Prodaja strateških tvrtki može donijeti 300 milijuna eura

Naslovnica Forum Komentari članaka Prodaja strateških tvrtki može donijeti 300 milijuna eura

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Za ovu državu su potpuno nepotrebni Vlada i Sabor, zato ih prodajmo, ili još bolje poklonimo ih bilo kome tko ih je voljan iznijeti preko granice!

prokurit,
vi ste genijalac !
ali mislin da ih nitko nebi uze ni za 1 000 000 misecno( nisam mislio kuna) .

Izgleda da se odustalo od prodaje dionica Podravke mirovinskim fondovima. Šteta. Što prije sve privatizirati i postaviti na zdrave temelje, to prije će Hrvatska biti normalna zapadnoeuropska država.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Kolega Prokurist je upravo iznio najbolje i najbezbolnije rješenje !

Osobno sam protiv prodaje jel znam da će svu lovu sa uhljebima pojesti i popiti .
Pa vidite kakav je pritisak od prvog dana na ministra kulture koji je smanjio uhljebima uhljebarinu.

Da misle provoditi reforme odmah bi smanjili sve poreze i prestali trošiti nezarađeno.
Buđet odrediti na 80 miliardi pa nek uhljebi cvile.

.

A za Petrokemiju se prije nekoliko godina moglo dobiti cca 200 milijuna €…
To je bio pun pogodak – neprodati 🙁
A u međuvremenu su napravili cca pola milijarde kuna gubitka…

ACI strateska firma? Za uhljebe i politicke neznalice! Neka nam vlada kaze koliko novca je ACI uplatio u drzavnih proracun u zadnjih 25 godina? Reci cu vam – nula kuna. Za iole vecu investiciju se moraju zaduzivati. Znaci, nisu ojacali niti operativni kapital. Dok na drugoj strani marina Frapa i marine Dogus grupe osvaruju dobit, a Frapa bez problema financira gradnju velike marine u Dubrovniku, ovi iz ACI-ja kopkaju na mjestu i kradu bogu dane. Znaci, kako je CO sluzio za politicke uhljebe i nikad kune dividende nije uplatio u drzavni proracun, tako isto i ACI Croatia Banka, Croatia Airlines…sve to treba dati na trziste. Neka drzava kod ACI-ja zadrzi 25%, za nekoliko godina ce vise imati koristi od toga, nego sada, kada je vecinski vlasnik.

poljska je uvela porez na aktivu banaka i tako uprihodila 1.4 Mlrd EUR na godisnjoj razini.
Mi to ne mozemo …ili samo ne smijemo?
🙂

New Report

Close