Braniteljima iz dobiti Fonda 127 mil. kuna (objavljeno 06.03.2008.)

Naslovnica Forum Komentari članaka Braniteljima iz dobiti Fonda 127 mil. kuna (objavljeno 06.03.2008.)

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Kako može biti članova u fondu 525.000, kada hr.branitelja u registru ima 497.000????[tongue]

Fond se zove Fond hrvatskih branitelja I NJIHOVIH OBITELJI, tj. na udjele u fondu pravo imaju i članovi obitelji-nasljednici poginulih, umrlih i nestalih branitelja.


Kako može biti članova u fondu 525.000, kada hr.branitelja u registru ima 497.000????[tongue]

množe se svakim danom[cool]

Budimo ozbiljni…još jedan u nizu lopovluka…obzirom da sam i sam branitelj…ne podržavam ovakvu brigu o braniteljima…
Ima li neki drugi fond u ovoj državi koju stvorila(obranila) manjina od ovih brojem iskazanih branitelja, koji “udjelničare” smatra idiotima i uzima im sva moguća prava…

Govorim o raspodjeli dobiti.. 1/3 fondu, 1/3 u Titov fond (opsss stipendije za djecu branitelja) ja bih htio da djeca dobiju ono što su zaradili njihovi roditelji, a ne da se to “ravnomjerno” podijeli…1/3 isplata na ruke

Zatim 60 dana za isplatu je suludo…
I onda se brižno Ministarstvo branitelja nije pobrinulo recimo organizirati educiranje branitelja da ne prodaju svoje udjele jer postoji opasnost da nikada ne dobiju ono što ih po zakonima RH pripada, a koji nisu poštivani od onih koji su te zakone donijeli…-aludiram na gašenje fonda i ne slijevanje ostalih paketa 7% u fond, što bi porilično umnogostručilo vrijednost udjela

Nagradno pitanje; KOME JE TO U INTERESU?

braniteljima svakako nije [cool]

Čini mi se da nešto sa logiranjem nije u redu!
Da vidimo…! (??)

Konačno…! Sada sve štima…!!! [cool]

Ja mislim da odgoda od 60 dana nece pomoci nego, dapace, odmoci. Svi bi odmah mogli nasrnut, da onda za 60 dana dobiju novce. Ako je netko odlucio da ce unovciti udjel, pa prijavit ce se prvi dan, pa da onda sto prije dobije. Koji je smisao odgode da hrpa koja nahrupi 1 dan, napravi kolaps isto za 60 dana. Posljedice su iste samo su translatirane za 60 dana. I taj dan nakon 60 bi mogo bit koma, jer se moze desiti udar zbog onih koji su se vec prvi dan masovno priavili za isplatu kako bi 61 (prvi moguci dan za isplatu) dobili lovu. Hocu samo reci da tko je odlucio prodat, zatraziit ce isplatu 1. dan, a takvih je puno… I onda za 60 dana frkaaa

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8


Ja mislim da odgoda od 60 dana nece pomoci nego, dapace, odmoci. Svi bi odmah mogli nasrnut, da onda za 60 dana dobiju novce. Ako je netko odlucio da ce unovciti udjel, pa prijavit ce se prvi dan, pa da onda sto prije dobije. Koji je smisao odgode da hrpa koja nahrupi 1 dan, napravi kolaps isto za 60 dana. Posljedice su iste samo su translatirane za 60 dana. I taj dan nakon 60 bi mogo bit koma, jer se moze desiti udar zbog onih koji su se vec prvi dan masovno priavili za isplatu kako bi 61 (prvi moguci dan za isplatu) dobili lovu. Hocu samo reci da tko je odlucio prodat, zatraziit ce isplatu 1. dan, a takvih je puno… I onda za 60 dana frkaaa


Kolega totalno niste u pravu.

60 dana odgode daje mogućnost fond menadžerima da u među- vremenu pripreme novac.
Jer kako ste i sami rekli oni koji žele prodavati prodat će prvi dan, već nakon tjedan – dva znat će se koliko zaista treba novca za isplatu.
U međuvremenu dolazi dividende od HT, te novac koji će fond eventualno dobiti kreditnim zauduživanjem za isplatu branitelja.
60 dana odogode teško pada svim našim braniteljima ali dugoročno osigurava opstanak fonda i daje priliku fond menadžerima da uspješno riješe ovako tešku i kompleksnu situaciju.
[thumbsup]

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Da, imate pravo… samo, bojim se da nije u pitanju pravo stanje stvari nego psihologija koja ce se stvoriti oko toga potpomognuta spekulantima i sl. a onda ni mjere koje imaju realnu osnovu da uspiju mogu biti neuspjesne u odrzavanju cijena bez padova…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

P.S. Ma optimisticno mi je cut vasa razmisljanja. Na forumu sam vec objavio da sam do grla u HT-u, pa navijam za takav scenarij, ali ipak sam skeptican..

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

New Report

Close