Marić odgovorio ugostiteljima: Kad se smanjio PDV niste snizili cijene

Naslovnica Forum Komentari članaka Marić odgovorio ugostiteljima: Kad se smanjio PDV niste snizili cijene

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Prijedlog ministru. Ne samo da im treba povećati PDV na 25 %, već bih ja proširio porez na potrošnju alkoholnih i bezalkoholnih pića i na kavu i ostale napitke na bazi od kave. To su prihodi jedinica lokalnih uprava Gradova i Općina PRIMJER: 6kn* 3% =0,18 lipa za svaku kavu * 100 kava dnevno =18,00 kn *365 dana = 6.570, 00 kuna. E sad zamislite neki Grad sa 100-200 lokala 100 lokala 675.000,00 kuna ; 200 lokala 1.314.000,00 kn, koliko se udžbenika, stipendija, novčanih socijalnih pomoći može isplatiti zbog mode i ispijanja kavica u sunčane prijepodnevne sate i ugodna poslije podnevna opuštanja…. Vjerujte mi… bila bi to velika pomoć proračunima…. Za primjer sam uzeo kavu od 6 kn, a zamislite kave na špici u Zagrebu, Stradunu u Dubrovniku, Rivi u Splitu…. gdje je kava 10-15 kn, a negdje i više…. ministre na potezu ste. Ja sam u sukobu interesa jer gotovo svaki dan popijem jednu kavu u kafiću, al neka kad je gušt nek se plati….

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Slazem se. Dernite im jos veci porez. Mogu oni to bez problema podnijeti. Voze se motori,novi auti,kupuje se najnovija tehnika,apartmani,vikendice,ljetovanja,zimovanja.Em sto placaju mali porez uz to ne izdaju racune i gledaju gdje god mogu na crno da nesto mrknu.Ta njihova preseravanja i price o ugostiteljstvu kao neisplati se ne puse vise ni djeca u vrticu.

Danas sam popio kavu s mlijekom u jednom cafeu u Arena centru Zagreb. Mala šalica kave 12 kuna. Prije godinu dana je bila 10 kuna. Kod deflacije i neizmjenjenog poreznog opterećenja, kava je poskupjela 20%. I onda ih treba žaliti!?

Dakle problem je u ugostiteljima…smradovima poduzetničkim…nije problem u 555 jedinica lokalne samouprave (isto kao u recimo Velikoj Britaniji koja ima samo 13 puta više stanovnika od RH) i gotovo 500.000 zaposlenih u javnom sektoru.
Isto, nisu ni problem Todorićeve potpore i ostale potpore po stranačkom ključu, kao ni lažni invalidi, 35togodišnji penzioneri, ostali “zamračivači” poreza (npr.zubari, odvjetnici, građevinari i sl.) i milijarde kuna dobiti koje se svake godine “izmuzu” iz RH (telekomi, banke, pivovare)…
Političku korupciju i najmaštovitije krađe onih koje opet iznova biramo neću ni spominjati…
Imate pravo, problem je gamad ugostiteljska koju treba satrati!
Stvarno smo smiješan i jadan narod…

[url]http://melaman2.com/cartoons/singles/mp3/mumbly.mp3[/url]

Kada ste vi tako pametni otvorite svoju tvrtku , obrt , OPG , kafić , birtiju….pa se dokažite a nemojte srati po forumu jer niste u stanju ništa pametno napraviti .

osvrnite se malo oko sebe i pogledajte kako izgledaju poslovni prostori koji su do prije par godina poslovali dok ih nije zgazila liničeva čižma a sada i marić nastavlja istim putem…

svi ti prostori su skupo plaćeni, sa svim porezima, nametima i uzdržavali su cijele obitelji a danas su zapušteni štakornjaci i ruglo vama ispred nosa sa izbljedjelim natpisima “prodaje se ” ili “”iznajmljuje se”

što mislite zašto je to tako, zašto netko tko ima u vlasništvu poslovni prostor, ne radi u istome ili ga ne iznajmi…

kada nađete odgovor na to pitanje, onda će vam biti jasno zašto oko nas sve propada a dok tražite i/ili se bavite drugima, osim povećanja PDVa koje na kraju vi plaćate a ne posl. subjekti, ispod radara vam prolazi porez na nekretnine a kada se to uvede, jao si ga svima nama jer smo političarima dali takav instrument u ruke da, sa nama i našim egzistencijom, mogu doslovce raditi što god i kako ih je volja!

sa li im stvarno toliko vjerujete da za sve njihove apetite JAMČITE svojom osobnom, sadašnjom ili budućom imovinom

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


osvrnite se malo oko sebe i pogledajte kako izgledaju poslovni prostori koji su do prije par godina poslovali dok ih nije zgazila liničeva čižma a sada i marić nastavlja istim putem…

svi ti prostori su skupo plaćeni, sa svim porezima, nametima i uzdržavali su cijele obitelji a danas su zapušteni štakornjaci i ruglo vama ispred nosa sa izbljedjelim natpisima "prodaje se " ili ""iznajmljuje se"

što mislite zašto je to tako, zašto netko tko ima u vlasništvu poslovni prostor, ne radi u istome ili ga ne iznajmi…

kada nađete odgovor na to pitanje, onda će vam biti jasno zašto oko nas sve propada a dok tražite i/ili se bavite drugima, osim povećanja PDVa koje na kraju vi plaćate a ne posl. subjekti, ispod radara vam prolazi porez na nekretnine a kada se to uvede, jao si ga svima nama jer smo političarima dali takav instrument u ruke da, sa nama i našim egzistencijom, mogu doslovce raditi što god i kako ih je volja!

sa li im stvarno toliko vjerujete da za sve njihove apetite JAMČITE svojom osobnom, sadašnjom ili budućom imovinom

Svaki porez je los za ekonomsku aktivnost.

Ja zivim u drzavi koja ima masivne poreze na nekretnine, oko 1.5% vrijednosti nekretnine godisnje. Ali zato ima niske poreze na rad. U Kanadi cijene nekretnina stalno rastu. I ljudi useljavaju u Kanadu.

S druge strane vi nemate poreze na nekretnine, ali imate ogromne poreze na rad. Cijene nakretnina vam stalno padaju i ljudi vam stalno iseljavaju.

Ja ne podupirem povecanje niti jednog poreza. Medutim, misljenja sam da je porez na rad puno vece zlo nego porez na nekretnine.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Nakon što već imamo najveće poreze na svijetu , čak 572 razna poreza političari nam žele definitivno zadati završni udarac kojim će većini Hrvata oteti imovinu tj nekretninu jer većina neće moći plaćati gramzljive poreze.

Twixer:
Mi u Kanadi imamo podrucija u kojima niti jedna zena ne radi i sve primaju obilnu socijalnu pomoc.
Zovu se rezervati.
Postotak zarazenih AIDS-om u rezervatima je na nivou africkih drzava, ogroman alkoholizam, droga i vrlo slabi rezultati u skoli.
Broj ljudi koji tamo zive svaki dan pada.

Najveci problem sa socijalnom pomoci su djeca.
Kada djete raste uz roditelje koji sakupljaju socijalnu pomoc onda ga je vrlo tesko motivirati za rad i ucenje.
Djete vidi da se moze zivjeti bez rada i onda ne vidi puno razloga da investira vrijeme u obrazovanje.


@Twixer
,

ta tvoja kanada mora da je jako fina država kada ju tako hvališ?

.

ma daj Twixer, zašto uopće kompariraš Kanadu i Hrvatsku???

kanada je Commonwealth tj. anglosaksonskog je društveno-političko uređenja, ustavna monarhija s kraljicom Elizabetom II. kao državnim poglavarom koja je vlasnik sve zemlje u kanadi a vi tamo imate samo pravo posjeda!!!¨

također, kanadsko gospodarstvo počiva na bazi velikog bogatstva ruda, drva i hidroenergije i jedno je od najvećih na svijetu, kanada proizvodi dovoljno nafte za svoje potrebe te ima slobodan pristup velikom tržištu SAD-a…i kako sada to uspoređuješ kanadu i Hrvtsku kada su doslovce ne usporedive

a ti, u kanadi uopće nemaš pravo vlasništva i niti ne znaš što je to i sada tu pametuješ nama u hrvatskoj koji smo zadnjih 100god promjenili 5 država, koji smo tek prije 25 god izašli iz socijalizma i koji smo u svim tim sustavima imali minimalnu sigurnost kroz pravo vlasništva, koji smo također natjerani da otkupimo svoje “društvene” stanove koje je suverena država RH samo prepisala na sebe te koje su političari opljačkali i uništili i još nas prezadužili, da je uvođenje poreza na privatno vlasništvo u ovakvim okolnostima u kakvima smo mi u Hr, nešto dobro ili neki napredak?!

pa daj malo sagledaj širinu problema a ne samo sterilno gledati iz svoje daleke pozicije…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close