Njemački investitori nedaleko Čakovca zaposlili 800 ljudi, već su rasprodali sve što će proizvesti do veljače

Naslovnica Forum Komentari članaka Njemački investitori nedaleko Čakovca zaposlili 800 ljudi, već su rasprodali sve što će proizvesti do veljače

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Odlično! Imam dva pitanja:
1. Kolika je prosječna plaća radnika u toj tvornici?
2. Koliko je radnika zaposleno na neodređeno vrijeme

još 26.3.2015., Poslovni je pisao da prosječna mjesečna plaća kineskih radnica u velikim gradovima doseže iznos od 4276 juana što iznosi oko 4857 kuna neto a minimalac u Šangaju i Shenzhenu iznosi 2030 i 2020 yuana , dakle oko 2.300 kn mjesečno što uspoređujući hr. minimalac od 2400 i nije neka razlika…

pridodajmo još tečajne razlike te troškove logistike i distribucije i nije teško zaključiti zašto su se njemački “investitori” odlučili na preseljenje pogona iz azije

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

@tomislav10, te stvari naši novinari ne pitaju. Važno je da se investitori žale. Ali da ne gladam sve crno. Činjenica je da mi imamo armiju polupismenih, nepismenih, bez bilo kakve kvalifikacije…tako geldano moramo biti zahvalni za svako radno mjesto. Dali je low cost business budućnost Hrvatske? Sigurno nije! Samo kao prelazno rješenje je za akceptirati.

Prosječna plaća za 2015. – 3520 kn (izvor http://www.transparentno.hr)



@tomislav10
, te stvari naši novinari ne pitaju. Važno je da se investitori žale. Ali da ne gladam sve crno. Činjenica je da mi imamo armiju polupismenih, nepismenih, bez bilo kakve kvalifikacije…tako geldano moramo biti zahvalni za svako radno mjesto. Dali je low cost business budućnost Hrvatske? Sigurno nije! Samo kao prelazno rješenje je za akceptirati.

Naravno da low cost business nije budućnost Hrvatske jer smo mi ipak predodređeni za puno stučnije poslove. Zato tražimo poslove konobarenja na jadranu,u Njemačkoj ili Irskoj, high cost business nema šta.

Ne poznajete naš mentalitet , pa ne shvaćate prednost ovakvih tvornica.

Prvo, kad selo / mala općina/ dobije tvornicu gdje je dovoljna SSS, ili NSS , selo je spašeno.
Prvo, rukovodeća radna mjesta namijenjena su glavama obitelji- muškarcima, a pogoni, trake,
skladišta, pakirnice – ženama.

Ako muškarac dobiva neto 6.000, 00 a žena 2.500,00 = i imaju kod kuće nešto poljoprivrede, njima
je to dovoljno. Plate se režije, benzin, mobiteli, a hrana je kod kuće..

Ako žele više, muž odlazi raditi u drugi grad ili drugdje. Žena ostaje u tvornici, i brine o djeci.
Ako oboje žele više, odlaze trbuhom za kruhom, s djecom ili djecu ostave bakama i dedama.
ILi kombinacije.

Bila sam vikendom u Beču, pa i malo dalje, 50 km u gradiću, gdje radi dosta naših ljudi.
Oni se uglavnom planiraju vratiti natrag, kad u Hrvatskoj sagrade kuće , i skupe nešto novaca ,
da odškoluju djecu. Otišli su, jer imaju rodbine svugdje, naši međimurci vani imaju i firme,
i nekretnine. To su već treće generacije naših tamo, pisala sam o tome.

Zato, pustite da se tvornice sagrade u malim mjestima što više, jer će tržište radne snage učiniti svoje.
Odnosno, standard MLADIH ljudi raste, a veća migracija , pospješuje borbu za stvaranjem novih dobara, time se učvrščuje potreban socijalni minimum potreba , koji danas – u malim
sredinama NIJE ZADOVOLJEN, baš iz nedostatka ponuda slobodnih radnih mjesta.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close