Nezaposleni su davno otišli, sad odlaze oni koji imaju i posao i izbora

Naslovnica Forum Komentari članaka Nezaposleni su davno otišli, sad odlaze oni koji imaju i posao i izbora

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Ovi i svi drugi odlasci su katastrofa za ovako malu naciju.
Još je veća katastrofa kad se pogleda tko ostaje i koga naseljavaju u Hrvatsku.

Nazalost ovaj clanak mogu samo potvrditi. Pisem iz Njemacke i ne cudim se da ljudi idu. I sam sam se zapitao zasto prije nisam otisao. Dok smo u HR supruga i ja sa 2 lijepa posla u smjenama imali taman za poplacati racune, perspektive nije bilo.
Sada jos uvijek radim samo ja, imamo 3 djece, a perspektive svejedno ima i evo mozemo si puno vise toga prizstiti nego onda.
I ono sto je jako vazno i motivirajuce, to je odnos prema radniku. Radio sam u 6-7 firmi i svuda je odnos na razini covjeka, tko se trudi, kad tad mu se isplati.
Ljudi su ovdje prilicno opusteni, optimisticni, ne bave se politikom jer za sve imaju.
Pocetak je naravno tezak, ali kao sto rekoh dakako da se isplati.
Ukoliko ima kolega iz medicinske struke koji zele u Njemacku, cak vas mogu uputiti kako da se ovdje u DE snađete. sanjincs@gmail.com

Lijepi pozdrav iz suncanog Nürnberga, i nadam se da ce se HR jednom opametiti, jer sto ima njemacka a da mi dolje nemamo? Jedino sposobne i manje pohlepne ljude koji je vode.

@sanjin, moj zadnji projekt, kojeg sam odradio, bio je u Nürbergu. Stanovao sam u Blumenstrasse, strogi centar grada. Iamo sam namješten stan od cca. 50 qm, kojeg sam plaćao 800,00 € i režije 200,00 €. Plus struja, telefon/internet, mobilni…cca. još 100 €. Zarađivao sam, kao voditelj projekta super ali mi na koncu godine nije ostalo ništa. Ako ćeš bilo gdje pristojno živjeti, imati pristoja stan, što u tvom slučaju znači četverosobni, sve da imaš dobra primanja i dobar Kindergeld za troje djece, možeš krpati, kraj s krajem. Prošla su vremena mog pok. oca, kad je s skromnim uvjetima življenja u Njemačkoj bio zadovoljan. Sadašnja generacija, želi živjeti, kao i Nijemci a to znači podstanarstvo i krpanje kraja s krajem. Ja moje dvije kćeri, koje žive i rođene su u Stuttgartu i dan danas financijski pomažem, da bi preživjele.

ako sveti rok budu punili arali, vise ga necu piti.

jer sto ima njemacka a da mi dolje nemamo?
Pitanje je potpuno bez veze, da ne velim nešto drugo.
,Ajmo drugačije, zašto je hrvatska pri samom dnu razvijenosto društva u odnosu na ostale eu zemlj, ne afrika i ostale neznamimime države ? Što je to u hrvatskoj tako bolje da bi ljudi trebali ostati tamo, prvi primjer , svježi, je ovaj 01.11. 31.10. sam bio svjedokom u onoj makljaži po grobljima i nevjerojatnog natjecanja tko će više plastike ili cvijeća staviti na grob, dok sam 10 sati kasnije, tu u njemačkoj svjedočio potpunom mraku na groblju, bez betlehema od svijeća, a ljudi su sasvim normalno obilazili groblja bez pretjeranog izobilja, koje ppo mome nema baš puno koristi ali ajde.
Ima toga još što je tisućama puta bolje nego dolje u hrvatskoj, ali ovo ionako nitko ne čita pa mi se neda dalje

ja sam nazalost procitao, i zbog osjecaja gubitka za vremenom koje sam na to potrosio, te smrada koji emanira iz prethodnog posta i od njegovog autora, slazem se da isti ne bi trebao vise pisati na poslovnom pod bilokojim nickom.

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


jer sto ima njemacka a da mi dolje nemamo?

U prosjeku su puno bolje obrazovani.

Njemacka je u zadnjih 150 godina bila uglavnom industrijska zemlja. Hrvatska uglavnom poljoprivredna i turisticka ekonomija. Poljoprivreda i turizam su grane ekonomije koja su najmanje zainteresirane za obrazovanje i trening radne snage. S druge strane, automobilska, avio, farmaceutska industrija su puno vise zainteresirane za razvoj obrazovnog sustava jer zivotno ovise o dotoku kvalitetnog visoko obrazovanog kadra.

Njemacka ekonomiju gradi na razvoju ljudskih resursa, Hrvatska na iskoristavanju prirodnih resursa. Zato kvalitetan ljudski kapital odlazi iz Hrvatske u Njemacku.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

@Tatararira
pa Švaba neće živom prijatelju pivo platiti, a će mu cvijeće i lampione kupovati, koliko je to normalno ili napredno ne mogu prosuditi, uvažavajući svo naše pretjerivanje, od piva do lampiona

Svima koji imaju bilo kakve nedoumice u vezi iseljavanja iz Osijeka mora biti jasno da je taj grad mafijaška kasaba u kojoj ima mjesta samo za kriminalce i stranačke podobnike a za normalne ljude nikako. Podrška i puno sreće svim mladima koji se iseljavaju iz Osijeka uz poruku da im sigurno sigurno neće biti gore. I ne radi se tu odavno samo o novcima, nego o zatucanoj učmaloj atmosferi tog grada koja guši svakog slobodnomislećeg čovjeka svojim kolektivizmom, tabu temama i malograđanštinom. Bježite djeco iz Osijeka prije nego se pretvorite u zombije


Svima koji imaju bilo kakve nedoumice u vezi iseljavanja iz Osijeka mora biti jasno da je taj grad mafijaška kasaba u kojoj ima mjesta samo za kriminalce i stranačke podobnike a za normalne ljude nikako. Podrška i puno sreće svim mladima koji se iseljavaju iz Osijeka uz poruku da im sigurno sigurno neće biti gore. I ne radi se tu odavno samo o novcima, nego o zatucanoj učmaloj atmosferi tog grada koja guši svakog slobodnomislećeg čovjeka svojim kolektivizmom, tabu temama i malograđanštinom. Bježite djeco iz Osijeka prije nego se pretvorite u zombije

Cijela ova zemlja je ucmala i propala… masine, masine mladih znam sto su duge godine nezap u Zg.

Cijela drzava je propala i stvarno je postala dno dna. I ja idem kroz koji mjesec u Njemacku. Znam vise ljudi, i niej samo stvar novca, ovo je stvarno postala kirminalna depresivna mocvara samo za podobne i uhljebe.

Njmačka ima pravosuđe koje funkcionira i elitu koja vodi zemlju! Kod nas najgori šljam sam sebe gura u politiku i ponaša se poput kokošara! A sve to dok ovce bleje i od silnog blejanja ne mogu se ćuti čestiti pa odlaze van!

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

Cijela drzava je propala i stvarno je postala dno dna. I ja idem kroz koji mjesec u Njemacku. Znam vise ljudi, i niej samo stvar novca, ovo je stvarno postala kirminalna depresivna mocvara samo za podobne i uhljebe.

eto, zbog tih stvari i ja razmisljam da odem… imam sasvim ok posao i primanja ovdje, ali mi se zbilja gadi u sta se ova drzava pretvara, svaki dan najavljuju nove poreze, svaki dan nekakava nova sranja iskacu, uhljebi se gomilaju, sabor si daje povisice na mirovine, dok s druge strane najavljuju smanjenje mirovina za koliko ono, 20-ak posto ovima od 62. godišta na dalje. jer mirovinski susatv je u banani – je za nekog, a za nekog očigledno nije.

zdravstvo stalno u dugovima pa smisljaju nove namete, nitko se nece sjetiti razjebat mafiju kod nabave, nitko nece prouciti koliko to ima bolnickog/nebolnickog osoblja i tu napraviti reda, ne to je nebitno, nebitno je sto tu cure vjerojatno milijarde jer ekipa ima debelu korist od toga. A glupom narodu cemo smisljat nove namete jer, eto, nema se novca…

najveci problem je sto se ne vidi bolja buducnost, mlađi val političara koji dolazi/je dosao su isto tudumi kao i stari (ako ne i gori) – dakle nikakva normalna promjena ovdje nije na vidiku, samo daljnje propadanja i svjetonazorska preseravanja/proseravanja/prepucavanja. fenomenalno.


Svima koji imaju bilo kakve nedoumice u vezi iseljavanja iz Osijeka mora biti jasno da je taj grad mafijaška kasaba u kojoj ima mjesta samo za kriminalce i stranačke podobnike a za normalne ljude nikako. Podrška i puno sreće svim mladima koji se iseljavaju iz Osijeka uz poruku da im sigurno sigurno neće biti gore. I ne radi se tu odavno samo o novcima, nego o zatucanoj učmaloj atmosferi tog grada koja guši svakog slobodnomislećeg čovjeka svojim kolektivizmom, tabu temama i malograđanštinom. Bježite djeco iz Osijeka prije nego se pretvorite u zombije

To se odnosi na cijelu zemlju, ne samo na Osijek.

New Report

Close