Država želi zabraniti pušenje i na terasi

Naslovnica Forum Komentari članaka Država želi zabraniti pušenje i na terasi

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

podrška zabrani pušenja u svim kafićima, restoranima i na terasama!

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

slazem se..zabrana u svakom slucaju..neka se ugostitelji ne bune i ne boje,jer trenutno mi nepusaci ne odlazimo u zadimljene prostore kafica itd.. a da se to regulira,zasigurno bi otisli..tako da ce se tu kompenzirat,a i pusaci ce se naviknuti na to brzo!

Zabranit ce oni moj k. Pušači koji ne mogu zapaliti u kafiću moraju izaći van, a to je onda isto kao na balkonu, samo 10x jeftinije pa nema potrebe za kafićom. Čemu zabrane, treba napraviti kafiće za pušače i to je to, pa nek svatko ide gdje zeli. Ne kazem da pusaci vise nikad nece otici u kafic, ali to ce biti rjeđe. Dosta kafica ce se zatvoriti i stvorit ce vojsku nezaposlenih. Ova vlada zbilja nema pametnijeg posla.

treba zabraniti pušenje i na terasama i na ulicama jer pušačko ludilo ne poznaje nikakve granice. tuđa ovisnost košta i one koji to ne žele, nemaju nimalo poštovanja prema nepušačima i zato ih treba izgnati iz javnih prostora. da ne govorim koliko nas košta liječenje pušača. a ugostitelji – tko vas šiša. ionako vam je najbitnije da namirite sebe. za goste vam se je.be.

...povijest se ponavlja...

Zabrane nikada nisu dobre. Ja sam nepušač i iskreno izbjegavam zapušene prostore. No, uvijek treba imati širu sliku pred sobom. Svaki potez, svaka odluka za sobom povlači određene konzekvence i izaziva lančanu reakciju. Vjerujem da bi najbolje rješenje bilo da se ugostiteljima ostavi na volju žele li imati kafić za pušače ili za nepušače. Ako nas nešušača ima dovoljno (a ima nas) onda je valjda logično da će biti pametnih ugostitelja koji će imati nepušačke kafiće. Činjenica jest da bi ovakva “generalna” zabrana pušenja utjecala na bitno smanjenje prometa u kafićima i da bi sigurno došlo do zatvaranja mnogih radnih mjesta jer pušač u kafić ide radi kave i cigarete.
Ostaviti lokalnim samoupravama da donose odluku o pušačim/nepušačkim zonama bilo bi još jedno propadanje u korupciju jer svi znamo kako to ide (nažalost).

Što se zabrana tiče najgori su mi bivši pušaći , bivši alkoholičari i bivše kurve

ima jedno mjesto gdje nikada nikome neće moći zabraniti “pušenje”-ZSE


Zabrane nikada nisu dobre. Ja sam nepušač i iskreno izbjegavam zapušene prostore. No, uvijek treba imati širu sliku pred sobom. Svaki potez, svaka odluka za sobom povlači određene konzekvence i izaziva lančanu reakciju. Vjerujem da bi najbolje rješenje bilo da se ugostiteljima ostavi na volju žele li imati kafić za pušače ili za nepušače. Ako nas nešušača ima dovoljno (a ima nas) onda je valjda logično da će biti pametnih ugostitelja koji će imati nepušačke kafiće. Činjenica jest da bi ovakva "generalna" zabrana pušenja utjecala na bitno smanjenje prometa u kafićima i da bi sigurno došlo do zatvaranja mnogih radnih mjesta jer pušač u kafić ide radi kave i cigarete.
Ostaviti lokalnim samoupravama da donose odluku o pušačim/nepušačkim zonama bilo bi još jedno propadanje u korupciju jer svi znamo kako to ide (nažalost).

ja ne znam živimo li mi u istom gradu i državi. naši ugostitelji, barem u zg, su teške seljačine. puši se u 98% kafića i nepušači su osuđeni ili na manjak društvenog života ili na druženje po stanovima i parkovima, ako ne žele dobiti karcinom pluća. od pušača se ne živi. oni idu na 1 kavu i tamo sjede satima. živi se od nepušača koji plaćaju sokove i po 25 kuna. samo što to primitivni neškolovani ugostitelj ne može shvatiti. on je zaokupljen kupovinom novog mercedesa ili bmw-a. pušenje treba zabraniti svuda, čak i na vlastitom balkonu. hoćeš pušiti? super. puši doma u zatvorenom stanu i krepaj.

...povijest se ponavlja...


ima jedno mjesto gdje nikada nikome neće moći zabraniti "pušenje"-ZSE
Ha,ha! 😂

Ako smo već kod tema ugostiteljstva , i bolovanja, te potrošnje lijekova zbog posljedica pušenja…
onda bi bio red – da osim uskraćivanja prava na slobodu, zrak, pušenje i sl…..
DRŽAVA , a i razjedinjeni UGOSTITELJSKI LOBI / Udruženje/ pokrene ZAHTJEV ZA
OBAVEZOM STAVLJANJA U PROMET – PROFESIONALNIH PAKIRANJA za ugostiteljstvo.

Cijenjni ugostitelj iz područja naše Županije , xy, već je dugo vremena sumnjao da ga konobari
varaju , na način- KAD NJEGA NEMA, da PODMEĆU svoje kupljene proizvode u dućanima…..

Nije nikakav problem imati u džepu račune za kavu, nescaffe…i staviti ih na stol….a zapravo,
uzeti iz kutijice / koju su sami kupili / SADRŽAJ.

Otišao je ” na par dana na godišnji “. Dogovorio je s prijateljima – da ih uhvate u prekršajima..
Već nakon 3 sata , dojavljeno mu je – da je grupa konobara / na KOLICIMA / dovezla
veliku količinu SVOJE ROBE u kafić.
Vratio se odmah, fizički su se obračunali….. Za koga ja radim ??? pitao se ugostitelj plaćajući
visoke namete državi, Gradu…i ostalom…

U razgovoru s Predstavnicima dobavljača- prvenstveno Franck,..Podravka, Jamnica…i sl..
vidi se da POSTOJI OTPOR, slijeganje ramenima…isl..

NARAVNO, pa oni zapravo i najviše PRODAJU NA CRNO, te iste robe? …i svima ODGOVARA,
da se u trgovinama može kupiti – ono što se prodaje u ugostiteljstvu.?

To je apsurd. i zemlje EU to su riješile, na način PROFESIONALNIH PAKIRANJA čajeva, kave , sokova i sl..MOžda i zakonski, radi uvođenja reda, a možda i pameću proizvođača koji cijene
red i rad.
Točno se zna u kojoj BOCI je sok za kafić, a u kakvoj je sok u trgovini istog BRENDA.
To, je za čajeve i nescaffe najmanji problem…Pa, papirnata konfekcija se kreće u tim
pakiranja od 0.01 LIPU na više. a sam dizajn kutije JE NEBITAN. / jeftina je promjena istih matrica
rezanja papira /.

Zašto onda CEH UGOSTITELJA …ne ZAHTIJEVA – od proizvođača / dobavljača/
PROFESIONALNA PAKIRANJA ? Da li država može uvesti reda ?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

neka država prestane pušiti na svjetskim tržištima kapitala i dovede nam rejting na normalan nivo

New Report

Close