Premijer Orešković o ulasku u eurozonu: Za četiri godine uvodimo euro

Naslovnica Forum Komentari članaka Premijer Orešković o ulasku u eurozonu: Za četiri godine uvodimo euro

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Mene jedino zanima po kojem kursu će nam zamjeniti kune u eure ?

Za koliko će nas oprati ?

Za koliko će nas oženiti ?

.

Poljaci vec 12 godina nisu uveli euro. Budale.

to bujemo još vidjeli…pitanje je što će uopće biti sa eurozonom za 4 god. a i ta odluka ne ide samo tako, em ovisi o eurozoni, em o ishodu referenduma

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Vrhunska ideja, treba što prije ukinuti i ovo malo suvereniteta koje imamo. HNB – ŠTO ĆE NAM TO!!!

Z A K O N
O HRVATSKOJ NARODNOJ BANCI

I. OSNOVNE ODREDBE
Predmet Zakona
Članak 1.
(1) Ovim se Zakonom uređuju položaj, poslovi, vlasnički status, ovlaštenja i ustroj Hrvatske narodne banke te odnos Hrvat­ske narodne banke s Republikom Hrvatskom, bankama i međunarod­nim institucijama i organizacijama.
(2) Za obveze Hrvatske narodne banke jamči Republika Hrvatska.
Položaj Hrvatske narodne banke
Članak 2.
(1) Hrvatska narodna banka je središnja banka Republike Hrvatske. ŠTO ĆE NAM TO!!!
(2) U obavljanju svojih poslova Hrvatska narodna banka je samostalna i neovisna i odgovorna Hrvatskom saboru. ŠTO ĆE NAM TO!!!
(3) Hrvatska narodna banka ima svojstvo pravne osobe. ŠTO ĆE NAM TO!!!
(4) Sjedište Hrvatske narodne banke je u Zagrebu. ŠTO ĆE NAM TO!!!
(5) Hrvatska narodna banka se ne upisuje u sudski registar. ŠTO ĆE NAM TO!!!
(6) Hrvatska narodna banka ima statut, koji potvrđuje Hrvat­ski sabor. ŠTO ĆE NAM TO!!!
(7) Hrvatska naroda banka ima pečat koji sadržava prikaz grba Republike Hrvatske i ime Hrvatske narodne banke. ŠTO ĆE NAM TO!!!
(8) Hrvatsku narodnu banku zastupa guverner Hrvatske narod­ne banke. ŠTO ĆE NAM TO!!!
(9) Hrvatska narodna banka je u isključivom vlasništvu Republike Hrvatske. ŠTO ĆE NAM TO!!!
(10) Hrvatska narodna banka je neovisna i pri donošenju i provođenju svojih odluka koje se temelje na ovom Zakonu ne traži niti je vezana na upute tijela Republike Hrvatske, tijela Europske unije ili drugih osoba. ŠTO ĆE NAM TO!!!
Ciljevi Hrvatske narodne banke
Članak 3.
(1) Osnovni cilj Hrvatske narodne banke jest, u okviru njezinih ovlasti, postizanje i održavanje stabilnosti cijena. ŠTO ĆE NAM TO!!!
(2) Ne dovodeći u pitanje ostvarivanje svoga osnovnog cilja, Hrvatska narodna banka će podupirati gospodarsku politiku Republike Hrvatske i pritom će djelovati u skladu s načelima otvorenoga tržišnog gospodarstva i slobodne konkurencije. ŠTO ĆE NAM TO!!!
Zadaci Hrvatske narodne banke
Članak 4.
Hrvatska narodna banka je samostalna i neovisna u okviru Ustava i zakona u cjelokupnosti poslova iz svoje nadležnosti, što se osobito očituje u:
– utvrđivanju i provođenju monetarne i devizne politike, ŠTO ĆE NAM TO!!!
– držanju i upravljanju s međunarodnim pričuvama Republike Hrvatske, ŠTO ĆE NAM TO!!!
– izdavanju novčanica i kovanog novca, ŠTO ĆE NAM TO!!!
– izdavanju i oduzimanju odobrenja za rad banaka, nadziranju poslovanja banaka i donošenju podzakonskih propisa kojima se regulira bankarsko poslovanje, ŠTO ĆE NAM TO!!!
– vođenju računa banaka i obavljanju platnog prometa po tim računima, davanju kredita bankama i primanju u depozit sredstava banaka, ŠTO ĆE NAM TO!!!
– reguliranju, unapređenju i nadziranju platnog sustava, ŠTO ĆE NAM TO!!!
– obavljanju zakonom utvrđenih poslova za Republiku Hrvat­sku, ŠTO ĆE NAM TO!!!
– donošenju podzakonskih propisa u poslovima iz svoje nadležnosti, ŠTO ĆE NAM TO!!!
– obavljanju ostalih, zakonom utvrđenih poslova. ŠTO ĆE NAM TO!!!

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

ako će nam cijene dionica biti u € koliko u kunama, može odmah


ako će nam cijene dionica biti u € koliko u kunama, može odmah

i što imaš od toga, to je obična tehnikalija da vrijednost dionica, uz HRK, bude iskazana u EUR, pa već podosta ugostitelja, dućana , autoceste i sl. djelatnosti, zbog turizma imaju iskazanu cijenu i u EUR…radi toga se fakat ne treba uvoditi EUR

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Otrijeznit će se Tim za godinu-dvije i progledati. A Vujčić ionako nosi krivu dioptriju.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Sve, sve, sve – samo nikad ne ono pravo

Sa zebnjom sam jutros uz jutarnju kavu pogledao website Wirtscahftswoche-a (njemački ekvivalent The Economista). O posjeti Tihomira Oreškovića niti riječi!. Onda sam otišao na tražilicu ukucao “Kroatien”. I opet ništa! Dobra ilustracija cijene beznačajnosti Hrvatske.

No ispaljivanje ove ideje o uvođenju eura dokazuje koliko je Tihomir Orešković daleko od stvarnosti i koliko malo razumije današnju problematiku Hrvatske. Očito nije upoznat sa – doduše još uvijek neuspješnim – naporima da se Grčku izgura iz eurozone. I Hansa Wernera Sinna, i Wolfganga Scaueblea, I Paula Krugmana, i Georgea Sorosa. ….i svih ostalih kojima je jasno da za Grčku nema oporavka i rasta dokle god bude u eurozoni.

I to unatoč činjenici da je grčka ekonomija još kudikamo više “euroizirana” – što bi rekao Boris Vujčić – od hrvatske.

Najgore od svega je to da se uvođenje eura postavlja kao cilj za sebe; analogno kao kod ulaska u EU. Očito je da u Hrvatskoj opet nitko ništa nije naučio.


Sve, sve, sve – samo nikad ne ono pravo

Sa zebnjom sam jutros uz jutarnju kavu pogledao website Wirtscahftswoche-a (njemački ekvivalent The Economista). O posjeti Tihomira Oreškovića niti riječi!. Onda sam otišao na tražilicu ukucao "Kroatien". I opet ništa! Dobra ilustracija cijene beznačajnosti Hrvatske.

No ispaljivanje ove ideje o uvođenju eura dokazuje koliko je Tihomir Orešković daleko od stvarnosti i koliko malo razumije današnju problematiku Hrvatske. Očito nije upoznat sa – doduše još uvijek neuspješnim – naporima da se Grčku izgura iz eurozone. I Hansa Wernera Sinna, i Wolfganga Scaueblea, I Paula Krugmana, i Georgea Sorosa. ….i svih ostalih kojima je jasno da za Grčku nema oporavka i rasta dokle god bude u eurozoni.

I to unatoč činjenici da je grčka ekonomija još kudikamo više "euroizirana" – što bi rekao Boris Vujčić – od hrvatske.

Najgore od svega je to da se uvođenje eura postavlja kao cilj za sebe; analogno kao kod ulaska u EU. Očito je da u Hrvatskoj opet nitko ništa nije naučio.

Sve ovo što se zbiva ima cilj da države što prije pristanu na jedinstvenu državu Europu. To je cilj, u tom smjeru se ide i sve upućuje na to. Tako će i biti. Sada više nitko neće biti protiv ulaska Turske u EU. To će se uskoro početi rješavati i onda će EU moći parirati velikim svjetskim državama. Taj projekt nitko ne može uzdrmati ili uništiti. I navodni izlazak UK iz EU upravo ide u tom smjeru – zastrašivanje neodlučnih. Nitko za 10-15 godina neće biti izvan EU, nitko neće biti u EU da nema jedinstvenu valutu. Dakle, uzalud filozofiranje. Svi to znamo, ali dogodit će se ovako

...povijest se ponavlja...

Za delboya

Pokušajte pročitati članak Wolfgang Munchau: “Europe enters the age of disintegration” (www.ft.com)

Između ostalog, euro je dodatno povećao razlike između evropskog sjevera i juga a pretjerano širenje EU je samo povećalo njen proces dezintegracije. Pogledajte razlike između jedinične cijene rada, produktivnosti po satu rada, cijene sata rada i realni efektivni tečaj među državma članicama. One su 1 : 10.

Niti jedna asocijacija ne može opstati sa takvim razlikama.

Dakle u Evropi će nastati Evropska Njemačka (Njemačka sa nordijskim zemljema te sa Češkom, Slovačkom i Madžarskom koje su se integrirale u njenu izvoznu privredu i donekle Poljskom. To je praktična realizacija ideje Friedrcha Neumanna o Mitteleuropi s Njemačkom kao centrom ekonomske gravitacije još iz 1915 godine. Ako imate energije, vremena i interesa, počnite pratiti tzv. indeks beznačajnosti (izvoz industrijskih proizvoda kao postotka BDP-a u Njemačku). I tu su razlike 1 : 10 (Hrvatska sa oko 1,3% prema Češkoj sa oko 17%). Kako vjerojatno znate, Hrvatska tu zauzima prvo mjesto, dugo dijele Srbija i Estonija. Što mislite, hoće li se to u slijedećim godinama promijeniti?

Jug i jugoistok – kud koji, mili moji.


Za delboya

Pokušajte pročitati članak Wolfgang Munchau: "Europe enters the age of disintegration" (www.ft.com)

Između ostalog, euro je dodatno povećao razlike između evropskog sjevera i juga a pretjerano širenje EU je samo povećalo njen proces dezintegracije. Pogledajte razlike između jedinične cijene rada, produktivnosti po satu rada, cijene sata rada i realni efektivni tečaj među državma članicama. One su 1 : 10.

Niti jedna asocijacija ne može opstati sa takvim razlikama.

Dakle u Evropi će nastati Evropska Njemačka (Njemačka sa nordijskim zemljema te sa Češkom, Slovačkom i Madžarskom koje su se integrirale u njenu izvoznu privredu i donekle Poljskom. To je praktična realizacija ideje Friedrcha Neumanna o Mitteleuropi s Njemačkom kao centrom ekonomske gravitacije još iz 1915 godine. Ako imate energije, vremena i interesa, počnite pratiti tzv. indeks beznačajnosti (izvoz industrijskih proizvoda kao postotka BDP-a u Njemačku). I tu su razlike 1 : 10 (Hrvatska sa oko 1,3% prema Češkoj sa oko 17%). Kako vjerojatno znate, Hrvatska tu zauzima prvo mjesto, dugo dijele Srbija i Estonija. Što mislite, hoće li se to u slijedećim godinama promijeniti?

Jug i jugoistok – kud koji, mili moji.

ja u ovu tematiku nisam ulazio. samo sam rekao što će biti i kamo sve to ide. tu neće biti odstupanja, pod bilo koju cijenu i pod bilo kakvim okolnostima, u to sam čvrsto uvjeren, makar to sada sve izgleda dijametralno suprotno od izloženog. inače se slažem sa tekstom, ali uzalud. projekt ide dalje.

...povijest se ponavlja...

Za delboya

U pravu ste da projekt ide dalje. Samo to je projekt stvaranja Njemačke Evrope (u kojoj za države iz grupe kud koji – mili moji nema u kojoj je i Hrvatska nema mjesta), a ne Evropske Njemačke.

Vidim po Vašim reakcijama da ne čitate njemačke medije.

Ipak, za Vaš profit i zabavu Vam toplo preporučam da Vam netko prevede neki od komentara u njemačkim medijima na ulazak Litve u eurozonu. Ona inače ima oko 3 milijuna stanovnika (poput Berlina) ali jedva trećinu njegovog BDP-a. Oko 40% vanjske trgovine otpada na Rusiju.

No, Litva se računa kao njemački saveznik u eurozoni. Predsjednik Centralne banke Litve će sigurno podržavati Jensa Weidmanna na sastancima savjeta ECB-a. Jedino je šteta da to Njemačkoj neće mnogo značiti jer će ih ostali jednako preglasavati kao i do sada, jer u savjetu ECB-a se glasa po principu jedan predsjednik središnje banke – jedan glas; bez obzira na veličinu i značaj države.

Jedan moj znanac mi je rekao da mu se činilo da – čitajući komentare o tim nevjerojatnim apsurdma unuar EU i finu ironiju kojom Nijemci to opisuju – zapravo čita Sumnjivo lice Branislava Nušića prevedeno na njemački.

Što mislite, koliko dugo ovakva situacija još može potrajati – dok Nijemci ne “okrenu ploču”?


Otrijeznit će se Tim za godinu-dvije i progledati. A Vujčić ionako nosi krivu dioptriju.
vujcic je samo marioneta austrijskih bankara,u kizbilu se donosi politika HNB

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Samo to je projekt stvaranja Njemačke Evrope (u kojoj za države iz grupe kud koji – mili moji nema u kojoj je i Hrvatska nema mjesta), a ne Evropske Njemačke.

na kojoj strani će biti mjesto hrvatske kad se euro dezintegrira mislim da je pitanje o kojem još odlučuje hrvatska, naravno vrijeme pritišće, ali ako krene po baltičkom modelu sasvim sigurno neće završiti u košu s italijom, grčkom i francuskom.

New Report

Close