Alarmantna situacija: Hrvatska ostaje bez obiteljskih liječnika

Naslovnica Forum Komentari članaka Alarmantna situacija: Hrvatska ostaje bez obiteljskih liječnika

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

zato ćemo uskoro svi imati obiteljskog političara, podaci govore, da niti jedan jedini političar nije iselio iz Hrvatske, tako da će odabir biti znatno olakšan

Nema problema.
I tako imamo previše liječnika koje nismo za sada u stanju dovoljno plaćati.
Nemožemo uživati tako kvalitetnu zdravstvenu skrb na račun budućih generacija , naše djece i naših unuka.

.

Obiteljski liječnici su veliki paraziti u našem društvu. Pored najplaćenijih nastavnika na svijetu (omjer učiteljskih plaća i usvojenosti gradiva od strane učenika) imamo i bezbroj medicinskog osoblja koje se samo klatari po bolnicama i ambulantama i ništa ne radi. Plaću dobivaju za spavanje na poslu i tipkanje po računalima. Svi bi samo savjetovali a malo bi liječili stvarno oboljele. Da nema mesnice (kirurgije) ne bi izliječili niti 50% oboljelih.

Hrvati su neuki i nesposobni.


Obiteljski liječnici su veliki paraziti u našem društvu. Pored najplaćenijih nastavnika na svijetu (omjer učiteljskih plaća i usvojenosti gradiva od strane učenika) imamo i bezbroj medicinskog osoblja koje se samo klatari po bolnicama i ambulantama i ništa ne radi. Plaću dobivaju za spavanje na poslu i tipkanje po računalima. Svi bi samo savjetovali a malo bi liječili stvarno oboljele. Da nema mesnice (kirurgije) ne bi izliječili niti 50% oboljelih.

dobro, a kako bi ti selektirao tko će do “mesnice”, ako nema ove prve razine? pa neće valjda kirurg pregledavati gripozne i penziće kojima treba vaditi ušni vosak iz uha jednom godišnje?

...povijest se ponavlja...

Ja bi napravio klaonice prije mesnica. Znaci dodjes u obiteljskog doktora,on te rijesi muka.Zlu ne tribalo zaposlit po jednog popa u svakoj ordinaciji obiteljske medicine da ti odma da otpust grijeha i posljednju pomast i spreman si za drugi svijet. Nema potrebe za ic dalje,sustav ne pati i ekonomican je. Na ovaj nacin bi se ustedilo puno novca na zdravstvu(manje bespotrebnih ljekova,operacija,smanjile bi se liste cekanja jer cekanja ne bi vise bilo),a samim tim bi drzavni proracun bio daleko bolji. Evo da ne bude problema kao na drugim temama predlazem referendum za ovaj moj prijedlog.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Cijeli misterij nestanka obiteljskih liječnika, razješio mi je moj student Medicine na 4.toj godini..
Da budem obiteljski liječnik….? Pa, kaj je tebi..?…..I da nakon ovakvog faksa, mjerim tlak penzionerima..
…?

Možda je ipak, krajnje vrijeme- napraviti reforme u visokom školstvu.! Pa, da li baš za obiteljskog liječnika moraš studirati 7 godina ..i onda još 2 godine specijalizirati obiteljsku medicinu, kad ti od pomagala, u ambulanti treba tlakomer….i šta još? / komjuter?/

Građani žele DOKTORA u svakom selu -24 sata na dan…
Pa, otvorimo neku granu medicine – na Medicinkom fakultetu, koja će zadovoljiti
OSNOVNE situacije ,. obiteljske medicinske pomoći – a ostalo- šalji specijalistima u veliki grad…!

Ako su u EKONOMIJI izmislil PRVOSTUPNIKE, onda nek to smisle i na Medicini…NEKE
PRVOSTUPNIKE DOKTORE…koje će za manju plaću biti u ambulantama …uz manji opseg
studijske pripreme—

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close