Stečajevi prijete tvrtkama s desecima tisuća radnika?

Naslovnica Forum Komentari članaka Stečajevi prijete tvrtkama s desecima tisuća radnika?

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Jedino bi korisno bilo da Vlada prestane izvlačiti lovu od zdravih , uspješnih i pametnih i djeliti bolesnima , neuspješnima i lošim tvrtkama bez obzira na silovanje raznih debeloguzih sindikata.

Oni koji su za stečaj trebaju otići u stečaj , ali bi institucije trebala kontrolirati imovinu vlasnika ?

.

Bilo je to točno 25.01.2013 kada je Ratko Bošković u Jutarnjem listu objavio prilog: zašto u Europi ne postoji Fina? Podnaslov: Dok u Europi platni promet obavljaju isključivo banke, u Hrvatskoj je ostao ‘hibridni’ sustav.
Opisujući taj HIBRIDNI SUSTAV u kome postoji vladavina FINE, Bošković se referira na svoje sugovornike koji tvrde da je to „atavizam iz doba komunizma kada su poslovni računi poduzeća bili “općenarodna imovina” i kada ih je pomno vodila nekadašnja Služba društvenog knjigovodstva, poznati SDK.
S osamostaljenjem Hrvatske SDK je promijenio ime u Zavod za platni promet (ZAP), da bi se nakon toga nazvao Financijska agencija, odnosno Fina. U Europi ne samo da ne postoje blokade računa, ne postoji ni institucija poput hrvatske Fine…… U Europi ne samo da ne postoje blokade računa, ne postoji ni institucija poput hrvatske Fine.“
Referent na koga se poziva Bošković je dr. Tihomir Domazet, predsjednik Hrvatskog instituta za financije i knjigovodstvo. Upravo dr. Domazet upozorava, tvrdi Bošković, kako u Europi: „Za manje dugove vjerovnici dolaze i provode ovrhu stavljajući zabilježbe na imovini dužnika, nekretninama i pokretninama – ali bankovne račune ne mogu blokirati! To je, zapravo, logično: jedino poslovni račun u funkciji omogućava da se dug i plati.“!!!!!!!!!!!!
I postavlja se pitanje: što tu sada mogu napraviti pomoćnici i načelnici iz resornih ministarstava, sa kojima su razgovarali sindikalni čelnici?
Ja sam nedavno uhvatio bivšu pomoćnicu jednog ministarstva u bezočnoj laži i indiferentnosti, kada je tvrdila da mi je na moju predstavku odgovorila emailom! Ne zamjeram ja njoj ništa , jer ona je tek službenik koji radi samo za plaču i drhti da ne ostane bez radnog mjesta!

Je li i Viadukt među njima?

Treba lovu uzimati od zdravih, stabilnih firmi te ih dijeliti lošim, neuspješnim i lošim tvrtkama kako bi se sve pojelo i popilo.
Onda kad krepaju i zdrave firme, bolesne će također krepati, pa neći biti ni jedne firme.

@Tornos-FINA postoji radi lakšeg uhljebljivanja (preko 3000 zaposlenih sa posebnim pravima) i podivljalih banaka. Deblokirani račun ima smisla samo kada se odgovara za mažnjavanje love, inače je isto bespredmetno! Ne vjerujem da bilo tko u državnim i javnim službama strahuje da će ostati bez posla zbog rezultata rada! Strahuju samo da se ne zamjere gloopanima na vrhu!

Stečajna mafija je inače među najjačim mafijama u RH!

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.


@Tornos-FINA postoji radi lakšeg uhljebljivanja (preko 3000 zaposlenih sa posebnim pravima) i podivljalih banaka. Deblokirani račun ima smisla samo kada se odgovara za mažnjavanje love, inače je isto bespredmetno! Ne vjerujem da bilo tko u državnim i javnim službama strahuje da će ostati bez posla zbog rezultata rada! Strahuju samo da se ne zamjere gloopanima na vrhu!

Stečajna mafija je inače među najjačim mafijama u RH!


tko bi bespravno ovršio račun, onom čovjeku iz Rijeke, za 650 000kn da nema naše Fine, tamo su sve sami stručnjaci za uhljebljenje

New Report

Close