Ljutić uzmaknuo, nije dokazao da ima ekskluzivna prava na Disneyjeve likove

Naslovnica Forum Komentari članaka Ljutić uzmaknuo, nije dokazao da ima ekskluzivna prava na Disneyjeve likove

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Da su mu barem te torte nešto. Za 180 kuna dobiješ hrpu biskvita, milimetar nadjeva i 15cm debeli sloj one ticino mase.

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Smijesno. Ljutic se odljutio?! 🙂

I da nije dokazao, nije to javno dobro. Netko je vlasnik tih Frozena, Pepa Pigova, i Miki Mousa. Lopovi ostaju zauvijek lopovi. Napravi svoj brand i prodaji.


I da nije dokazao, nije to javno dobro. Netko je vlasnik tih Frozena, Pepa Pigova, i Miki Mousa. Lopovi ostaju zauvijek lopovi. Napravi svoj brand i prodaji.

Pa sto to tebe briga cije je to dobro? Nije valjda tvoje?! Idi se zali Waltu Disneyu.

Zakon o autorskom pravu i srodnim pravima

pročišćeni tekst zakona

Članak 192.
(1) Novčanom kaznom od 5 000 do 100 000 kaznit će se prekršaj….

I?

Gledaj, da je mogao dobiti na sudu, sudovao bi se, a ovako je sve jasno.

Al zamisli kakav to moras biti covjek ili bolje receno necovjek pa ici zajebavati male slasticare i sitne obrtnike da im prijetis sudom zbog koristenja Walt Disney figurica? Kako god, to je bila dobra reklama za DIS, a losa za Ljutiku. I umjesto da se primi pravog i postenog posla, opet prica… navodna milijunska ulaganja i Jovo nanovo. Bas me zanima, na sto ce to ovaj puta izaci…

Ja mu predlazem neka ih sve tuzi, pa da vidimo kakav ce biti ishod!

Cijenim izuzetno ljude koji su razvijali i stvarali i unaprijedjivali brendove, od Jobsa pa nadalje… al ovo, maltretiranje i prepadanje sitnih poduzetnika, slasticara i obrtnika, na dreku u javnosti, u mom kraju, ima samo jedan naziv – kokosarenje.


Cijenim izuzetno ljude koji su razvijali i stvarali i unaprijedjivali brendove, od Jobsa pa nadalje… al ovo, maltretiranje i prepadanje sitnih poduzetnika, slasticara i obrtnika, na dreku u javnosti, u mom kraju, ima samo jedan naziv – kokosarenje.

Steve Jobs je bio najveci dionicar The Walt Disney Company (DIS). Danas je to njegova udovica Laurene Powel Jobs.

Disney takodje stvara brandove. I to brandove koji su puno jaci i dugovjecniji nego AAPL. Brand kosta, na njegovom razvoju rade desetine tisuca ljudi.

Disney je platio Georgeu Lucasu 4 milijarde dollara za Star Wars. Po tvojoj logici nisu mu trebali platiti nista nego ga nazvati Stars War, Star Battle ili tako nesto.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

A ti si drzao ugovor u rukama pa znas sto pises? Sigurno im Georg Lucas nije prijetio tuzbom nego je sjeo za stol i dogovorio posao.

Znas sto je najsmjesnije, sto se na takve stvari nsjcesce pozivaju kojekakvi dodjosi iz raznih vukojebina, tipa zapadne Europe, Amerike, Kanade. Sitni hohstspleri koji pokusavaju smicalicama uzet nekome lovu. Na ho-ruk i pricu… jer oni su ipak kopali gore ugljen i vozili kamion, svjetski ljudi. Biznismeni! Naravno da nitko normalan nece zloupotrebljavati Coca Colin brend, al ce svejedno na trzistu biti 55 drugih cola. I sto mislis da netko privatizira recimo brend Crvenog kriza ili polumjeseca i naplacuje njegovo koristenje? Nije moguce?! E pa ovako kako ti to sebi tumacis, to ne da je nemoguce, nego je valjda i ocekivano te normalno.

Ljutko je shvatio da mu je to jalov posao i da ce ga biti na sudu tesko dokazati. I znao je da je njegov proizvod da prostis, za kur*c pa se na galamu pokusao rijesiti konkurencije. Je li uspio ili nije uopce me ne zanima. Znam samo da je takvim ponasanjem i medijskim oblajavanjem sam sebi napravio najvecu stetu. Ocito je da netko ne stane u ogledalo ma koliko god se udaljio od njega i to je izgleda najveci problem.

Neki dan sam tortu Peppu pig u slasticarni platila 450 kn! Malo previše, a torta za 13 ljudi! Neka plaćaju licencu, ako meni naplate za tortu 450 kn! Ako ne plaćaju licencu, neka spuste cijene torte, molim lijepo!

New Report

Close