Porečki poduzetnici imaju velikih problema s pronalaženjem radne snage, nedostaje 120 sezonaca

Naslovnica Forum Komentari članaka Porečki poduzetnici imaju velikih problema s pronalaženjem radne snage, nedostaje 120 sezonaca

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

pa daj mu placu 2000 e pa ce ih imati koliko hoces za 3000kn neces vise naci budale

nitko u poreču i okolici ne radi za 3000 kuna.

...povijest se ponavlja...

Ocito da su uvjeti i placa toliko dobri da jedino odgovaraju onima koji zive s 2$ dnevno.


Ocito da su uvjeti i placa toliko dobri da jedino odgovaraju onima koji zive s 2$ dnevno.

ne nego svi koji tamo žive žive manje – više od turizma i to jako dobro. tamo je teško naći i državne službenike jer su plaće na državnoj razini niske, a cijene u poreču (i ostatku istre) baš nisu niske. zbog toga traže sezonske radnike iz drugih krajeva, a meni se čini da će morati i iz drugih država jer našim ljudima se radi posla ne seli, iako bi se svatko normalan radije trebao preseliti u istru, umjesto u njemačku i irsku. pa tamo bauštelci imaju preko 1000 eura plaće, a mnogi i preko 10000 kuna…mislim da je to pokazatelj o kojim omjerima govorimo.

...povijest se ponavlja...

Pa nek gospoda sa svojim kapitalom preseli u Slavoniju. Neka otvore kakvu tvornicu, pogon, neku proizvodnju, pa ćeš vidjeti odaziva. Ovdje se na svaki oglas za posao javi stotine radnika.
Dakle poanta je u tome da će Slavonac radije raditi i za 3000 kuna kod kuće ako mu je posao u krugu 30_tak kilometara nego što će seliti i raditi tamo za 5000 tisuća kuna. Ljudi su ovdje vrijedni i znaju cijeniti poslodavca koji uredno isplaćuje. Tako da te priče o nedostatku radne snage okačite mačku o rep. Naprimjer nisu Kinezi morali seliti u druge države za poslom nego je posao (kapital) došao kod njih.
Zadatak lokalnih uprava je da stvore uvjete da kapital dođe u njihove županije. Međutim ti “jasličari” radije gledaju kako im stanovništvo odlazi trbuhom za kruhom, sela ostaju nenastanjena, gradovi u Slavoniji su sve prazniji, ulice puste, srednje i osnovne škole poluprazne. Sve dok “jasličari” i dalje budu dobijali redovito plaću iz proračuna neće se ništa u tom pogledu promijeniti. Oni ne žele promjene a narod vapi za promjenama,


Pa nek gospoda sa svojim kapitalom preseli u Slavoniju. Neka otvore kakvu tvornicu, pogon, neku proizvodnju, pa ćeš vidjeti odaziva. Ovdje se na svaki oglas za posao javi stotine radnika.
Dakle poanta je u tome da će Slavonac radije raditi i za 3000 kuna kod kuće ako mu je posao u krugu 30_tak kilometara nego što će seliti i raditi tamo za 5000 tisuća kuna. Ljudi su ovdje vrijedni i znaju cijeniti poslodavca koji uredno isplaćuje. Tako da te priče o nedostatku radne snage okačite mačku o rep. Naprimjer nisu Kinezi morali seliti u druge države za poslom nego je posao (kapital) došao kod njih.
Zadatak lokalnih uprava je da stvore uvjete da kapital dođe u njihove županije. Međutim ti "jasličari" radije gledaju kako im stanovništvo odlazi trbuhom za kruhom, sela ostaju nenastanjena, gradovi u Slavoniji su sve prazniji, ulice puste, srednje i osnovne škole poluprazne. Sve dok "jasličari" i dalje budu dobijali redovito plaću iz proračuna neće se ništa u tom pogledu promijeniti. Oni ne žele promjene a narod vapi za promjenama,

nisi shvatio tekst očito. zašto bi oni svoje tvornice zatvarali i selili u slavoniju kad ih tamo maze i paze. pa lakše im je dovesti radnu snagu nego mijenjati svoj život radi nekoga tko želi raditi. tko doista želi raditi, ne mora ići u irsku, može i do istre. to je bit onog što sam ja napisao. ali naši ljudi uvijek više cijene strano od domaćeg pa će ovi poduzetnici morati preko granice po radnike.

...povijest se ponavlja...

Da ima oglasa za posao to stoji,ali kad otvoriš oglas onda vidiš uvjete koji se traže,poznavanje jezika,min.3 god iskustva itd.,i naravno nema smještaja.Taman i da hoće netko doći radit neće naći smještaj jer svi čuvaju sobe za turiste.Kad bi čovjek i našo stan dok bi platio stan,režije i hranu ako bi bio na nuli bilo bi dobro.I zato ljudi odlaze,radje će prati suđe u nekom hotelu ili restoranu u njemačkoj za 1000€ nego u Hrvatskoj za 2500kn.

60ih, kada je njemačka uvozila radnike, tvornice su gradile cijela naselja za smještaj istih….dakle, ili će se gospoda iz priobalja prilagoditi uvjetima na tržištu, ili neka prave djecu a uvoz radnika po 400-500eura zaboravite dok god u neposrednom okruženju isti ostvarauju dohodak 1500+ eura

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Da ima oglasa za posao to stoji,ali kad otvoriš oglas onda vidiš uvjete koji se traže,poznavanje jezika,min.3 god iskustva itd.,i naravno nema smještaja.Taman i da hoće netko doći radit neće naći smještaj jer svi čuvaju sobe za turiste.Kad bi čovjek i našo stan dok bi platio stan,režije i hranu ako bi bio na nuli bilo bi dobro.I zato ljudi odlaze,radje će prati suđe u nekom hotelu ili restoranu u njemačkoj za 1000€ nego u Hrvatskoj za 2500kn.

i u njemačkoj si na nuli kad platiš stan i režije i hranu.svijet tako funkcionira

...povijest se ponavlja...


i u njemačkoj si na nuli kad platiš stan i režije i hranu.svijet tako funkcionira

vidi se da ti Njemačku vidio nisi



i u njemačkoj si na nuli kad platiš stan i režije i hranu.svijet tako funkcionira

vidi se da ti Njemačku vidio nisi
[/quote]

slušaj seljak, vidio sam cijeli svijet. nisam bio jedino u sjevernoj koreji, centralnoj africi i na polovima tako da mi ti sigurno nećeš govoriti kako se živi u svijetu. dobro znam što sam napisao i iza toga stojim. u njemačkoj je pristojan stan 500 eura mjesečno, troškovi su ti barem još 500, naravno ako se ne razboliš i slično ili ako ti se auto ne pokvari, što kod njemačkih automobila i nije rijetkost usprkos gastarbajterskim bajkama. dakle, ne ostane ti ništa. a druga je stvar što je tvoj stari živio sa još 5 – 6 pajdaša u predgrađu minkena gdje su dijelili najamninu. to je onda druga stvar. ja govorim o životu dostojnom čovjeka i njegove privatnosti, a to je nešto što seljak poput tebe ne može shvatiti. i da, bio sam u njemačkoj malo više puta nego ti, to je sigurno. no – da ti budem iskren – nije me oduševila ni u kojem pogledu.

...povijest se ponavlja...

ti Njemačku vidio nisi

@neo,

umjesto da spavaš i da u jutro ideš tražiti posao (ili otvoriš svoju tvrtku) ti dangubiš na forumu.
To u Njemačkoj nebi mogao raditi.
Kada bi ovi jadnici u Hrvatskoj radili toliko koliko rade u Njemačkoj i uživali take blagodati Domovine vratili bi se bez eura.
A ovi koji se vrate sa eurima uglavnom su tamo živjeli ko pasi.

.

pero i ja se slažemo u 90% tema. jedino što je pero nasjeo na priče o hrvatstvu i desničari, a ja nisam na te bajke nasjeo jer znam da je našim domoljubima ipak na prvom mjestu vlastiti džep i lisnica.
također, pero laprda o slinjavcima tj. psima i svi su mu isti, dok meni svi nisu isti jer i među psima ima debilnih i manje debilnih, što nema veze sa rasom ili bilo čime nego sa vlasnikom. ostali stavovi su mu sasvim ok.

...povijest se ponavlja...

New Report

Close