Crobex kladionica ili gdje je dno

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Crobex kladionica ili gdje je dno

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Moram priznati da nisam uspio osmisliti neki bolji naslov za ovu temu, pa ako ima neko neku ideju neka dojavi Vjeki da se ista izmijeni.

O čemu se radi? U privitku sam priložio tablicu kojom možete izračunati Crobex. Prvi list sadrži zadnje cijene od petka, a drugi list sadrži vrijednost Crobexa ukoliko se cijene korigiraju za dodatnih 10%.

Bilo bi zgodno kada bi forumaši javno napravili procjenu do kojih nivoa pojedine dionice iz sastava Crobexa mogu ići i kako će to utjecati na Crobex.

udri …

I love the Smell of Profits in the Morning

aa

I love the Smell of Profits in the Morning

Evo, ostavio sam tvoje, a promijenio samo neke koje su me interesirale (i to crnju varijantu).

Ispalo je bolje nego li sam se nadao.

3.129,60

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Trebaju popadat još samo dionice koje imaju P/E iznad 20 (HDEL, VDKT, LKRI, LKPC, BLSC i sl.) i eto nam prosječnog P/E ispod 15!

Dakle, sve dionice sa P/E<=15 nek ostanu tu di jesu (ATPL, JDPL, HT, ADRS, PTKM itd.)

Pa zar se nitko ne želi poigrati s ovom tablicom?

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Tek sad vidim da je pruzeta prekonekoliko puta…
Ajde, prognozirajte.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


Tek sad vidim da je pruzeta prekonekoliko puta…
Ajde, prognozirajte.

Ma moš mislit da ću pored sve muke još i ispunjavat tablice [tongue]

Najcrnji:
CROBEX
3,095.14

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Meni grah kaže da crobex neće ispod 3170. [wink]

Ignore: KressoM, delux

e kad bih znao gdje je dno ne bi me ni monitor ni poslovni a bogme ni zagreb od sutra više vidjeli. nego bih fino odmah sve rasprodao (ono što još nije na dnu, naravno), ostavio kupovne naloge na to dno i otišao na neki otok s palmama i komadima u suknjicama od tropskog lišća. a prije puta bih se dao hipnotizirati da na godinu dana zaboravim da postoje dionice i burza.

3.163,15

a možda ipak nešto možemo nagađati.

danas smo se vratili u pojas 3200(+/-70) u kojem se crobex bez probijanja kretao 4 puna mjeseca od rujna 2006. do siječnja 2007.

to je pojas u koji je crobex ušao prije IPO-a INE.

ako su IPO-i INE i HTa proizveli euforiju i napuhali balon, tog balona smo se danas dakle riješili.

točnije danas smo pali ispod closea od 12. 9. 2006.

vratili se 19 mjesevi unatrag.

i to ravno na 9/11 [shocked]

Pogledajte graf Praške burze, tako smo komotno mogli i mi izgledati da mirovinci nisu napravili sranje i povukli za sobom kulu od karata sazdanu na marginima gledajuć fino sve sa strane.

http://www.pse.cz/Statistika/Burzovni-Indexy/Detail.aspx?bi=1

New Report

Close