Iskoristili muke turista za biznis: Prijevoz preko Krčkog mosta od 50 do 150 eura

Naslovnica Forum Komentari članaka Iskoristili muke turista za biznis: Prijevoz preko Krčkog mosta od 50 do 150 eura

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Haha, dobro jutro Poslovni, živimo u monetarnom sistemu, ovo je predatorski sistem gdje svi gledaju kako zaraditi što više, bez obzira na išta i ikoga.
Počevši od države koja ubire poreze od alkohola, cigara, šećera i ostalih otrova, a trebala bi zakonski omogućiti što bolji životni standard svojim građanima, pa do predatorskih poreza i naknada gdje više od pola plaće dajemo na porez, do dopuštanja GMO robe u svoje granice.
Pa onda imamo skoro sva zanimanja koja profitiraju na mukama drugih, od planiranog zastarivanja tehničke i ostake robe, do svih majstora(nisu oni krivi ali ljudi žive od toga) trgovaca(dali bi opstali da govorite istinu o svom proizvodu, da vam u vašu trgovinu dodje kupac i dali bi mu rekli da u dr ulici ima isti taj proizvod po nižoj cijeni?, nebi dugo opstali).
Udruživanje tvrtki i dogovaranje oko cijena, ljudi koji proizvode zarade manje od onih koji preprodaju itd. možemo cijeli dan pisati.
I onda su ovi ljudi kao loši.Nisu išli s puškom natjerati ljude u brod da ih opljačkaju.

…….situacija s čekanjem ispred bilo koje prepreke na putu prema moru – je strašan stres i šok ,
za svakoga, naročito ako u automobilu imaš djecu, koja te izluđuju raznim zahtjevima , pitanjima i idejama ……

OPćenito, za to se nitko nije pobrinuo . U blizini nema: WC-.a, pumpe , pristojnog stajališta,
skloništa, pitke vode, servisa za eventualne probleme s automobilom, trgovine ….. i sl………..

Vrijeme je da – nakon ovog ” SNALAŽENJA ” Hrvatske autoceste – ili tko je god nadležan,
riješe probleme tranzitnih PUTNIKA, NA NAJHUMANIJI NAČIN.

PRIJEDLOG: Staviti Predsjednika Uprave Hrvatskih autocesta i Ministra prometa i veza u auto,
zajedno sa troje djece. .. Napomenuti djeci, da moraju čekati 4 sata- dok se vjetar ne smiri.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


…….situacija s čekanjem ispred bilo koje prepreke na putu prema moru – je strašan stres i šok ,
za svakoga, naročito ako u automobilu imaš djecu, koja te izluđuju raznim zahtjevima , pitanjima i idejama ……

OPćenito, za to se nitko nije pobrinuo . U blizini nema: WC-.a, pumpe , pristojnog stajališta,
skloništa, pitke vode, servisa za eventualne probleme s automobilom, trgovine ….. i sl………..

Vrijeme je da – nakon ovog " SNALAŽENJA " Hrvatske autoceste – ili tko je god nadležan,
riješe probleme tranzitnih PUTNIKA, NA NAJHUMANIJI NAČIN.

PRIJEDLOG: Staviti Predsjednika Uprave Hrvatskih autocesta i Ministra prometa i veza u auto,
zajedno sa troje djece. .. Napomenuti djeci, da moraju čekati 4 sata- dok se vjetar ne smiri.


imate totalno pogrešan pristup problemu ili bolje rečeno situaciji, na odmor se ne ide sa nekakvim zadanim rokom dolaska, upravo radi mogućih problema bilo koje vrste (zamislite situacije: da ste naletjeli na nesreću (trebate pomoći unesrećenima), da ste vi učesnik prometne nesreće (još gora situacija), da ste skrivili nesreću (još gore), da je netko stradao (još gore) da je netko vaš stradao(još gore), da je netko poginuo (još gore), da je netko vaš poginuo (još gore) da ste vi poginuli (nema više odmora),
znači, trebate djeci prikazati svaku situaciju na putovanju što pozitivnije, ukoliko vi odmah krenete drečiti i kmečiti, normalno da djeca to još više doživljavaju negativno,
ovo malo bure pa tolika kuknjava, kao da nikada nije toliko ili još više puhala, preko krčkog mosta prelazio sam sto puta, nikada nisam gledao kada ću stići, bitno da je sigurno, probajte razmišljati kakav bi pršut bio da nema bure, a to vidim po moru, svima odgovara, kako stranim, tako i domaćim turistima i nitko se ne žali na buru

Moller, nemoj se ljutiti, što to s perspektive nas kontinentalaca , koji krećemo na more …nije
tako ružičasto….kako mislite da bi trebalo biti…

Jest, odmor je …..? Kad je vrijeme beskrajno lijepo….kad trenuci prolaze uz snažne i tople emocije…
kad nije važno ni mjesto, ni vrijeme…..ni okolnosti oko nas…
Praktički osjećaš se ko drogiran od sreće….

Kreneš s optimizmom, tražiš pozitivnu energiju u suputnicima s tobom….nađeš detalje da ih
oraspoložiš…..uneseš svu svoju nesebičnu kreativnost u putovanje , smatrajući da
je ta nagrada – nešto logično …nakon stresa ..

Dođeš na autoput. Obzirom na suputnike…pažljivo isplaniraš put prema kilometraži stajališta, ne bi liđ
izbjegao nervozu i možebitne nevolje..
Idemo…….ukrcam se i projurim Varaždin…uletim u zagrebačku zaobilaznicu , gdje je gužva…najbitnije
je dočepati se skretanja za Rijeku..uletim na naplatne…daju kartice u ruke, nema frke..
Jurimo…prvo stajanje bilo bi tamo gdje je Burger king…ali, jebiga, nije s dobre strane napravljen…
a i ručali smo prije…dakle, slijedeći je Marche..tamo nešto jedemo…jer ne možemo biti mirni samo
s slasticom ili kavom…počinju pitanja…kad dolazimo..??? kad , koliko još? još dugo???
Instinktivno pokušavam prijeći na prirodne nauke i ispričati nešto pametno oko šuma, medvjeda,
priča oko toga, vrste drveća..šta ja znam…onda se igramo..vidiš ovo ili vidiš ono..onda slušamo glazbu..
itd,.itd..
Približavamo se moru..već na viaduktima, unatoč invaciji baš međimuraca, ništa me ne smiruje,
kad osjetim trzanje automobila od bočnog vjetra..hvata me panika…..idem na živce svima, kad
molim šofera da smanji brzinu….Kad stižemo..? Najmanje što mi sada treba je zatvaranje ceste?!
Kako ? Zašto? Zbog čega? Šta ćemo raditi u automobilu? Kako dugo ćemo čekati?

Nikad, alli, doista NIKAD nisam i neću gledati nekretnine na Krku..upravo zbog mosta.Nema teoretske
šanse , da stojim satima ispred mosta i čekam božju milost. …I to gdje? Na pustopoljini, kamo da idem?
Iz kolone da se maknem ..? Pa, da brojim aute koji prolaze u nadi, da će neki ČK , stati i smilovati se?
Sva radost i sva sreća zbog putovanja – ovdje je završena. ..

Kako Vam to nije jasno? I Kako još do sada niste našli HUMANI način i volju da osposobite TRAJEKTE
koji će pomoći putnicima u tim trenucima ?

Umjesto toga – još ih pljačkate ?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

@miami
što bih se ljutio, ne idem ja s vama na more, malo me čudi da vi(međimurci) još uvijek čekate da vam daju vašu karticu u ruke(čim su spomenuli ENC, od tada ga imam) i prizivate trajekt pored živog mosta, niste vi nikada prespavali na otoku 2noći i dan dok krenu trajekti uopće voziti, idite na Rab nekretnine gledati, samo nemojte po zimi, jer bi mogli zaglaviti tamo i biti prisiljeni kupiti nešto na prečac

..obišla sva mjesta na Krku/ pa kako bih pisala komentare – da ne znam situaciju /,a kolegica u Baškoj ima kuću…Nema otoka na Jadranu, na kojem nema više
Međimuraca / možda Pag/. Ako niste znali, onako kako se ljudi nadmeću materijalnim stvarima,
tako se i naši ljudi ponose svojim kućama na moru. Kad pitaš…A gdje ste Vi?….kuća ili apartman?
Koliko kvadrata? ..aha…kad vele Na Braču….misliš, ah, željni samoće , zelenila..daleko od svih..
Na Korčuli…? Pa, zašto tamo- kad ista arhitektura ima bit i bliže..U Zadru.., ma, dobro…to je
standardno…U Istri? …Tamo je more koma, znači- rentaju…U Opatiji, ..aha..željni glamura, i
kratkih vikenda , po sistemu viđen-poznat.. u Splitu? Ne, tamo ne kupuju…U Dubrovniku? ..
Niti tamo..Šibenik, Vodice…e, to je poznata priča..Biograd,… itd,itd..
U Crikvenici, ..? Gdje..prvi red ili drugi..ili zaleđe?….a, Dramalj..? To je šetnica, vrulje, i ledena voda..
Za Rab me vežu lijepi događaji , ali..ne bih tamo zaglavila…zapušteno je Zamalo kupili nekretninu, dobro
ste rekli.
Nemam ništa protiv trajekta. Bila sam na trajektima, pod takvom burom, da sam jedino pratila
položaj pojasa za spasavanje…ništa drugo, u slučaju da zatreba…Bolje trajekt-. nego stalno zatvoren
most…još se nije desila nikakva tragedija, ako se počnu igrati s prijevozima pod većom burom…to je
posljednje što bi se smjelo dogoditi.
Vi ste domaćin, drukčije gledate na problem…Najljepša nekretnina na moru -je lukzuzan BROD.
Ako imaš novaca za održavanje.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

G.Moller, ispričajte nam – kako se prije išlo na Krk -kad nije bilo mosta?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


G.Moller, ispričajte nam – kako se prije išlo na Krk -kad nije bilo mosta?

niti sam ja domaći, niti sam s Krka, radio sam tamo prije 10-ak godina, pa sam često putovao, Jadrolinija je vozila trajektima, ima i danas linija iz Valbiske na Cres

Aha, znači OMIŠALJ…..vauuu…..puno ste zaradili ?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Aha, znači OMIŠALJ…..vauuu…..puno ste zaradili ?

ma vraga sam puno zaradio, već sam sve potrošio, jedan dio mi je parkiran i ovdje u nekim “perjanicama”, koje sada počivaju u miru

Ovi koji su sa tim vučnim kamionom i kombijima prevozili kampice i motore preko mosta dokazali su da se i po buri može preći most.

Pogrešno je zbog toga nekome nešto zabranjivati i kažnjavati ih.

Već ovi koji upravljaju mostom nek rješe organizirano prelaz preko mosta i onda kada puše bura.

Često se vozim i po buri Dalmatinom i uvjeren sam da Maslenički most bez razloga zatvaraju za osobna vozila.
Briga one koji upravljaju s A1 , plaću će dobiti jel bio most otvoren ili zatvoren.

.

Nisu putovanja i more za svakoga bez obzira što mi mislili!

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

New Report

Close