“Ne možemo uvoziti ‘smeće’ i prodavati ga u Hrvatskoj”

Naslovnica Forum Komentari članaka “Ne možemo uvoziti ‘smeće’ i prodavati ga u Hrvatskoj”

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

G.Tolušić, ako uspijete na police trgovačkih centara – izmjenama zakona i pravilnika, na prvo mjesto
staviti HRVATSKE OPG ,-ove….učinit ćete veliki pomak u hrvatskoj ekonomiji…

U žurbi, ne stignem čitati MALE I NEUREDNE , NEČITKE , PRLJAVE DEKLARACIJE…….zgužvano
zalijepljene, printane -printerima bez dovoljno tinte !

Ali, od neki dan, SVE ČITAM, ako ne vidim zovem trgovca , nek mi pročita…Nema teoretske šanse da mi više promakne ijedna jabuka, paradajz, tikvica, paprika ili sl….a da kupim , robu iz inozemstva…
Evo, danas, zamalo kupila tikvice iz Italije….,mala, prljava deklaracija, nečitko napisana….trgovac je pomogao…kiselo se nasmijao…dok sam ih vratila na policu.

Odrediti zakonom, da se FONTslova – porijeklo proizvoda piše minimalno veličinom 16-18…..da vidiš pročitati…još ljepše-napisati lokalne OPG-ove koji ih snabdijevaju..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Budi sretna da su tikve iz italije. Što da su iz poljske? Ja poljsku hranu ni besplatno ne bih kupio, a bogme ni mađarsku ni češku ili slovačku. Njihova prehrambena industrija je nešto nezamislivo

...povijest se ponavlja...

Nadajmo se da će ministar Tolušić napraviti reda u svojem resoru. Slažem se da smeće ne možemo uvoziti iz drugih zemalja, dapače, ne smijemo ga uvoziti uopće. Imamo vlastitog smeća previše. Svakako bi bilo dobro da se kupuju domaći proizvodi, samo kada bi cijenom bili ljudima dostupni. Ne zaboravimo na slabu platežnu moć većine hrvatskih građana. Ona je razlog koji dovodi do kupovine jeftinog smeća, na žalost. Uvesti i redovite kontrole namirnica koje se prodaju na tržnicama…jaja, sir, meso, povrće i voće. Mnogi registrirani OPG-proizvođači uz svoje povrće prodaju i povrće sa Zelene tržnice. Vlastita proizvodnja je samo pokriće. Treba kontrolirati tko koliko proizvede a koliko proda. Da i tu znamo što zapravo jedemo.

ovako bi to ministar morao reći; Neću dozvoliti uvoz i prodaju smeća u Hrvatskoj, dok sam ja na čelu ministarstva. Sve ostalo tipa, ne možemo, ne smijemo, trebali bi, ako, možda, vidjeti ćemo, su floskule, koje ne zavrjeđuju ministarsku plaću


ovako bi to ministar morao reći; Neću dozvoliti uvoz i prodaju smeća u Hrvatskoj, dok sam ja na čelu ministarstva. Sve ostalo tipa, ne možemo, ne smijemo, trebali bi, ako, možda, vidjeti ćemo, su floskule, koje ne zavrjeđuju ministarsku plaću

Istina, ministar je u poziciji da kaže …hoću i neću dozvoliti. I onda tu odluku poštovati bez odstupanja.

New Report

Close