Ministrica Dalić objasnila plan o prodaji dionica HEP-a, te situaciju oko kupnje Ine

Naslovnica Forum Komentari članaka Ministrica Dalić objasnila plan o prodaji dionica HEP-a, te situaciju oko kupnje Ine

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

“Kupuješ…prodaješ…Lova?…To mora da se obrće,shvaćaš?”
Tako mi se to čini kod politike,oni samo “obrću” lovu,jer,mora da se obrće kad je biznis u pitanju,tako su čuli negdje…Uz takvu politiku/e nije ni čudo da smo tu gdje jesmo…Ja bi za takva nedjela uveo posebnu zakonsku kaznu,i to samo na spomen takve opcije…Rigoroznu,dakako…Prodaj prvo ćaćino,pa ni onda nemoj naše/moje…Nema opcije zaradim pa kupim,već prodam pa kupim…Pa to bi znala i vlada iz Noćne more,Malnar,Braco,Jajan i kompanija ministri,za to ne treba neka velika pamet…

Braco, Jajan & Co. imaju vise ljudskosti od cijele vlada skuapa sa svim tajnicima zajedno. i nemoj ih vrijedjati dovodivsi ih u istu razinu s politickom gamadi na vlasti.

U vrijeme kad nafta postaje sve manje primaran energent, u vrijeme kad EU stavlja omču oko prljave industrije i kad Njemačka i većina naprednog zapadnog svijeta prelazi na obnovljivu energiju, ovi će spalit novce poreznih obveznika (tj. novce banaka/kreditera, koje će onda porezni obveznici i njihovi unuci vraćati) na kupnju industrije nafte…

Da ne pričamo o tome kako je Ina izgubila hrpu naftnih postrojenja u ratom zahvaćenim zemljama Bliskog Istoka, a o čemu se jako mudro šuti.
I da ne pričamo o tome kako je HEP postao puno bolja firma od jedne INAe, koja je na zalasku i čiji su dani bili na vrhuncu kad ju je netko odlučio prodati da se drugi time okoriste.

Ova vlada je kao i svaka druga – služe raznim privatnim lobijima, a nikakvom narodu. Misle da su dužni namještati poslove raznim stranama koje su donirale par milijuna za kampanju, a zaboravljaju da ih je ipak volja naroda dovela gdje jesu, a ne kapital raznih lobija koji je plaćao propagandne plakate…

sad se vidi da je ova postavljena da bude bad cop ili gromobran .ionako nema nikakvu stranačku bazu unutar Hdz,čim bude nepotrebna ,rješit će je se. A čuo sam da ju je onaj kolekcionar Biškupić izvukao iz spičkovine donje i vidi di je završila. uostalom zar se ona ne bi trebala izuzeti od rasprave i odlučivanja o Ini dok joj muž tamo

Bez obzira na sve vase zalopojke privatizacija HEP-a je vjerojatno najbolja stvar koja se s tom firmom moze napraviti. HEP je duboko neefikasna firma, post-socijalisticki monopolist koji politickim elitama sluzi za uhljebljivanje podobnika, a sam kao firma djeluje potpuno suprotno interesima ljudi koji zive u Hrvatskoj. Uz to, ta firma je sistemski korumpirana. Sto to znaci? To znaci da je firma zatrovana do te mjere da obicni monter elektricar ima MUDA traziti mito za prikljuci objekt na mrezu. Ako je to u interesu ljudi, gradjana Republike Hrvatske, onda ja ne znam u kojem mi svemiru zivimo. Price i pricice o tome kako se firma ne mora privatizirati i kako se korupcija i neefikasnost, losa usluga, moze rijesiti i domacim managementom dok je firma u drzavnom vlasnistvu NE STOJI. Jer da je to tocno HEP bi vec odavno bio ociscen od polukriminalaca. Stoga je privatizacija i otvoreno konkuretno trziste najbolje rjesenje. Probajte danas, ako recimo imate resurse, recimo imate 30 hektara zemlje preko koje tece rijeka i recimo imate 5 milijuna eura za uloziti u posao, na toj zemlji mozete sagraditi malu hidroelektranu, probajte to sagraditi. Nikad necete uspjeti jer ce vas HEP blokirati preko raznih drzavnih agencija, putem razne administracije i papira koji ce se namnoziti da vas sprijece u vasem planu. TO se ne bi dogadjalo da je vlasnik HEP-a privatni vlasnik i da regulativa SVE tretira jednako. Recimo kao na Telekom trzistu koje je slobodno, ali na kojem isto tako je HT dugo blokirao slobodno trziste dok su racune placali gradjani. Malo o tome svemu razmislite prije nego pocnete sa zalopojkama ‘rasprodaji Hrvatske’ koje su naravno sve redom NEBULOZE.

Od kada sam mali (25 raznih dionica) dioničar najviše sam zaradio na INI .

I još uvijek imam dionice INE koje su u plusu.

Uvjeren sam da bi još više zaradio kada bi Hrvatska otkupila od MOL-a sve dionice i dozvolila Hrvatskim velikim stručnjacima (bez politike) upravljanje INOM , onima koji su našli naftu u Siriji i drugdje na Blistoku gdje drugi nisu našli ništa.

A prodaja 25%-1 dionice HEP-a me isto interesira i kupio bi malo tih dionica i siguran sam da bi to bilo dobro uložen novac za stare dane.

.

Isto tako, kupovina INA-e i neko ‘ vracanje INA-e u “domace vlasnistvo” ‘ To je jednaka takva nebuloza i to nema nikakvog smisla. Zasto to ciniti kad ce prodaja automobilskog benzina i sljedecih 10 godina padati i za 10 godina ce potraznja vjerojatno biti na 60% od onoga sto je danas. Kako to ima smisla? Po kojoj valuaciji se ta firma kupuje? Sto to znaci da ce ta firma biti ‘opet u domacem vlasnistvu’? Sto to uopce znaci da vlasnistvo ‘domace’ i na koji nacin je domace vlasnistvo uzrocno posljedicno povezano sa dugorocnim uspjehom neke firme? To sve skupa nema nikakvog ekonomskog smisla niti ce to sve skupa donijeti bilo kakve ekonomske koristi ljudima u Hrvatskoj. Zasto kupovati INA-u? Nitko do sada nije dao tehnicko-logicki konzistentan odgovor na to pitanje. Odgovor koji drzi vodu. Nitko! Daju se neke nacelne ocjene ali kad racun dodje na naplatu ja vas uvjeravam da racun nece biti nacelan nego jako konkretan. Prema mojem skromnom misljenju ova Vlada uopce nema MANDAT da ide kupiti INA-u. To je pitanje prvenstveno pitanje koje se MORA DATI NA REFERENDUM. Zato jer su posljedice jedne takve odluke dalekosezne u platiti ce ih svi gradjani RH. Kad su bili izbori nitko nije glasao za HDZ-MOST na platformi ‘kupimo INU’. Dakle, mandat NEMAJU.

Prema mojem skromnom misljenju…

Stvarno ti je skromno mišljenje zato si i bogec i bolesnik koji svojim imenom možda vrijeđa neke vjernike ?

.

Drago mi je da ti se svidja nick.


Isto tako, kupovina INA-e i neko ' vracanje INA-e u "domace vlasnistvo" ' To je jednaka takva nebuloza i to nema nikakvog smisla. Zasto to ciniti kad ce prodaja automobilskog benzina i sljedecih 10 godina padati i za 10 godina ce potraznja vjerojatno biti na 60% od onoga sto je danas. Kako to ima smisla? Po kojoj valuaciji se ta firma kupuje? Sto to znaci da ce ta firma biti 'opet u domacem vlasnistvu'? Sto to uopce znaci da vlasnistvo 'domace' i na koji nacin je domace vlasnistvo uzrocno posljedicno povezano sa dugorocnim uspjehom neke firme? To sve skupa nema nikakvog ekonomskog smisla niti ce to sve skupa donijeti bilo kakve ekonomske koristi ljudima u Hrvatskoj. Zasto kupovati INA-u? Nitko do sada nije dao tehnicko-logicki konzistentan odgovor na to pitanje. Odgovor koji drzi vodu. Nitko! Daju se neke nacelne ocjene ali kad racun dodje na naplatu ja vas uvjeravam da racun nece biti nacelan nego jako konkretan. Prema mojem skromnom misljenju ova Vlada uopce nema MANDAT da ide kupiti INA-u. To je pitanje prvenstveno pitanje koje se MORA DATI NA REFERENDUM. Zato jer su posljedice jedne takve odluke dalekosezne u platiti ce ih svi gradjani RH. Kad su bili izbori nitko nije glasao za HDZ-MOST na platformi 'kupimo INU'. Dakle, mandat NEMAJU.

Moj vasisuskriste ništa ti ne razumiješ..
Nisi ti ni V od vasegisusakrista jer bi skužio da je ovo najbolji potez nekog ministra u zadnjih 10 godina a da o učinku na tržište kapitala ne govorim
Bravo ministrice…
Konačno jedan ministar sa mozgom i mudima iako je zensko

A BALVANA!!! :) :) :)

Vječna dilema je li bolje da firma bude u privatnim ili državnim rukama može se riješiti jedino originalnim hrvatskim patentom da 10 godina bude u državnim rukama pa 10 godina u privatnim , pa opet državnim,pa privatnim…… i tako do Sudnjega dana.
I tako su svi pobjednici, svima dobro:sindikatima,burzi,konzultantima,uhljebima,političkim strankama,bankama,zaposlenicima,poreznicima,investitorima,mirovinskim fondovima,braniteljima,novinarima….

ovo najbolji potez nekog ministra u zadnjih 10 godina a da o učinku na tržište kapitala ne govorim
Bravo ministrice…
Konačno jedan ministar sa mozgom i mudima iako je zensko

Posve si u pravu.

.

Kaže ministrica bla bla bla i zbog efikasnijeg upravljanja u HEP u. ????? Ebem vam Ater tko sada upravlja Hepom koji je 100 % državni??? Takvi kao ti Dalićka. Tko uhljebljuje, pa takvi kao ti Dalićka. U izbornom programu ste Dalićka napisali, NEMA prodaje strateških tvrtki. I???

JOŠ jednom bravo za ministricu Dalić..
Ovo je jedina osoba koja razumije ekonomiju…tržista i sve što se tiče dotičnog..
Kapa do poda ministrici i nadam se da će biti ministrica ne 4…nego 44 godine..
Ovaku ministricu ili ministra nismo imali od osamostaljenja..
Sa ovim ste me zauvjek kupili i dobio sam potvrdu da u ovoj zemlji ipak ima pametnih i trezvenih ljudi na vlasti..
BRAVOOOO

A BALVANA!!! :) :) :)

New Report

Close