Plenković: Hrvatska vraća Inu u svoje vlasništvo

Naslovnica Forum Komentari članaka Plenković: Hrvatska vraća Inu u svoje vlasništvo

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Jedva cekam da vidim taj plan pa da ja rijesim vise ovu hipoteku za stan,auto i namjestaj. Kako nesto otkupiti ,a da me financijski ne optereti,a vec sam duzan kao Grcka.

kupujemo helikoptere, kupujemo INU… kakav Božić… gdje nam je kraj s Plenkijem

Treba to dati na referendum. Jos jedna neodgovorna Vlada zaduzit ce nas megalomanski onda ce nam dignut poreze kad ne budu mogli platiti taj racun. BILO BI POSTENO DA SE TO DA NA REFERENDUM.

Arbitraže su bile Milanovićeve odluke,njegovo maslo. Svi realni znali su da su velike šanse da RH to izgubi što se i desilo. Ništa neočekivano. Naravno arbitraže koštaju,odvjetnici i ostalo u milijunima kuna a posljedične stvari i u milijardama kuna. No troškove neće snositi Milanović pa ga nije nikad ni bilo briga. On se još i ruga i uzima mjesečnu plaću zastupnika iako ga tamo nema od prvog dana sabora.

Plenki je donio odluku a narod koji nema posla ce sve to platiti…Arbitraza je najbolje rjesenje za one koji nemaju pojma kad netko drugi treba odraditi posao kojeg trebas uciniti sam i za ti si izvrsno placen. Neka zastupnici koji su glasovali za prodaju od svoje imovine dignu kredite i plate INU.

Genijalno.

IAE (International Energy Agancy) predvidja pad potraznje za naftom iza 2020-e. Saudiska Arabija prodaje udjele u svojoj naftnoj kompaniji (ARAMCO). Broj elektricnih automobila raste. Amrikanci ukinuli zabranu na izvoz nafte nakon 40 godina. Trump hoce da ukine sve regulacije na fracking i preplavi svijet jeftinom shale naftom.

Ovi se zaduzuju da kupe naftnu kompaniju.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

A koji ste je qrac prodavali da bi je sad opet kupovali nazad? Se.rem se na INU i vasu strategiju i strateska znacenja.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

“A koji ste je qrac prodavali da bi je sad opet kupovali nazad?”

Sad kupuju da bi za 3-4 godine opet prodavali.

Ma bitno je da se lova vrti. Kupuj skupo i prodaji jeftino i tako u krugjedna par puta i uspjeh je zagarantiran.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


A koji ste je qrac prodavali da bi je sad opet kupovali nazad?

Sad kupuju da bi za 3-4 godine opet prodavali.

-zaduži, isiši, rascjepkaj, rasprodaj što vrijedi…
-zatim saniraj, dokapitaliziraj i restrukturiraj i to obavezno iz proračuna
-na “natječaju”, pod sumnjivim okolnostima, prodaj jeftino ali ne za više od 10% uloženog
-pričekaj 10 god da se tvrtka opet dobro zaduži, isiše i uništi
-i sada najnovije, kupi skuplje bar 20% nego si je prodao i naravno,

ekonomski “krug života(ili krug pakla, zavisno da li si hadezejovac ili ne)” koji se već 25 godina provodi i vrti u hrvatskoj, se može ponovno zavrtiti i krenuti ispočetka:

-iz proračuna ponovno podmiri sve dospjele dugove i “restrukturiranja”

-itd…
……
i tako su hdzejovci opet heroji a narod se veseli kako će se spržiti još bar 20+B kn. njihovog novca i sreći nema kraja…

eto kako je samo par teških rijeći kao “očuvanje”, “nacionalni interes”,”strateški” + malo PRa potrebno da bi se bilo sretnim…sretan Božić!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Bilo bi bolje da hrvatska vrati banke i promjeni monetarnu politiku te odjevena Mastrihski sporazum 1994…
Kakva Ina kakvi bakraci…

A BALVANA!!! :) :) :)

ma kol. BearG, bilo bi najbolje, kada je krenulo ono ludilo kada je inina dionica došla do 5k, da su pustili Mol da dosegne 50%+1 i upadne u obvezu ponude za preuzimanje te im uvaljati sav drž paket od 46% i uzeti im još 22,5B kn ili 3 milijarde eura…poslije su sa tim parama mogli izgraditi potpuno novu naftnu industriju i oteti Molu sav stručan kadar i još bi ostalo za cijeli pelješki most!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Kakve su ljudi ovce..
Sad MOL ima vecinski udio a mi bi tili ka inu vratit pod svoje..
Ali to je nemoguce… Jer od kud lova osim ako se ne dizu dodatni krediti… A ako se ina kupi dodatnim kreditima to znaci da nije nasa… A o da nije ni MOL ova nego od onog tko je dao lovu.
Kako mi taj dug nikad necemo moci vratit opet cemu tu istu inu prepustiti bankama tj. Banke ce je ovrsiti i to besplatno… A mi cemo im dok se to ne desi placati kredit i kamate.
Od MOLA smo barem dobili neku kunu…
A ovako cemo ostat i bez Ine i bez para…
Al nema veze vazno da budale budu uvjerene kako je INA vracena u NASE ruke iako to nisu niti ce ikad biti nase ruke.
A jesu ljudi ovce i gotovo… A nek im bude..
Ja cu barem pokusati iskoristiti situaciju na burzi i trejdat… Ako se poveca likvidnost naravno.. Jer madari ce dizat… A nasi spustat cijenu… I eto spreada za zaradu

A BALVANA!!! :) :) :)

SDP + HNS drugovi su 2002. prodali 25%+1 dionicu INE za kikiriki od 505 miliona $ i još nitko nije odgovarao ni bio u Remetincu ?
Sanader je obićan Kokošar prema ovima koji su prodali INU 2002.

Večernji list: (naslovi i podnaslovi),citiram :

“Tajna prodaje INE
Zaposlenici INE prijavili DORHu malverzacije
USKOK istražuje
Istražitelji USKOKa nastoje doći do orginalnog elaborata o vrijednosti nalazišta u Siriji
Jesu li Mađari 2003.imali povlaštene informacije o domaćoj naftnoj kompaniji
Mjerenja provodila mađarska tvrtka
Mol se grčevito borio za INU i dao ponudu od 505 miliona eura za 25% kompanije jer je znao da samo naftna polja u Siriji vrijede20 miliardi dolara
MOL je znao tajnu o sirijskim poljima kad je ulazio u INU
Ljubo Jurčić: Nisam bio upoznat s otkričem u Siriji, sve sam podatke dobio iz INE
20 miliardi dolara vrijednost naftnih i plinskih polja u Siriji2003.
U vrijeme privatizacije INE predsjednik uprave INE bio je Tomislav Dragičević
Predsjednik Nadzornog odbora INE bio je Slavko Linić
MOL: Znali smo da Sirija skriva potencijal jer smo ondje radili ”

Nafta i plin 25% u Siriji je 2003. vrijedila 4.5 miliardi dolara a SDP+HNS su prodali MOLu za samo 505 miliona cvjelu INU.

4.500.000.000,00 $.
…505.000.000,00 $.

SDP+HNS prodali za samo 10% vrijednosti.

To je razlog zbog čega su naguzili Sanadera i Karamarka.
Samo da netko nebi poćeo istraživati prodaju 25+1% INE 2003.godine za 10 % vrijednosti.

.

.

New Report

Close