tudumi ne razume..oni čuju samo zaduživanje..
Samo deri lave i ovo ti je napametnije do sad šta si napravija..
Po kamati od 3 posto uzmi love koliko gopd moš i zatvaraj one stare po 5-6-7%….

A BALVANA!!! :) :) :)


ocu li ja dozivit da mi smanjimo glavnicu a ne da stari kredit zatvaramo novim ne vrativsi ni lipu od glavnice?

Nećeš jer rak rana (uhljebi i štetočine), samo buja, a lopata (rad) je i dalje fuj!

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.


Konačnio neki hurac ovaj Marić radi..
Mariću….sada ili nikada…ajde po lovu vani…cili dug šta imamo reprogramiraj…diži lovu kad je najjefrinija i minjaj stare skupe kredite sa ovim bagatelnim..ušparat ćemo samo na kamatama godišnje 7 milijardi kuna…
Ali to ovi naši tudumi ne razume..oni čuju samo zaduživanje..
Samo deri lave i ovo ti je napametnije do sad šta si napravija..
Po kamati od 3 posto uzmi love koliko gopd moš i zatvaraj one stare po 5-6-7%….

Kad imas deificit sasvim svejedno ti je je li 20 ili 27 miljardi. Ishod je isti samo je pitanje kada ce se desit.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

New Report

Close