FOTO: Svečano otvoren najveći šoping centar u Istri koji će zaposliti 200 osoba

Naslovnica Forum Komentari članaka FOTO: Svečano otvoren najveći šoping centar u Istri koji će zaposliti 200 osoba

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

ok, a gdje je kino? jel vam to možda palo na pamet?

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

Na žalost, puno više radnih mjesta će se ugasiti u Istri. O još jednom kanalu za uvoz bjelosvjetskog smeća, ne treba ni govoriti… 🙁

bome hebeni doprinos u prihodima i razvoju infrastrukture i poboljšanju standarda života u Puli i županiji

…zaposliti će 200 osoba na cca 4k kn a uništiti 200 malih trgovina u kojima privređuje bar 4 osobe po posl. subjektu…računica je ubitačna…zaklalo bika za jedan šnicl

ja bi uopće zabranio gradnju tih centara u urbanim sredinama ili ako ih se ne može zabraniti onda bi ih muški oporezovao jer kada pogledate da unutra nema skoro niti jednog Hr dućana nego sve neki strani brandovi sa drugorazrednom kvalitetom i outlet kolekcijama, onda je jedini doprinos takvih centara zatvaranje malih obiteljskih trgovina, otkazivanje najmova, propadanje distributera, cijele logistike i egzistencija cijelih obitelji uz velike gubitke radnih mjesta a sa time i prihoda lokalnih i drž. proračuna te još negativnija vanjsko trgovinska bilanca

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Zasto se bune ljudi što dolazi neko s drugacijom ponudom?
Zato jer puno Istrijana ima svoj obrt i svi se smješkaju susjedima i kolagama obrtnicima a ustvari ih mrze iz dna duše,čim neko otvori svoj restoran/kafić/ trgovinu pokraj njegovog jadikuju i na sve naćine(i one ilegalne) pokušavaju uništiti susjeda.
Ako si dobar u svom poslu ljudi će to prepoznati i sigurno ćeš opstati, a ne prodavat smeće i pošto znaju da je cirkulacija gostiju(restorani npr.), znaju da će doći drugi jadnik koji je jednom tu i pokrast ga.
Isto i za trgovine male koje (pre)prodaju po 50-100% višoj cijeni robu ili uslugu.
Ako je njihova roba domaća/ kvalitetnija, dugotrajnija itd. od ovih koji dolaze ljudi će to prepoznati i ostati vijerni malim trgovinama i obrtima a ako jet jednaka ili lošija u kvaliteti/ cijeni propast će i to je normalna stvar.
Jednako kako i taj vlasnik malog obrta traži da jeftinije nabavi/ napravi robu koju prodaje da bi ostvario veću dobit, tako i kupac želi dobiti najviše za novac za koji je on također radio.

pozdravljam otvaranje ovakvih centara iz više razloga:
1. povećava se ponuda i konkurencija što dovodi do nižih cijena za građane
2. otvaraju se radna mjesta
3. zbog otvaranja ovakvih centara NE zatvaraju se male trgovine jer oni si realno nisu konkurencija tj. zar netko doista misli da neka mala trgovina hranom konkurira intersparu i obrnuto? male trgovine opstat će ako budu nudile kvalitetne domaće proizvode po pristupačnim cijenama jer puno ljudi ne voli kupovati lošiju uvoznu hranu u velikim centrima, ali niti da im male trgovine uvaljuju strane proizvode kao domaće i to +30% skuplje
4. puno ljudi iz istre odlazilo je svaki vikend u šoping u kopar ili trst u deichmann, mass, interspar, C&A, new yorker itd. i trošilo van granica HR, a ovako će taj novac i porezi ostati u HR…

Ignore: KressoM, delux

ne zanima nas..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Zasto se bune ljudi što dolazi neko s drugacijom ponudom?
Zato jer puno Istrijana ima svoj obrt i svi se smješkaju susjedima i kolagama obrtnicima a ustvari ih mrze iz dna duše,čim neko otvori svoj restoran/kafić/ trgovinu pokraj njegovog jadikuju i na sve naćine(i one ilegalne) pokušavaju uništiti susjeda.
Ako si dobar u svom poslu ljudi će to prepoznati i sigurno ćeš opstati, a ne prodavat smeće i pošto znaju da je cirkulacija gostiju(restorani npr.), znaju da će doći drugi jadnik koji je jednom tu i pokrast ga.
Isto i za trgovine male koje (pre)prodaju po 50-100% višoj cijeni robu ili uslugu.
Ako je njihova roba domaća/ kvalitetnija, dugotrajnija itd. od ovih koji dolaze ljudi će to prepoznati i ostati vijerni malim trgovinama i obrtima a ako jet jednaka ili lošija u kvaliteti/ cijeni propast će i to je normalna stvar.
Jednako kako i taj vlasnik malog obrta traži da jeftinije nabavi/ napravi robu koju prodaje da bi ostvario veću dobit, tako i kupac želi dobiti najviše za novac za koji je on također radio.

da da, takvi su istrijani, dok su drugi u HR oličenje dobrote ,morala i poštenja. biseru

a ovakvi centri uništavaju gradove i centre gradova, to je istina. ponuda je nebitna, pretežno je s.ranje kao i svuda u HR, a centri gradova zjape prazni. to posebno pogađa male gradove jer naši ljudi su lijeni i pasivni – tu će kupiti, jesti, piti – sve zato što je na jednom mjestu. a centar pule postat će grad duhova, a zimi je to već i bio – sad će biti još i više. šteta. imamo premalo stanovnika, to je velik problem HR

...povijest se ponavlja...

Kog briga kakvi su drugi, ovo je clanak o Istri i soping centru u Istri i ja pricam o tome, sta svaki put kadnesto se napise neko moze isvlacit kakvi su oni ili ovi posvuda u svijetu, na Mjesecu ili na medjunarodnoj svemirskoj postaji?
Radio sam 10 god u Istri i zato imam pravo da kazem sta sam vidio tamo iz 1. ruke!
I da nemas pojma osnove ponude i potražnje, i cocjek dolje ti je napisao da si nisu konkurencija


Kog briga kakvi su drugi, ovo je clanak o Istri i soping centru u Istri i ja pricam o tome, sta svaki put kadnesto se napise neko moze isvlacit kakvi su oni ili ovi posvuda u svijetu, na Mjesecu ili na medjunarodnoj svemirskoj postaji?
Radio sam 10 god u Istri i zato imam pravo da kazem sta sam vidio tamo iz 1. ruke!
I da nemas pojma osnove ponude i potražnje, i cocjek dolje ti je napisao da si nisu konkurencija

aha, znači ti si radio tamo i upoznao svih 150.000 istrijana pa sad nas obrazuješ. jel to moguće da je netko toliko zaostao? i pošto više nisi tamo, očito nisi baš bio vrijedan pa su te otjerali i sad ih ogovaraš.
ja imam pojma o tome, ne govorim o konkurenciji nego ti imaš osnovnih potreškoća sa čitanjem i razumijevanjem. ja sam rekao da će odumrijeti centar grada koji je ionako izvan sezone prazan. pod time mislim da će biti još manje šetača jer šoping centar ima kafiće, zimi je hladnije, a unutra toplo i to će privući ljude tamo umjesto u grad. itekako je , dakle, konkurencija svima u centru, ne samo dućanima nego i ugostiteljima. to je američki način života i po meni nije prikladan za Mediteran, ali eto – tako je u cijelom svijetu. riješi se predrasuda, pokopat će te.

...povijest se ponavlja...

New Report

Close