‘Porez na nekretnine je prevara’

Naslovnica Forum Komentari članaka ‘Porez na nekretnine je prevara’

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

pa naravno da je prevara porez na nekretnine ce finacirati previsoke dogovorene kamate kojima se drzava namjerno i nostop zaduzuje kod privatnih finacijasa i tako laku ostvariti laku zaradu oderdnim ljudima a i tako i onako niko za niste neodgovara ,bravo kreatori ove smijesne drzave svaka vam cast klanjam vam se i kopiram vasu strategiju da prevarim gluplje od sebe na isti nacin.

ajmo raspisati referendum kojim ćemo izglasati i ustavom zabraniti oporezivanje prve nekretnine tj. one u kojoj se živi i koja ima površinu do 400 m2 netto površine (što se u zakonima tretira kao obiteljska kuća)!

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

U Hrvatskoj je 285.000 ljudi nezaposleno , a 325.000 ljudi je blokirano , i ti ljudi imaju nekretnine koje Orešković namjerava oporezovati.

A ti ljudi nemaju za kruh , za život a nemogu ni prodati nekretninu.

Sljedi nabijanje kamata , nove blokade i oduzimanje nekretnina.


PREVARENI SMO!

SPRIJEČIMO OREŠKOVIĆA DA ‘UNIŠTI’ HRVATSKU:

Istina o porezu na nekretnine!

Premijer Orešković svojim ne poznavanjem hrvatskog jezika javnosti odaje dojam kao da je neki smiješni lik kojeg nitko ne shvaća ozbiljno.
Međutim, on čini i najavljuje neke vrlo ozbiljne stvari za Hrvatsku koje bi ju doslovce mogle uništiti.
A građani o dalje šute.
Tako on sa smiješkom prilazi bankarima a BLOKIRANE i siromašne hrvatske građane uopće ne vidi.
Tako on priča o prodaji hrvatske zemlje stranim korporacijama, a hrvatske poljoprivrednike i poduzetnike uopće ne vidi.
Tako on najavljuje ‘plaćanje’ života u zdravstvu, a hrvatske bolesnike uopće ne čuje.

Tako on najavljuje porez na nekretnine, i pokazuje da je došao na mjesto premijera da izvrši posljednji cilj u svrhu uništenja Hrvatske:

Privatno vlasništvo ne smije postojati!

Ono malo što ga je ostalo u rukama hrvatskih građana!
Istinu o porezu na nekretnine koji će se prema saznanjima Večernjeg lista odvijati u dvije faze.
U prvoj fazi, od 1. siječnja 2018., porez na nekretnine bit će u stvari “podebljana” komunalna naknada, koja odlazi u povijest.
Puna primjena poreza na nekretnine, koja će se temeljiti na procjeni stvarne vrijednosti nekretnina, počet će od 1. siječnja 2020. godine.

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/prevareni-smo-sprijecimo-oreskovica-da-ubije-hrvatsku-istina-o-porezu-na-nekretnine-917854 [dnevno.hr]

.

.

Nizi porez (posebno nizi porez na rad) je jedan od glavnih preduvjeta ekonomskog oporavka, a jedan od glavnih preduvjeta da takav porez i zazivi je manja i jeftinija drzava

Posebno se zelim osvrnuti na najavljeni porez na nekretnine kojim drzava unosi dodatni nered i nesigurnost na trziste koje i bez te najave vrvi nesigurnoscu i nepredividivoscu. Porez na nekretnine mogao bi se uvesti tek kada se pociste svi postojeci parafiskalni nameti i kada se korigiraju postojeci porezi (posebno porez na rad odnosno porez na dohodak)

Potrebno je inzistirati da sve porezne akrobacije nuzno u finalu rezultiraju nizim porezima za firme i gradjane. Sve drugo bilo bi pogresno

Takodjer, mislim da bi bilo zgodno kroz vase aktivnosti testirati moguci odaziv i ishod (mozda kroz online kampanju) na referendum kojim bi se porez na nekretnine sprijecio. Ukoliko se drzava odvazi krenuti naprijed s tim porezom, bez da prije toga pocisti nered u svom vlastitom dvoristu, hipoteticki je moguce zaprijetiti im referendumom. U smislu uspjesnog izvrsenja, takvu inicijativu ipak je potrebno pazljivo planirati i sinkronizirati sa drugim dionicima u zemlji koji (dionici) bi bili potencijalni saveznici jednog takvog poteza

Nece oni nikakav porez na nekretnine uvesti ako im mi to zabranimo. A zabraniti im mozemo referendumom koji, ako je dobro koordiniran, zavrsava samo jednim mogucim ishodom

Treba im pokazati zube. Nisu oni tako jako kako se cine.

Porezi prirezi i cijena nekretnine su vec placeni i ne mogu se opet oporezovati. To bi bio akt agresije.

Mislim da se djelimicno radi o nesporazumu. Ovaj porez na “nekretnine” postoji i u Njemackoj, samo se zove Grundsteuer, odnosno porez na zemljiste. Ja sam naprimjer imao jednu gradjevinsku parcelu od oko 1000 m² i placao sam porez cca. 80 € godisnje. Kad sam napravio kucu na toj parceli, onda je to zemljiste postalo puno vrednije i porez je se pope na oko 470,00 € godisnje. Napominjem da se taj porez placa opcini/komuni a ne drzavi.

porez je porez.
svaki novim porez je prevara i vodi poskupljenju drzave a nas samo jeftinija drzava moze spasit.


Mislim da se djelimicno radi o nesporazumu. Ovaj porez na "nekretnine" postoji i u Njemackoj, samo se zove Grundsteuer, odnosno porez na zemljiste. Ja sam naprimjer imao jednu gradjevinsku parcelu od oko 1000 m² i placao sam porez cca. 80 € godisnje. Kad sam napravio kucu na toj parceli, onda je to zemljiste postalo puno vrednije i porez je se pope na oko 470,00 € godisnje. Napominjem da se taj porez placa opcini/komuni a ne drzavi.

Da li se u Njemačkoj plaća i tzv komunalni doprinos?U HR je isti vrlo visok,kao i vodna naknada.

"Only dead fish swim with the stream"

Siguran sam da će i kod nas porez na kuću biti barem 470€ ako ne i više od 500€. Vlada sigurno neće dozvoliti da se sramotimo i budemo gori od Njemaca.

@bigfoot, komunalnog doprinosa u formi, koja postoji u Hrvatskoj, u Njemackoj nema.

Upravo tako kolega, kod nas osim projekta potreban je geodet, 3 godine živaca
i debelog dodvoravanja državnom liku da bi dobili dozvolu na koju ćete
platiti prije dobivanja komunulni i vodni doprinos cca 35.000-40.000 kuna.
Švabo to ne plaća, a potrebno bi bilo proučiti i HR i D plaće pa će biti jasno
da svaki Hrvat je kod gradnje platio porez za bar 25g.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Evo da nabrojim samo mali dio poreza koje sam platio na moju nekretninu do sada:

porez na dobit 20 %,
porez 12 %,
prirez 18 %,
PDV 25 % na svako zrno ugrađeno u nekretninu,
i još sigurno više od 50 raznih poreza , dozvola , odobrenja……..

Sve u svemu ukupno na zarađeno mi svi u Hrvatskoj plaćamo najvjerojatnije 95 % i sada nas još žele porezovati kao za nekretninu , pa onda na imovinu….

I kakve ima veze jel se radi o jednoj nekretnini ili nekoliko nekretnina ?

Pa gdje je kraj toj pljački ?

.

New Report

Close