5500 Hrvata lani otišlo u Irsku i većina je uspjela, prosječna plaća 245% veća nego kod nas

Naslovnica Forum Komentari članaka 5500 Hrvata lani otišlo u Irsku i većina je uspjela, prosječna plaća 245% veća nego kod nas

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Neka idu , to je dobro . Fluktuacija radne snage je dobra stvar. Svi koji su otišli ostaju Hrvati ili građeni Hrvatske. Otišao je i Luka Modrić ali nastupa za Hrvatsku i promovira hrvatski nogomet . Vratitće se sa znanjem, ugledom i biti će dobar trener u Hrvatskoj.
Treba dovesti ljude iz Ukrajine, Bjelorusije, Moldavije a za njih plaća od 750 eura je dobra jer primaju 100 eura mjesečno.

bjelorusija ima puno veće plaće od 100 eura. nisi upućen. ne treba nikoga dovesti jer će nam doći oni koji kod nas vide priliku, a to je dosta njih. samo vječno nezadovoljni odlaze i neka odlaze jer će konačno prestati kuknjava . oni koji misle da će se u irskoj obogatiti grdno se varaju jer tamo je sve poprilično skupo, čak ponekad i skuplje nego u londonu i parizu, a to je apsurdno. i već ako idu, onda moraju znati da se treba ići na jug ili istok. tamo su prilike za veliku zaradu, a u njemačku i irsku idu neznalice i oni koji će uvijek biti nečiji potrčko.

...povijest se ponavlja...

Malo je oni, koji su visokoobrazovani, a idu vani. Ako si strucnjak, mozes i u Hrvtskoj, bez problema, zaraditi petnaestak tisuca kuna (netto). Vecina Slavonaca, nazalost, ide trbuhom za kruhom, mahom su pomocno osoblje u kuhniji, restaurantu ili rade na nekoj traci. Zanatlije mogu nesto bolje proci (vodoinstalateri, elektricari, monteri…), ali daleko je to od obecane zemlje. Skroman stan u Dublinu kosta preko tisucu eura, bez rezijskih troskova, hrana nije skupa, ali zato te u bircuzu oderu. Summa summarum, bolje i to nego sjediti doma i kukati!

ti isti slavonci mogli su do istre u hotele i restorane ili jednostavno mogu i sami nešto pokrenuti. kako mogu međimurci i istrijani obrtati novce, tako mogu i ostali. samo treba imati hrabrosti. a ove sve priče i hvalospjevi o irskoj i njemačkoj i kanadi su plaćeni oglasi tih država. to je valjda svima jasno, a onima koji nisu to shvatili, moja sućut.

...povijest se ponavlja...

delboy – iz aviona se vidi da te plaća HDZ da bi širio neistine i laži o drugim pametnim zemljama u koje bježe Hrvati, a sve zbog takvih poput tebe. Nitko i Irsku ne ide da bi se obogatio nego da bi imao što jesti, jer su tvoji pokrali i uništili ovu zemlju počevši od 91.


delboy – iz aviona se vidi da te plaća HDZ da bi širio neistine i laži o drugim pametnim zemljama u koje bježe Hrvati, a sve zbog takvih poput tebe. Nitko i Irsku ne ide da bi se obogatio nego da bi imao što jesti, jer su tvoji pokrali i uništili ovu zemlju počevši od 91.

ne laprdaj. kakav hdz ? ja sam apolitičan, ali objektivan i ne nasjedam na bajke medija. obišao sam puno država i kod nas je i dalje najljepše, a ako je nekome do para, onda se ide na istok ili jug, a ne na oslabljeni zapad. svi tekstovi su plaćeni od njemačkih i irskih i kanadskih imigrantskih agencija, to zna svatko, osim tebi sličnih koji vjeruju svemu što čitaju. moji nisu ništa pokrali, moji su pokradeni i to više puta tijekom povijesti, prvo od strane tzv. komunista 47. godine, a onda je to potvrđeno 90tih godina. dakle, ne da su moji pokrali nego smo pokradeni i te novce i imovinu nikada vidjeti nećemo jer je vama omogućeno da našu imovinu kupite za sitne pare. zato pazi što pišeš jer vjerojatno živiš u tuđem stanu, a to ti je prokleta imovina.

...povijest se ponavlja...

Delbyo odlično napisano….Nema tamo kruha kao što se trubi okolo, bio sam nekada prije par puta i vidio na tom prekrasnom zapadu..Neka manje i kod nas, piju po birtijama, prate mobitele u proizvodnji, puše par kutija itd.., pa će biti bolje a rade kao oni vani po 10, 12 sati i malo odu iz svog dvorišta do Jadrana…Imamo mi sve kod nas ali ne u gradovim gdje su svi navalili.. Krenuo sam od nule sa torbom u ruci i uspio a sjedio i optuživao svakog i sve. Vjerujte sa manje rada nigdje se bolje ne živi nego kod nas, a neka odu vani u tim silnim zemljama piju i puše par večeri do jutra pa će vidjeti šta će im ostati od plaće ili neka odu doktoru pa da vide račune.A ove navlakuše i izvlačenje ljudi se radi ciljano, pa na kraju tamo radite za plaću a od te zarade ovdje će kupiti tvoju djedovinu, bolnicu i zrak..Onda si stranac tamo i ovdje.


Delbyo odlično napisano….Nema tamo kruha kao što se trubi okolo, bio sam nekada prije par puta i vidio na tom prekrasnom zapadu..Neka manje i kod nas, piju po birtijama, prate mobitele u proizvodnji, puše par kutija itd.., pa će biti bolje a rade kao oni vani po 10, 12 sati i malo odu iz svog dvorišta do Jadrana…Imamo mi sve kod nas ali ne u gradovim gdje su svi navalili.. Krenuo sam od nule sa torbom u ruci i uspio a sjedio i optuživao svakog i sve. Vjerujte sa manje rada nigdje se bolje ne živi nego kod nas, a neka odu vani u tim silnim zemljama piju i puše par večeri do jutra pa će vidjeti šta će im ostati od plaće ili neka odu doktoru pa da vide račune.A ove navlakuše i izvlačenje ljudi se radi ciljano, pa na kraju tamo radite za plaću a od te zarade ovdje će kupiti tvoju djedovinu, bolnicu i zrak..Onda si stranac tamo i ovdje.

Interesantno da nitko nikada u povijesti na kugli zemaljskoj nije prepoznao ovaj naš raj na Zemlji pa nam otoci izumiru, Slavonija se iseljava, emigracija sve jača, a imigracije nema niti je ikada postojala. Možda samo treba staviti neki oglas negdje pa da se ljudi napokon informiraju i stignu u raj prije smrti, zašto čekati?
Lako je biti s ovih prostora i zaboraviti ili uopće ne znati da je RAD stvorio čovjeka, a ne gledanje u daljinu.



Delbyo odlično napisano….Nema tamo kruha kao što se trubi okolo, bio sam nekada prije par puta i vidio na tom prekrasnom zapadu..Neka manje i kod nas, piju po birtijama, prate mobitele u proizvodnji, puše par kutija itd.., pa će biti bolje a rade kao oni vani po 10, 12 sati i malo odu iz svog dvorišta do Jadrana…Imamo mi sve kod nas ali ne u gradovim gdje su svi navalili.. Krenuo sam od nule sa torbom u ruci i uspio a sjedio i optuživao svakog i sve. Vjerujte sa manje rada nigdje se bolje ne živi nego kod nas, a neka odu vani u tim silnim zemljama piju i puše par večeri do jutra pa će vidjeti šta će im ostati od plaće ili neka odu doktoru pa da vide račune.A ove navlakuše i izvlačenje ljudi se radi ciljano, pa na kraju tamo radite za plaću a od te zarade ovdje će kupiti tvoju djedovinu, bolnicu i zrak..Onda si stranac tamo i ovdje.

Interesantno da nitko nikada u povijesti na kugli zemaljskoj nije prepoznao ovaj naš raj na Zemlji pa nam otoci izumiru, Slavonija se iseljava, emigracija sve jača, a imigracije nema niti je ikada postojala. Možda samo treba staviti neki oglas negdje pa da se ljudi napokon informiraju i stignu u raj prije smrti, zašto čekati?
Lako je biti s ovih prostora i zaboraviti ili uopće ne znati da je RAD stvorio čovjeka, a ne gledanje u daljinu.
[/quote]

zar primjerice istra nije raj na zemlji? tamo se dobro živi, svi rade, gradi se, poduzetni su. međimurje također, zagorje također, zagreb također.
a ovi ostali neka se zapitaju u čemu je problem?
naš čovjek ovdje filozofira, a vani se prima posla i radi jer vani nema milosti. tko ne radi, taj leti sa posla. ovdje životari, puši, pije, komentira po fejsu, prolaze dani, a vani za to nema vremena. pa zaposli se ovdje na 2 posla, pokreni biznis, ima načina, a rješenje nije otići van i biti građanin drugog reda nego je rješenje u svojoj državi nešto postići. što? pa to moraju znati ljudi na terenu i tome se prilagoditi. u slavoniji treba početi sa turizmom, graditi neke kuće sa bazenima i slično, ako im se već ne da baviti poljoprivredom. treba saditi sve osim pšenice i kuruze jer toga ima na bacanje, npr. saditi kamilicu – toga uvijek treba, saditi aroniju i slično. sve to iziskuje korištenje sive tvari u mozgu, a tko to nije u stanju neka ide u irsku, a samo neka nas jadnike puste na miru jer ja sam proputovao pola svijeta i mogu reći da je ovdje najbolji omjer rada i bogatstva. tko bi želio život kao nijemac ili irac? ja nikada, radije kao talijan i francuz …oni uživaju, a ovi čuvaju lovu, ali na kraju života opet su hrvati bogatija nacija po imovini. to su činjenice, sve ostalo su bajke.
Molim podatke koliko je šišanje u dublinu, koliko je dadilja, koliko je škola, koliko je benzin, koliko je karta za bus, koliko je doktor i zubar, koliko je parkiranje 1 sat, koliko je 1 kruh, koliko je jedna kavica i pivica, koliko je ulaz u klub, koliko je odjeća i slično. tako su mogli napisati da je u norveškoj plaća 35000 kuna, ali tamo je jedna majica koja kod nas košta 12 eura vrtoglavih 80 eura. eto- tako je vani, a tko ne vjeruje neka se spakira i put pod noge. dakle, nemojte lagati našu sirotinju više ovim plaćenim tekstovima i time uništavati državu.

...povijest se ponavlja...




Interesantno da nitko nikada u povijesti na kugli zemaljskoj nije prepoznao ovaj naš raj na Zemlji pa nam otoci izumiru, Slavonija se iseljava, emigracija sve jača, a imigracije nema niti je ikada postojala. Možda samo treba staviti neki oglas negdje pa da se ljudi napokon informiraju i stignu u raj prije smrti, zašto čekati?
Lako je biti s ovih prostora i zaboraviti ili uopće ne znati da je RAD stvorio čovjeka, a ne gledanje u daljinu.
[/quote]

zar primjerice istra nije raj na zemlji? tamo se dobro živi, svi rade, gradi se, poduzetni su. međimurje također, zagorje također, zagreb također.
a ovi ostali neka se zapitaju u čemu je problem?
naš čovjek ovdje filozofira, a vani se prima posla i radi jer vani nema milosti. tko ne radi, taj leti sa posla. ovdje životari, puši, pije, komentira po fejsu, prolaze dani, a vani za to nema vremena. pa zaposli se ovdje na 2 posla, pokreni biznis, ima načina, a rješenje nije otići van i biti građanin drugog reda nego je rješenje u svojoj državi nešto postići. što? pa to moraju znati ljudi na terenu i tome se prilagoditi. u slavoniji treba početi sa turizmom, graditi neke kuće sa bazenima i slično, ako im se već ne da baviti poljoprivredom. treba saditi sve osim pšenice i kuruze jer toga ima na bacanje, npr. saditi kamilicu – toga uvijek treba, saditi aroniju i slično. sve to iziskuje korištenje sive tvari u mozgu, a tko to nije u stanju neka ide u irsku, a samo neka nas jadnike puste na miru jer ja sam proputovao pola svijeta i mogu reći da je ovdje najbolji omjer rada i bogatstva. tko bi želio život kao nijemac ili irac? ja nikada, radije kao talijan i francuz …oni uživaju, a ovi čuvaju lovu, ali na kraju života opet su hrvati bogatija nacija po imovini. to su činjenice, sve ostalo su bajke.
Molim podatke koliko je šišanje u dublinu, koliko je dadilja, koliko je škola, koliko je benzin, koliko je karta za bus, koliko je doktor i zubar, koliko je parkiranje 1 sat, koliko je 1 kruh, koliko je jedna kavica i pivica, koliko je ulaz u klub, koliko je odjeća i slično. tako su mogli napisati da je u norveškoj plaća 35000 kuna, ali tamo je jedna majica koja kod nas košta 12 eura vrtoglavih 80 eura. eto- tako je vani, a tko ne vjeruje neka se spakira i put pod noge. dakle, nemojte lagati našu sirotinju više ovim plaćenim tekstovima i time uništavati državu.
[/quote]

Nisi jedini koji je putovao po svijetu, svatko ima svoje opservacije i može donositi vlastite zaključke, ali činjenice su činjenice. Slavonci i ostali se ne iseljavaju zato što tu ima posla ili zato što su u stanju sami pokrenuti u ovakvom okruženju vlastiti posao ali ti ISTI ljudi, gle čuda, vani to mogu i često uspijevaju. O čemu ti pričaš? Poznajem pregršt takvih koji tu jednostavno nisu mogli, a vani su uspjeli i ne pada im napamet više se vratiti ovdje. Osim u penziju hraniti golubove i galebove. Kod nas u većini slučajeva uspijevaju interesne skupine, ljudi povezani s političkom elitom, strankom na vlasti i političke ulizice te poneki IT startup koji sve što radi radi za inozemstvo.
I gore spomenuti Modrić nije otišao u inozemstvo zato što kod nas nije mogao igrati nogomet i odlično zarađivati – i to bolje od mnogih uhljebljenih direktora, jel tako? Otišao jer je vani mogao PUNO PUNO više i BOLJE, na pošten način i uz tretman kakav kvalitetan čovjek – u ovom slučaju nabijač lopte – zaslužuje.




Delbyo odlično napisano….Nema tamo kruha kao što se trubi okolo, bio sam nekada prije par puta i vidio na tom prekrasnom zapadu..Neka manje i kod nas, piju po birtijama, prate mobitele u proizvodnji, puše par kutija itd.., pa će biti bolje a rade kao oni vani po 10, 12 sati i malo odu iz svog dvorišta do Jadrana…Imamo mi sve kod nas ali ne u gradovim gdje su svi navalili.. Krenuo sam od nule sa torbom u ruci i uspio a sjedio i optuživao svakog i sve. Vjerujte sa manje rada nigdje se bolje ne živi nego kod nas, a neka odu vani u tim silnim zemljama piju i puše par večeri do jutra pa će vidjeti šta će im ostati od plaće ili neka odu doktoru pa da vide račune.A ove navlakuše i izvlačenje ljudi se radi ciljano, pa na kraju tamo radite za plaću a od te zarade ovdje će kupiti tvoju djedovinu, bolnicu i zrak..Onda si stranac tamo i ovdje.

Interesantno da nitko nikada u povijesti na kugli zemaljskoj nije prepoznao ovaj naš raj na Zemlji pa nam otoci izumiru, Slavonija se iseljava, emigracija sve jača, a imigracije nema niti je ikada postojala. Možda samo treba staviti neki oglas negdje pa da se ljudi napokon informiraju i stignu u raj prije smrti, zašto čekati?
Lako je biti s ovih prostora i zaboraviti ili uopće ne znati da je RAD stvorio čovjeka, a ne gledanje u daljinu.
[/quote]

zar primjerice istra nije raj na zemlji? tamo se dobro živi, svi rade, gradi se, poduzetni su. međimurje također, zagorje također, zagreb također.
a ovi ostali neka se zapitaju u čemu je problem?
naš čovjek ovdje filozofira, a vani se prima posla i radi jer vani nema milosti. tko ne radi, taj leti sa posla. ovdje životari, puši, pije, komentira po fejsu, prolaze dani, a vani za to nema vremena. pa zaposli se ovdje na 2 posla, pokreni biznis, ima načina, a rješenje nije otići van i biti građanin drugog reda nego je rješenje u svojoj državi nešto postići. što? pa to moraju znati ljudi na terenu i tome se prilagoditi. u slavoniji treba početi sa turizmom, graditi neke kuće sa bazenima i slično, ako im se već ne da baviti poljoprivredom. treba saditi sve osim pšenice i kuruze jer toga ima na bacanje, npr. saditi kamilicu – toga uvijek treba, saditi aroniju i slično. sve to iziskuje korištenje sive tvari u mozgu, a tko to nije u stanju neka ide u irsku, a samo neka nas jadnike puste na miru jer ja sam proputovao pola svijeta i mogu reći da je ovdje najbolji omjer rada i bogatstva. tko bi želio život kao nijemac ili irac? ja nikada, radije kao talijan i francuz …oni uživaju, a ovi čuvaju lovu, ali na kraju života opet su hrvati bogatija nacija po imovini. to su činjenice, sve ostalo su bajke.
Molim podatke koliko je šišanje u dublinu, koliko je dadilja, koliko je škola, koliko je benzin, koliko je karta za bus, koliko je doktor i zubar, koliko je parkiranje 1 sat, koliko je 1 kruh, koliko je jedna kavica i pivica, koliko je ulaz u klub, koliko je odjeća i slično. tako su mogli napisati da je u norveškoj plaća 35000 kuna, ali tamo je jedna majica koja kod nas košta 12 eura vrtoglavih 80 eura. eto- tako je vani, a tko ne vjeruje neka se spakira i put pod noge. dakle, nemojte lagati našu sirotinju više ovim plaćenim tekstovima i time uništavati državu.
[/quote]

….oni uživaju, a ovi čuvaju lovu, ali na kraju života opet su hrvati bogatija nacija po imovini. to su činjenice, …..

Tek kad unovčimo tu imovinu ( ako uopće uspijemo sa današnjom potražnjom) , možemo znati koliko smo bogati ili ne !

…..tako su mogli napisati da je u norveškoj plaća 35000 kuna, ali tamo je jedna majica koja kod nas košta 12 eura vrtoglavih 80 eura…….

Ako se ne varam H&M , svugdje ima istu cijenu odjeće !

moze cisto jednostavno pitanje :
Zasto npr 10 000 austrijanaca nije pozeljelo doci zivjeti i raditi u HR nego je otislo isto tako
u Njemacku tamo negdje 70tih (a i dan danas odlaze u DE) ?
Ako se kod nas tako dobro zivi… zasto onda ne hrle amerikanci, japanci i ne otimaju se za nase vize ?
Ili zasto npr Hrvatska nema zelenu kartu pa da se tisuce ljudi iz cijelog svijeta prijavljuju i otimaju da bi dosli ovamo ?


Malo je oni, koji su visokoobrazovani, a idu vani. !

Kolega Hao-Ren je otisao u Irsku kao programer sa iskustvom. Bilo bi dobro da se javi kaze nam ko sve ide iz Hrvatske u Irsku.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


moze cisto jednostavno pitanje :
Zasto npr 10 000 austrijanaca nije pozeljelo doci zivjeti i raditi u HR nego je otislo isto tako
u Njemacku tamo negdje 70tih (a i dan danas odlaze u DE) ?
Ako se kod nas tako dobro zivi… zasto onda ne hrle amerikanci, japanci i ne otimaju se za nase vize ?
Ili zasto npr Hrvatska nema zelenu kartu pa da se tisuce ljudi iz cijelog svijeta prijavljuju i otimaju da bi dosli ovamo ?

Zato sto nitko nije lud da pored sebe hrani jos barem 3 parazita koji sisaju proracun. Da ne govorimo da se na gotovo svaki proizvod placa 25% PDV-a.

U Hrvatskoj ne zele ostati ni ovi nesretnici iz Sirije i Afganistana.

Ljudi su uvijek bijezali iz zemalja gdje ih vise tlace i oporezuje u zemlje gdje ima vise slobode i bolje prilike za zaradu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close