Siščanka u Njemačku otišla s 50 eura u džepu, ubrzo joj se pridružila i obitelj

Naslovnica Forum Komentari članaka Siščanka u Njemačku otišla s 50 eura u džepu, ubrzo joj se pridružila i obitelj

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Puno sreće u adaptaciji i u početku normalnog života!

Ako mjesec ima 21 radni dan, pomozis s 8 sati i to sve onda s satnicom od 9,80 €, dobijes 1.646,40 brutto. Porez je relativno mali ali zdrastveno-, mirovinsko- i negovateljsko osiguranje se placa procentualno. Tako da netto placa je max. 1.100,00 €. To je za njemacke pojmove na granici prezivljavanja. Ali, ako oboje rade, naravno da se moze i pristojan stan unajmiti i zivjeti donekle normalno.

Pridruzila joj se obitelj i donila zimnicu. Punica joj je jos spremila i poslala tecu sarmi da se nadje.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


Ako mjesec ima 21 radni dan, pomozis s 8 sati i to sve onda s satnicom od 9,80 €, dobijes 1.646,40 brutto. Porez je relativno mali ali zdrastveno-, mirovinsko- i negovateljsko osiguranje se placa procentualno. Tako da netto placa je max. 1.100,00 €. To je za njemacke pojmove na granici prezivljavanja. Ali, ako oboje rade, naravno da se moze i pristojan stan unajmiti i zivjeti donekle normalno.

Najvrijednija stvar koju ce Snjezana dobiti u Njemackoj je saznanje da ti politicari nece rijesiti probleme u zivotu i da se moras obrazovati i uciti ako zelis bolje. Bit ce ti bolje samo ako se sam izboris za to.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


… Bit ce ti bolje samo ako se sam izboris za to.

Twixer ja sam se za to borija 91. Meni je prva liga sad.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


Pridruzila joj se obitelj i donila zimnicu. Punica joj je jos spremila i poslala tecu sarmi da se nadje.

Prije će biti da ona šalje EUR-e u ovu našu žabokrečinu tako da punica ima s čime kupiti mljeveno za staviti između listova kupusa da se ne jede prazno.


Ako mjesec ima 21 radni dan, pomozis s 8 sati i to sve onda s satnicom od 9,80 €, dobijes 1.646,40 brutto. Porez je relativno mali ali zdrastveno-, mirovinsko- i negovateljsko osiguranje se placa procentualno. Tako da netto placa je max. 1.100,00 €. To je za njemacke pojmove na granici prezivljavanja. Ali, ako oboje rade, naravno da se moze i pristojan stan unajmiti i zivjeti donekle normalno.

A u koju kategoriju spada 2.400 kn u Hr, bez godišnjeg odmora?

“And yet it may be true, perhaps, that the accommodation of an European prince does not always so much exceed that of an industrious and frugal peasant, as the accommodation of the latter exceeds that of many an African king, the master of the lives and liberties of ten thousand naked savages” A. Smith

I moja četiri prijatelja su otišli i nitko više ni ne pomišlja da se vrati…dvoje su povukli i obitelji jer kako kažu, nema ovdje života a u Njemačkoj se poslovi doslovno nude..


I moja četiri prijatelja su otišli i nitko više ni ne pomišlja da se vrati…dvoje su povukli i obitelji jer kako kažu, nema ovdje života a u Njemačkoj se poslovi doslovno nude..

i moji. zaposlili se u parku gdje beru eure sa drveća. u njemačkoj navodno rastu euri na drveću. uskoro idem i ja ubrati malo. javit ću novinarima da napišu afirmativni članak o tome kako tamo rastu euri, a u ovoj vukojebini samo nekakvo zeleno lišće. kojih li maloumnika. ali, novinari su plaćeni da ovo pišu, više brine koliko kretena nasjeda na te bajke. a ako već idete, onda nipošto u njemačku i irsku – to su očajne države – mentalitetski i klimatski očaj. ako idete, idite tamo gdje su siromašniji od vas. pametni idu u aziju, afriku, tamo se zarađuju veći novci sa manje rada. ali, naši vole prati njemačka dupeta pod svaku cijenu.

...povijest se ponavlja...

New Report

Close